nagroda-bez-sladu

W Nowym Jorku giną młode kobiety. Detektyw Frank Quinn staje przed nowym wyzwaniem.

Nie zdaje sobie sprawy, że będzie ono zupełnie inne, niż wszystkie poprzednie. Quinn wie, że pojawienie się kolejnego seryjnego mordercy stanowiłoby zbyt proste wyjaśnienie tajemnicy. Nie wie, że ściganie ogarniętego obłędem mordercy byłoby znacznie łatwiejszym zadaniem, niż to, które przed nim stoi.

Śmiertelna pułapka zamyka się powoli wokół następnej ofiary. Quinn musi zdążyć. Zdążyć, zanim ktoś kolejny zniknie – na zawsze i bez śladu.

Wygraj powieść Bez śladu!

Pod koniec maja ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka można było wygrać 1 z 4 egzemplarzy powieści Bez śladu. Aby zdobyć tę intrygującą książkę wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Kim, twoim zdaniem, jest psychopata stojący za zniknięciami kobiet? W dwóch-trzech zdaniach opisz jego profil psychologiczny.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze wypowiedzi:

  • doriska: “Moim zdaniem seryjnym mordercą młodych kobiet jest policjant, kolega Quinna, który doskonale wie, jak zacierać ślady po dokonanej zbrodni. Znajomość technik operacyjnych stanowi jego największy atut, dzięki niej jest w stanie wyprzedzić działania swoich współpracowników. Morderca jest osobą obdarzoną ponadprzeciętną inteligencją, dzięki której w towarzystwie znajomych potrafi zachowywać się tak, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Na co dzień kochający ojciec i mąż, szanowany policjant, który nocami niepostrzeżenie wymyka się z domu, by brutalnie mordować kobiety.”
  • annabelle_from_paris: “Podejrzewam, że za zniknięciami kobiet stoi mężczyzna w średnim wieku, który wygląda niepozornie, ale dysponuje dużą siłą fizyczną, która pozwala mu zawlec ofiarę do samochodu i wywieźć w odludne miejsce. Sprawca zbrodni na co dzień wiedzie normalne życie, pracuje jako nauczyciel historii w miejscowym liceum. To właśnie na szkolnych korytarzach wybiera przyszłe ofiary. Jest jednak na tyle inteligentny, by powstrzymać swoje chore żądze i przełożyć realizację zbrodniczych planów na czas, gdy młode kobiety dostaną się na studia. Morderca nienawidzi młodych, ładnych dziewczyn z długimi, jasnymi włosami, ponieważ przypominają mu jego byłą partnerkę, która wyśmiała w obecności wspólnych znajomych jego poczynania w sypialni.”
  • natka771: “Za serią brutalnych morderstw stoi 30-letnia kobieta, która wskutek wypadku samochodowego została trwale oszpecona. Pomimo licznych operacji plastycznych nie udało jej się odzyskać dawnego wyglądu. Blizny są dla niej szczególnie dotkliwe, ponieważ w przeszłości pracowała jako wzięta modelka. Swoją przyszłość wiązała ze światowymi wybiegami, ale życie zweryfikowało jej plany. Oszpecona kobieta postanawia wyeliminować młode dziewczyny, które mogą pochwalić się nieskazitelną urodą. Przed zadaniem śmiertelnego ciosu maltretuje swoje ofiary, nacinając im twarz nożem. Seryjna morderczyni to osoba, która potrafi trzymać nerwy na wodzy, toteż nie budzi podejrzeń.”
  • anitkaa: “Nikt nawet nie podejrzewa Josepha o serię makabrycznych zbrodni, które wstrząsnęły miasteczkiem. Mieszkańcy każdego dnia mijają go na ulicy i uśmiechają się do niego. Ich szacunek budzi postawa Josepha, mężczyzna nie zrezygnował z realizacji swoich marzeń, pomimo iż porusza się na wózku. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że ich niepełnosprawny sąsiad ma również mroczne oblicze. Nocami udaje się na polowanie, a jego zwierzyną są młode dziewczyny. Gdy znajduje się sam na sam z ofiarą, niespodziewanie odzyskuje władzę w nogach i dokonuje rzeczy przesyconych brutalnością.”

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja, artykuł sponsorowany