NTM Życie z NTM

Gdy twoim życiem rządzi pęcherz – problem nietrzymania moczu

gdy-twoim-zyciem-rzadzi-pecherz-problem-nietrzymania-moczu

Nietrzymanie moczu dotyka wielu osób. Ten powszechny problem jest bardzo wstydliwy i krępujący.

Delikatna sprawa – nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która potrafi zrujnować nam życie. Przez ten wstydliwy problem często zamykamy się w sobie, odsuwając się od aktywnego życia towarzyskiego. Wszystko z obawy przed wstydem i krepującymi sytuacjami. Boimy się także rozmawiać o tym schorzeniu. Nietrzymanie moczu wymaga jednak leczenia, które jest obecnie coraz bardziej skuteczniejsze. Ważna jest zatem rozmowa i konsultacja z lekarzem.

Problem nietrzymania moczu a ryzyko depresji

Problem nietrzymania moczu dotyczy w dużej mierze kobiet. Ta przypadłość często związana jest z okresem ciąży czy menopauzy. Choroba znacząco wpływa na naszą psychikę. Przyczynia się do izolacji, zaburzeń psychicznych a nawet depresji. Zmiana nastawienia pozwoli poprawić samoocenę oraz da możliwość leczenia. Walka z problemem z pewnością poprawi stan psychiczny i jakość życia na wszystkich jego obszarach.

Medycyna w walce z problemem

Nietrzymanie moczu jest chorobą wyleczalną. Technologie medyczne pozwalają na różne sposoby leczenia tej przypadłości. Lekarze oferują zarówno środki farmakologiczne, hormonalne oraz zabiegi chirurgiczne. Nowe metody są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z nietrzymaniem moczu. Medycyna estetyczna także ma w swojej ofercie zabiegi mniej inwazyjne, które szybko i skutecznie pomogą pozbyć się uciążliwego problemu. Coraz więcej kobiet borykających się z tym problemem wybiera leczenie laserowe. Konsultacja ze specjalistą pomoże w doborze włąściwej dla nas terapii.

Problem nietrzymania moczu nie musi zrujnować nam życia. Nie możemy pozwolić aby przejął nad nim kontrolę. Medycyna proponuje takie rozwiązania, które dostosujemy do swoich potrzeb, raz na zawsze zapominając o wstydliwym kłopocie. Zamiast martwić się o stan swojego pęcherza będziemy mogli w pełni cieszyć się życiem.

Katarzyna Antos

Komentarze (11)

pati25

6 lat temu

Ten problem na szczęście mnie nie dotyczy..Nie powinien on rządzić naszym życiem,nie powinnyśmy się wstydzić.I udać się po pomoc do lekarza.Przecież wiele kobie boryka się z tym problemem i jest tyle metod leczenia

Danusiate

6 lat temu

drobina napisał(a):
> Ostatnio moja pani ginekolog zaproponowała zabiegi chirurgiczne moim dwóm koleżankom, które zmagały się z problemem NTM. Obie są już po operacji i są bardzo zadowolone z efektów.

I świetnie, że koleżanki się nie bały mówić o problemie – dzięki temu mogą się teraz cieszyć z powrotu do normalnego funkcjonowania.

drobina

6 lat temu

Ostatnio moja pani ginekolog zaproponowała zabiegi chirurgiczne moim dwóm koleżankom, które zmagały się z problemem NTM. Obie są już po operacji i są bardzo zadowolone z efektów.

Tess

6 lat temu

W późniejszym wieku większość kobiet ma problem z pęcherzem. Dobrze być przygotowanym gdy jesteśmy poza domem, zawsze mam wkładki w torebce.

Mindi

6 lat temu

Problemy z pęcherzem to poważny problem. To wielki dyskomfort fizyczny i psychiczny. Warto dużo wiedzieć na ten temat aby przeciwdziałać NTM a gdy już mimo tego zaistnieje problem to wykorzystać inne metody poprawiające komfort życia jakim są wkładki.

filodendron

6 lat temu

To na pewno jest wielki problem, trzeba zadbac o siebie , spotkac sie z urologiemi nosic podpaski tena lady. Samemu nic sie nie poradzi. Trzeba zglosić sie po pomoc.

dulcynea

6 lat temu

To naprawdę poważny problem , dlatego koniecznie trzeba rozwiązywać go z lekarzem.
Problem może i szkodliwy ale nie można zostać z nim sama:-X

Aneczka2015

6 lat temu

Nie wolno by wstyd i strach kierował naszym zdrowiem, ten problem jest uciążliwy i trzeba z nim walczyć z pomocą lekarza. Dobrze, że się o ty mówi,to uświadamia kobietom, że można temu zaradzić.

Danusiate

6 lat temu

Mnie ten problem na szczęście też omija, ale znam kobiety, które się z tym zmagają i mają opory przed pójściem do lekarza. Jednak dzięki tego typu artykułom i kampanii uświadamiającej, że jest to problem, z którym można sobie poradzić, coraz więcej kobiet szuka pomocy.

drobina

6 lat temu

Cieszę się, że nie mam takiego problemu, ale wiem jak wiele kobiet musi się z nim zmagać. Na szczęście medycyna idzie naprzód i walka z nietrzymaniem moczu jest coraz skuteczniejsza.

sirena46

6 lat temu

Tak to jest na pewno temat krepujący i wstydliwy. Dobrze, że nietrzymanie moczu można wyleczyć. Obecnie na rynku jest też wiele rodzajów wkładek, które pozwalają uniknąć przykrego zapachu i uczestniczyć w normalnym życiu.
Na razie nie mam tego problemu, ale nigdy nic nie wiadomo.
Stany zapalne pęcherza dopadają mnie za to dość często, nie życzę tego nikomu, szczególnie latem 🙁

Zostaw komentarz