Kultura Styl życia

Na skraju świata – Katarzyna Archimowicz

Na skraju świata – Katarzyna Archimowicz

Na skraju świata to powieść obyczajowa, która intryguje już od pierwszej strony. Katarzyna Archimowicz posiada niezwykły talent do ukazywania w interesujący sposób życia na wsi oraz tego, jakie toczy się w wielkim mieście. Jej książkę wypełniają emocje oraz nieoczekiwane zwroty akcji. To właśnie one czynią lekturę tak fascynującą.

Kobieta sukcesu, która ciągle gna do przodu

Olga to kobieta, która w życiu kieruje się ambicją. Osiągnęła już naprawdę wiele, pracując jako dyrektorka w jednej z firm kosmetycznych. Jednak czuje, że wciąż musi biec do przodu i nie ustawać w staraniach, aby nie utracić swojej pozycji zawodowej. Nawet gdy jej firma otrzymuje 3 prestiżowe wyróżnienia podczas uroczystej gali, Olga nie daje sobie prawa do odpoczynku. Nie chce słuchać Jacka, który namawia ją do wakacyjnego wyjazdu.

Olga w życiu zawodowym może liczyć na wsparcie swojej przyjaciółki, która pracuje jako jej asystentka. Aneta skrupulatnie wykonuje powierzone jej zadania i stara się dotrzymywać kroku swojej szefowej, choć nie jest to łatwe zadanie.

Nieoczekiwane zawirowania w życiu Olgi

Kobieta lekceważy prośbę o kontakt ze strony Wiktora Lubeckiego. Nie kojarzy bowiem, aby był to ktoś ważny, z kim współpracuje. Jej poukładane życie nieoczekiwanie zaczyna się sypać. Najpierw na jaw wychodzi problem Jacka. Mężczyzna lubi spędzać czas w towarzystwie kolegów, z którymi uprawia hazard i pije alkohol. Ta forma rozrywki od początku nie odpowiada Oldze. Jednak staje się prawdziwym problemem dopiero wówczas, gdy Jacek wpada w finansowe tarapaty.  Jakby tego było mało, Olgę odwiedza jej ojciec, który fatyguje się do niej specjalnie z Włoch po to, aby wyznać rodzinną tajemnicę.

Poszukiwanie własnych korzeni nie zawsze jest łatwe

Zawierucha w życiu głównej bohaterki zmusza ją do podjęcia trudnych decyzji. Kobieta musi wyruszyć w podróż do swoich korzeni oraz uporać się z narastającymi lękami. Na drodze do samopoznania pojawi się szansa na prawdziwą miłość. Czy zostanie ona wykorzystana przez główną bohaterkę? Jak upora się z problemami, które przygotował dla niej los?

Na skraju świata to wzruszająca powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, swojego miejsca na ziemi i prawdziwego szczęścia. To także książka, która zwraca uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Choć praca zawodowa może nam dawać satysfakcję, to nic nie zastąpi prawdziwej, bliskiej relacji z drugiej człowiekiem.

Pełna dojrzałości powieść obyczajowa

Na skraju świata to książka, w której można odnaleźć sporo ciepła. Katarzyna  Archimowicz potrafi w bardzo plastyczny sposób oddawać emocje, które targają głównymi bohaterami. To właśnie ta umiejętność czyni jej książkę tak przyjemną w odbiorze.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz