Kultura Styl życia

Wróg mojego brata – Caroline Angel

Wróg mojego brata – Caroline Angel

Caroline Angel to pseudonim, pod którym ukrywa się młoda pisarka, która na co dzień studiuje na Politechnice Opolskiej.  Wróg mojego brata to kolejna książka autorki, która wciąga już od pierwszej strony. Choć na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie adresowanej do młodzieży, to w rzeczywistości  ma charakter uniwersalny.

Nastolatka z kompleksami

Abby to 17-letnia dziewczyna, która ma kompleksy z powodu swojego wyglądu. Tak naprawdę niczego jej nie brakuje, wpada bowiem w oko wielu rówieśnikom. Jednak, jak przystało na nastolatkę, doszukuje się w sobie licznych niedoskonałości. Abby przez kilka lat uczęszczała do szkoły z internatem, do której wysłała ją babcia. Była to placówka prowadzona przez zakonnice, która dość mocno dała się we znaki młodej dziewczynie.

Wróg mojego brata, a może wróg jego podłej dziewczyny?

Abby wraca w rodzinne strony, gdzie zamierza kontynuować naukę. Gdy zamawia taksówkę, aby przedostać się z lotniska do domu, jest świadkiem wypadku motocyklisty. Choć wszyscy pozostają obojętni na jego los, 17-latka okazuje mu ogromne zainteresowanie i chęć pomocy. Nie wie, że pomaga właśnie największemu wrogowi swojego brata, Blake`owi Collinsowi.

Gdy przekracza próg mieszkania, poznaje dziewczynę Noah. Jest ona zjawiskowo piękna, a zarazem niezwykle okrutna. Abby słyszy strzępek rozmowy swojego brata z partnerką. Wynika z niej, iż obydwoje życzą śmierci Blake`owi.  Nastolatce nie podoba się takie podejście do drugiego człowieka, bardzo ceni sobie bowiem życie. Nie rozumie, jak można komuś życzyć śmierci. Uważa, że nic nie usprawiedliwia takiej okrutnej postawy.

Apodyktyczna babcia nieznosząca sprzeciwu

W międzyczasie Abby musi skonfrontować się z babcią, która widzi ją w roli żony Nigela. Jest to kobieta niebudząca sympatii, niezwykle apodyktyczna. Cały czas krytykuje swoją córkę za to, że poślubiła Jamesa. Uważa, że jej wnuczka ma mieć porządnego męża, czyli Nigela, kolegę z dzieciństwa. Babcia cały czas odwołuje się do obietnicy, jaką złożyła Abby swojemu partnerowi zabaw w wieku 6 lat. Choć może to wydawać się śmieszne, to z tej kobiety bije tak negatywna energia i apodyktyczność, że można się jej bać.

Nowi znajomi Abby nie budzą aprobaty jej brata

W nowej szkole Abby szybko znajduje grono znajomych. Świetnie dogaduje się z uczniami, które szykanuje dziewczyna jej brata. Są to ludzie szlachetni i chętni do niesienia pomocy potrzebującym. Jeden chłopak udziela się w fundacji spełniającej marzenia dzieci z nowotworami. Bliska relacja Abby z tą paczką nie podoba się jednak Noah. Chłopak jest wobec siostry niezwykle agresywny, stając po stronie swojej dziewczyny, która napędza spiralę zła.

Kolejna świetna powieść Caroline Angel

Jak potoczą się dalsze losy bohaterów powieści Wróg mojego brata? Czy Abby zaprzyjaźni się z Blake`iem? Czy Noah przejrzy wreszcie na oczy i dostrzeże, jakim potworem jest jego dziewczyna, która bezczelnie nim manipuluje. Wróg mojego brata to książka, która wciąga już od pierwszej strony przez wartką akcję. Caroline Angel wydała kolejną świetną książkę. W mojej ocenie Wróg mojego brata wypada nawet lepiej niż Prywatny ochroniarz.

Komentarze (4)

Goplana

3 miesiące temu

Opis tej historii mnie zaintrygował. Jestem ciekawa, dlaczego Noah nienawidzi chłopaka, któremu pomogła jego siostra.

Zostaw komentarz