modny-stroj-sportowy

Jak się zmotywować do systematycznej aktywności fizycznej? Każdy jest inny i na każdą osobę działa co innego. Jest jeden skuteczny trik, który pomaga wówczas, gdy słomiany zapał dogasa – czas pójść na zakupy!

Zakup nowego sprzętu sportowego czy gadżetu niebywale podnosi motywację do ćwiczeń. Wydaje się to irracjonalne, ale działa. Jeżeli kupimy sobie modny dres czy strój do ćwiczeń to o wiele więcej czasu poświęcimy na trening.

Fachowcy do treningu co prawda przekonują, że w doborze stroju do ćwiczeń liczy się tylko funkcjonalność, że nie warto przepłacać i sugerować się wzornictwem.

Jednak nie tylko funkcjonalność, ale i kolor, marka czy modny fason ma spore znaczenie. W stroju musimy czuć się dobrze i modnie. Jeżeli przy tym wydamy sporą sumę pieniędzy tym bardziej zachęcimy się do używania go jak najczęściej.

Nie chodzi o to, by wydać na sportowe ciuchy bardzo dużo – i od razu. Warto robić to stopniowo, tak, by podtrzymywać motywację na wysokim poziomie przez cały czas. Strój sportowy czy sprzęt sportowo-rekreacyjny ma za zadanie umożliwić lub ułatwić wykonanie określonych zadań – ćwiczeń fizycznych.

Ma zapewnić cieplny komfort, chroniąc nasze ciało przed chłodem, wilgocią, a zarazem odprowadzając pot na zewnątrz, jak to się dzieje w przypadku nowoczesnych materiałów.

dr Paweł F. Nowak