Moda

Modne buty na lato 2022

Modne buty na lato 2022

Benjamin Wedemeyer z Unsplash

Projektanci co roku zaskakują nas swoimi oryginalnymi pomysłami. Stawiają na bardzo nowoczesne modele obuwia lub wykorzystują te fasony, które znamy sprzed wielu lat. Nie inaczej jest w tym sezonie. Przedstawiamy modne buty na lato 2022. Co zagości na polskich ulicach?

Spis treści:

  1. Buty sportowe w nurcie dopamine dressing
  2. Klapki na obcasie
  3. Modne buty na lato 2022 – mule
  4. Damskie buty na lato – gladiatorki
  5. Miękkie balerinki
  6. Buty na platformie

Buty sportowe w nurcie dopamine dressing

Niegdyś buty sportowe wypadało nosić tylko wówczas, gdy stawiałyśmy na aktywności sportowe. Jogging, lekcje wuefu, badminton z przyjaciółką – wtedy można było mieć je na stopach. Na co dzień jednak sneakersy czy trampki nie były dobrze postrzegane. Kojarzyły się z określonymi subkulturami. Od kilku sezonów buty sportowe znajdują się jednak w mainstreamie. Zakłada się je nawet do marynarki, sukienki czy spódnicy. Nosi na spotkanie z przyjaciółkami i do biura. W tym sezonie sneakersy i trampki doczekały się jednak drobnej modyfikacji. Do białego i czarnego obuwia, po które sięgałyśmy do tej pory, dołączyły buty sportowe w nurcie dopamine dressing. Pod tym określeniem kryją się soczyste, nasycone kolory, które mają za zadanie poprawić nam nastrój. Projektanci stwierdzili, że po pandemii należy nam się trochę radości.

Klapki na obcasie

Ten typ butów kocha się lub nienawidzi. Niewątpliwie klapki na obcasie wzbudzają ogromne emocje. Wynika to z faktu, iż z jednej strony prezentują się niezwykle stylowo i kobieco, optycznie wydłużają nogi, gdy zakładamy sukienkę czy spódnicę o długości maxi. Niemniej klapki na obcasie nie należą do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych butów. Bardzo łatwo można w nich skręcić kostkę i doznać poważnej kontuzji. Stopa nie ma bowiem należytego podparcia, palce uciekają do przodu jeszcze mocniej niż w tradycyjnych klapkach. Na nierównych chodnikach łatwo można się potknąć i kontuzja gotowa.

Modne buty na lato 2022 – mule

W tym sezonie modne pozostają mule. Pod tym określeniem, które kojarzy się nam z owocami morza, kryją się buty przypominające kształtem ostrygi. Mule można porównać do płaskich klapków powstałych z mokasynów czy loafersów. Ich przód jest mocno inspirowany obuwiem z męskiej szafy. Ten rodzaj klapków nosi się jednak dużo bardziej komfortowo niż klapki na obcasie. Tutaj stopa nam nie wypadnie, ponieważ z przodu nie ma otworu na palce. Płaska podeszwa zapewnia też komfort poruszania się.

Damskie buty na lato – gladiatorki

Jeśli chodzi o modne buty na lato 2022, to należy wymienić tutaj gladiatorki. Pod tym określeniem kryją się sandały, które przewiązujemy w kostce i łydce za pomocą cienkich paseczków. Gladiatorki mogą posiadać obcas lub mieć płaską podeszwę. Wiele kobiet ceni sobie ten rodzaj obuwia. Zapewnia on dobrą stabilizację stopie, niemniej paski w upalne dni  mogą wpijać się w skórę, a nawet ją parzyć.

Miękkie balerinki

Modne buty na lato 2022 to nie tylko sandały i klapki, ale też miękkie balerinki, w których stopa czuje się jak w kapciach. W tym sezonie warto postawić na te wykonane ze skóry naturalnej – licowej lub zamszowej. Zapewnia ona swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu stopa nie poci się w obuwiu. Baleriny ze skóry zamszowej są nieco bardziej miękkie od tych wykonanych ze skóry licowej. Jeśli szukasz ultra wygodnych butów, które jednocześnie wyglądają dziewczęco i delikatnie, postaw właśnie na nie. Obecnie są dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych.

damskie buty na lato
Constantin Panagopoulos z Unsplash

Buty na platformie

Platforma to rozwiązanie, które lubi wiele kobiet. Dodaje nam centymetrów, dzięki czemu możemy założyć sukienkę maxi, a nasza sylwetka wygląda smuklej. Z drugiej strony buty na platformie są dużo wygodniejsze od szpilek, które często wywołują dyskomfort i utrudniają swobodne przemieszczanie się. W tym sezonie powracają sandały na platformie.

Dodaj komentarz