Moda

Poznaj buty na wiosnę 2022

buty na wiosnę

Photos by Lanty z Unsplash

Ostatnio coraz częściej możemy poczuć atmosferę zbliżającej się wiosny. Dzień systematycznie się wydłuża, temperatury wzrastają, słońce dopisuje, a w ogrodach można dostrzec pierwsze przebiśniegi. Do nowej pory roku pozostało zaledwie 5 tygodni. W związku z tym już dziś poznaj buty na wiosnę 2022. Co będziemy nosić w nadchodzącym sezonie?

Spis treści:

  1. Buty z prostokątnym czubkiem
  2. Buty z ostrym szpicem
  3. Mokasyny na koturnie
  4. Buty na platformie
  5. Klapki na obcasie
  6. Buty na wiosnę 2022. Gladiatorki
  7. Sandały z cienkimi paseczkami
  8. Miękkie balerinki ze zdobieniami
  9. Pomarańczowe buty na wiosnę

Buty z prostokątnym czubkiem

Co pewien czas do łask powracają buty z prostokątnym czubkiem. Tej wiosny zagoszczą na ulicach. Warto jednak pamiętać, że ten fason poszerza stopę. Jeśli twoja jest szczupła, to dzięki takim butom zyska odpowiednie proporcje. Jeśli natomiast posiadasz szerszą stopę, powinnaś unikać obuwia z prostokątnym czubkiem. Ten motyw pojawia się zarówno w płaskich modelach, jak i tych na obcasie.

Buty z prostokątnym czubkiem
Najla Cam z Unsplash

Buty z ostrym szpicem

Buty z ostrym szpicem nie są zbyt praktycznym rozwiązaniem. Jeśli stawiasz wygodę na pierwszym miejscu, to ten model obuwia nie przypadnie ci do gustu. Buty z ostrym szpicem uciskają palce i noszone przez dłuższy czas mogą deformować stopę. Wprawdzie wyszczuplają stopę, ale też dość mocno ją wydłużają. Jeśli nosisz rozmiar 40, to buty z ostrym szpicem lepiej sobie odpuścić. W twoim przypadku najlepiej sprawdzą się te o zaokrąglonym przodzie.

Mokasyny na koturnie

Buty z męskiej szafy wciąż pojawiają się na wybiegach. W tym sezonie panie nadal będą nosiły mokasyny. Te jednak nie będą już tak klasyczne jak dotychczas. Największą popularnością cieszyć będą się bowiem mokasyny na koturnie. Ten typ obuwia wyszczupla nogę na zasadzie kontrastu. Sam wypada dosyć ciężko, więc nasze kończyny automatycznie ulegają wyszczupleniu.

Buty na platformie

Buty na wiosnę 2022 obejmują też te na platformie. W sklepach niebawem zaroi się od obuwia na wysokim i grubym obcasie. Ten jednak będzie dość wygodny w użytkowaniu ze względu na platformę. Ta sprawi, że wysokość przestanie być tak mocno odczuwalna.

Klapki na obcasie

To dość ryzykowne buty na wiosnę 2022. Wprawdzie wyglądają efektownie, ale klapki charakteryzują się tym, że na ogół mają jeden cienki paseczek z przodu. W rezultacie stopa ucieka z buta. Jeśli do tego dorzucimy obcas, to siłą rzeczy palce zaczną nam wypadać z klapków. Na dodatek możemy potknąć się na jakiejś nierówności i łatwo skręcić kostkę.

Buty na wiosnę 2022. Gladiatorki

W tym sezonie bardzo modne będą płaskie sandały przewiązywane wokół łydki. Gladiatorki powracają do łask. Wyglądają bardzo efektownie, ale trzeba pamiętać o tym, że mogą podkreślać masywność łydki. Najmodniejsze są te w żywych, nasyconych odcieniach. W tym sezonie projektanci stawiają bowiem na modę dopaminową.

Sandały z cienkimi paseczkami

Jeśli chodzi o buty na wiosnę 2022, to modne pozostają nadal sandały na obcasie. W tym sezonie jednak stawiamy na cieniutkie paseczki. Tym jednak może być trudno utrzymać stopę w ryzach. Sandały z cienkimi paseczkami wyglądają zmysłowo, ale też łatwo można w nich nabawić się kontuzji. Nie należą też do szczególnie wygodnych w codziennym użytkowaniu.

moda dopaminowa
Mohammad Metri z Unsplash

Miękkie balerinki ze zdobieniami

Mamy dobrą wiadomość dla miłośniczek balerinek. Ten rodzaj płaskiego, a zarazem lekko eleganckiego obuwia, wciąż pozostaje w trendach. W tym sezonie jednak diabeł tkwi w szczegółach. Będziemy nosić miękkie balerinki, które dopasowują się do anatomii naszej stopy. Najmodniejsze będą też te ze zdobieniami i utrzymane w energetycznych odcieniach.

Pomarańczowe buty na wiosnę

Kolor pomarańczowy jest dość specyficzny. Trudno go zestawić z innymi odcieniami. Na dodatek nie każdemu pasuje do typu urody. Jest też dość krzykliwy. Projektanci jednak stawiają na pomarańczowe buty na wiosnę. Te nie muszą być całe w tym energetycznym kolorze. Często wystarczy tylko drobny akcent, np. w postaci pomarańczowego paska.

Dodaj komentarz