Fitness Styl życia

Lepsza sylwetka bez siłowni? Ćwicz w domu! Sprawdź, jakie przyrządy mogą być Ci pomocne!

Ćwicz w domu

Od wymówek lepsze jest działanie! Jeśli wciąż nie brakuje Ci powodów, by omijać szerokim łukiem siłownie i wszelkie inne przybytki, w których dbanie o formę jest priorytetem, zacznij zmieniać swoje myślenie! Nastaw się na treningi wykonywane w domowym zaciszu! Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka drobnych sprzętów, a z pewnością urozmaicisz każdy trening i zadbasz o swoje zdrowie oraz sylwetkę.

 

Domatorzy tak mają…

Jeśli jesteś nieśmiały, stresują Cię zbędne wyjścia poza ulubione cztery ściany, jesteś typem domatora, który najlepiej czuje się we własnym domu, w znanej przestrzeni, nie oznacza to wcale, że nie możesz regularnie ćwiczyć i dbać o swoje zdrowie. W dzisiejszych czasach trening w domu jest wygodniejszy, prostszy, a także tańszy niż regularne wizyty na siłowni. Oczywiście, różnice są dostrzegalne: brak profesjonalnych sprzętów i maszyn, brak opieki trenera (chociaż treningi personalne online przez kamerkę zyskują coraz więcej fanów) może wpłynąć na jakość i pewność siebie podczas treningu. Dużą wadą domowych treningów może być także problem z własną motywacją oraz koncentracją. Wybierz takie miejsce, by nic wokół nie mogło odciągnąć Cię podczas tych kilkudziesięciu minut treningu oraz nie zrażaj się! Trening w domu może być równie dobrze dopasowany do Twoich potrzeb i urozmaicony, by był równie efektywny.

Jak ćwiczyć w domu?

Trening w domu powinien nas motywować. Zaplanuj sobie z góry czas, który przeznaczyć w tygodniu na ćwiczenia; niech nie będzie w tym żadnej przypadkowości. Wygospodaruj początkowo wyłącznie dwa kwadranse dwa-trzy razy w tygodniu i spędź ten czas w zupełnym skupieniu i koncentracji na tym, co wykonujesz. Nie zapomnij o odpowiednim ubiorze i obuwiu – pamiętaj, że nawet wtedy, kiedy nie wychodzisz z domu, nie pozwól sobie na ćwiczenie w piżamie, niewygodnych ciuchach czy znoszonych butach. Zadbaj o właściwą postawę podczas ćwiczeń i wyznacz sobie odpowiednią przestrzeń.

Nie potrzebujesz profesjonalnych sprzętów wprost z siłowni, wystarczy, że zainwestujesz w kilka pomocy, które nie zajmą wiele miejsca, a będą dobrym wsparciem podczas treningu i dadzą możliwość wykonywania wielu ćwiczeń.

Hula hop to przedmiot doskonale wszystkim znany – pozwala na ćwiczenia w domu, a także w ogrodzie. Przy jego pomocy wymodelujesz swoją sylwetkę, kobiety pokochały je za pomoc w uzyskaniu idealnej talii. Kultowa obręcz pozwala rozruszać wszystkie mięśnie brzucha, dlatego ćwiczenia z wykorzystaniem hula hop doskonale je wzmocnią i ujędrnią. Tutaj kupisz hula hop.

Wsparciem podczas domowych treningów będzie także roller. Jeśli jeszcze nie używałeś go nigdy, pierwsza styczność może przynieść zaskoczenie. Roller to przyrząd, który doskonale rozluźnia mięśnie, redukując przy tym codzienny ból, znacząco wpływa na poprawę krążenia krwi czy ogólną sprawność. Roller do ćwiczeń nie zajmuje wiele miejsca, dlatego doskonale nada się do domowych treningów – możesz wykorzystać go podczas oglądania ulubionego serialu, czytania książki czy chwili relaksu. Roller do masażu pozwoli Ci na wzmocnienie partii nóg (łydek, ud), pleców czy całego grzbietu. Pamiętaj o systematyczności – wałek do ćwiczeń może przynieść ulgę w bólach i dyskomforcie spowodowanym spięciami mięśni. Zadbaj o siebie, wystarczy 10-15 minut dziennie z tym urządzeniem, by odczuć różnicę i poprawić jakość swojego życia. Rollery do masażu możesz kupić tu: https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-rollery-walki-kolka-i-pileczki-do-masazu-147564.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz