menopauza-poradnik-dla-kobiet

W okresie menopauzalnym możesz mieć wiele pytań i wątpliwości na temat tego, co się dzieje z Twoim ciałem, jak sobie radzić z dokuczliwymi objawami czy jak zadbać nie tylko o swój stan ducha, ale i ciała. Dobrze jest mieć pod ręką jedną, solidną skarbnicę wiedzy, w której znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Drogie Panie, polecamy Wam nową pozycję wydawnictwa Muza – Menopauza. Poradnik dla kobiet stworzoną przez szereg specjalistów w dziedzinie ginekologii, psychologii, seksuologii, dietetyki i wychowania fizycznego, pod redakcją dr. Robina N. Phillipsa.
Tytuł książki w pełni oddaje istotę książki, która jest najbardziej wszechstronnym i najświeższym źródłem informacji na temat menopauzy.

We wstępie dr Phillips pisze:
Menopauza jest nieuchronionym zjawiskiem w życiu kobiety. Wszystkie muszą przez nią przejść…Ponieważ jest to nieunikniony etap naszego życia, istotne jest, by kobiety wiedziały, czego i kiedy maja się spodziewać i rozumiały naturę zmian, jakie zachodzą w ich organizmie.”

Książka dostarcza praktycznych wskazówek na temat wszystkich aspektów menopauzy, od rozpoznania i złagodzenia objawów niedoborów hormonalnych po sposoby zachowania zdrowych kości, pielęgnacji ciała i dobrego stanu zdrowia.

Celem autorów było dostarczenie wiedzy, która pozwoli Ci przebrnąć przez ten ważny w
Twoim życiu okres w zdrowiu i przygotować Cię na to, co życie przyniesie w przyszłości

Swoją przygodę z Poradnikiem dla kobiet rozpoczniesz od „kwestionariusza na temat menopauzy” – pozwoli Ci on ocenić swojej doświadczenia z menopauzą, co pozwoli Ci szybko znaleźć potrzebną informację w tej książce. Pytania w kwestionariuszu dotyczą kluczowych pojęć dotyczących menopauzy – objawy, seks, emocje, objawy fizyczne, ćwiczenia.

O czym jest ta książka?

 • Poradnik podzielony jest na interesujące rozdziały, które w ciekawy i przejrzysty sposób prezentują rzetelna wiedzę oraz bezcenne rady na następujące tematy:

 • Co się dzieje w okresie menopauzy?
 • Jak samemu poradzić sobie z objawami menopauzy?
 • Zdrowe kości
 • Seks i seksualność
 • Inne spojrzenie na żywienie
 • Przejrzyjmy się Twoim ćwiczeniom
 • Wspomagający styl życia
 • Terapia hormonalna
 • Alternatywy terapii hormonalnej
 • Pielęgnacja ciała
 • Dbałość o zdrowie

Niewątpliwą zaletą tej książki jest wyjątkowo piękna oprawa graficzna. Duża ilość zdjęć, rysunków, tabel, wykresów to atut tego pięknie wydanego poradnika. Ilustracje, schematy i zdjęcia mają na celu ułatwić zrozumienie medycznych aspektów menopauzy.

Każdy rozdział jest czytelny – tekst jest urozmaicony ilustracjami, a najważniejsze informacje są zaprezentowane w formie kolorowych tabel, które wyraźnie wyróżniają się na tle tekstu.

W każdym podrozdziale znajdziesz wiele cennych informacji, najważniejsze z nich są podkreślone w tekście jako „To trzeba wiedzieć”.

Pozycja Menopauza. Poradnik dla kobiet to wspaniały pomysł na prezent dla każdej dojrzałej kobiety. Możesz sprawić go sobie sama lub podarować bliskiej Ci osobie. Ucieszy ona każdą kobietę, która lubi mieć wszystkie, niezbędne informacje w jednym miejscu. Poradnik ten nie skupia się tylko na menopauzie i pokonywaniu jej przykrych objawów samych w sobie. Obok rzetelnych informacji na temat tego wyjątkowego okresu w swoim życiu, prezentuje także wszystkie aspekty życia dojrzałej kobiety – od seksu, odpowiedniego żywienia po dbanie o urodę i sprawność fizyczną. Znajdziesz w niej przykładowe menu dostosowane do potrzeb Twojego organizmu, polecane ćwiczenia fizyczne czy wskazówki jak samodzielnie dokonać badania piersi.

To książka, która powinna gościć na półce każdej dojrzałej kobiety.

Serdecznie polecamy!

Wydawnictwo: Muza
Kategoria: poradnik
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256
Cena: 64,99 zł

Zuzanna Górka