Uroda

Makijaż okiem mężczyzny. Co panowie lubią w make upie?

Makijaż okiem mężczyzny

Makijaż okiem mężczyzny z pewnością zaskoczy niejedną z nas. Panowie mają swoje zdanie na temat naszego make upu. Nie wszystkie trendy cieszą się ich przychylnością. Zapytałyśmy naszych kolegów o to, co sądzą o makijażu. W niniejszym artykule przedstawiamy, co panowie lubią w make upie, a co niekoniecznie zyskuje ich przychylność.

Polub swoją jasną karnację

Nasi koledzy są zgodni. Uważają, że blada cera to nie nasza wada, którą należy ukryć pod warstwą samoopalacza, lecz atut, którego nie ma sensu przykrywać. Ich zdaniem jasna skóra też może wyglądać świeżo i atrakcyjnie, dodaje nam delikatności, ponadto opalenizna postarza.

Zrezygnuj z bronzera

Mężczyźni nie przepadają za bronzerem. Uważają, że te ciemne, nierzadko pomarańczowe plamy na naszym licu wyglądają karykaturalnie. Szpecą właścicielki jasnej karnacji, które powinny polubić swój odcień cery.

Spraw sobie jakiś ładny róż

Róż natomiast uchodzi za kosmetyk, który dodaje nam kobiecości i świeżości. W zaróżowionych policzkach wyglądamy delikatnie. Mężczyznom szczególnie podoba się jasny, cukierkowy róż, który świetnie imituje naturalne rumieńce na jasnej karnacji.

Ostro wymalowane brwi wzbudzają w mężczyznach niechęć

Panowie nie rozumieją mody na domalowywanie sobie brwi. Kobieta z tak mocno wyrysowanymi brwiami wygląda ich zdaniem nienaturalnie oraz gniewnie. Zbyt grube brwi postarzają i nadają kobiecej twarzy męskich rysów.

Czarna kreska wykonana eyelinerem jest okej, jeśli nie jest za gruba

Czarna kreska wykonana eyelinerem spotyka się z akceptacją mężczyzn pod warunkiem, że nie jest zbyt gruba. Panowie nie znoszą przesady w makijażu.  Nie masz w nim wyglądać zbyt dramatycznie, lecz naturalnie, świeżo i dziewczęco.

Podkład zastąp pudrem

Gruba warstwa podkładu zdecydowanie nie wzbudza entuzjazmu mężczyzn. Wygląda sztucznie i postarza kobietę, podkreślając wszelkie załamania na jej skórze. Zdaniem panów, gdy potrzebujesz ujednolicenia koloru skóry,  powinnaś sięgnąć po puder, który subtelnie wyrówna odcień twojej cery.

Nie używaj ciemnych cieni w makijażu oka

Mężczyźni nie znoszą ciemnych makijaży oczu. Uważają, że wyglądają mrocznie, wręcz diabolicznie i postarzają kobietę. Faceci wolą, gdy połączysz ze sobą beż z jakimś jasnym brązem czy szarością. Jeśli pasuje ci fiolet czy niebieski, to możesz przemycić do makijażu oczu trochę koloru, ale niech to będą w miarę jasne odcienie.

Ambiwalentny stosunek do szminek

Szminki to coś, co z jednej strony się mężczyznom podoba, bo jest bardzo kobiece. Z drugiej nie lubią, gdy panie mają na ustach kryjące pomadki, gdy panują bardziej namiętny wieczór. Zatem na wspólne wyjście typu bal karnawałowy możesz mocniej pomalować usta, ale gdy spędzacie razem wieczór w domu, lepiej zastąpić kryjącą szminkę czym delikatniejszym lub błyszczykiem.

Dodaj komentarz