Kultura Styl życia

Twój make-up z gwiazdami – Magdalena Pieczonka

Twój make-up z gwiazdami

Magdalena Pieczonka prowadzi kanał na Youtube, na którym wrzuca tutoriale makijażowe. Z jej pomocą Polki uczą się, jak prawidłowo nakładać cienie, robić kreskę eyelinerem i konturować twarz. Magdalena Pieczonka maluje też gwiazdy na czerwony dywan i pracuje przy produkcji telewizyjnych hitów, w tym programów z Mają Sablewską, które polegają na metamorfozie zwykłych kobiet. Dlaczego warto sięgnąć po Twój make-up z gwiazdami?

Historia makijażu

Magdalena Pieczonka rozpoczyna swoją książkę od przybliżenia historii makijażu. Dowiadujemy się, że już Kleopatra, starożytni Grecy i Rzymianie zwykli podkreślać swoją urodę. Jedynie średniowiecze było czasem umartwiania się, gdy nie wypadało podkreślać ust czerwoną pomadą. Pierwsze makijaże były bardzo szkodliwe dla zdrowia. Używano bowiem ołowiu do bielenia twarz. Składnik ten pogarszał stan skóry i bardzo często prowadził do śmierci. Blada cera była kiedyś w modzie. Zamożne kobiety potrafiły zrobić dla niej naprawdę wiele, w tym spuszczać sobie krew. Dopiero w XX wieku opracowano pierwsze bezpieczne dla zdrowia kosmetyki, choć nie obyło się bez paru wpadek.

Podstawy make-upu

W kolejnym rozdziale poznajemy podstawy makijażu związane z konturowaniem różnych kształtów twarzy, podziałem cieni i pomadek. Jest to wiedza elementarna, którą powinna dysponować każda miłośniczka makijażu.

Twój make-up z gwiazdami

Kolejne rozdziały powstały przy współpracy z gwiazdami, które charakteryzują się różnymi typami urody. Magdalena Pieczonka pokazuje, jak wykonuje na nich podstawowe rodzaje makijażu. Nie ma tutaj kolorowego szaleństwa i zbędnej ekstrawagancji.  Np. makijaż ślubny został przedstawiony na Izabeli Janachowskiej, jest on bardzo minimalistyczny, a mimo to prezentuje się przepięknie.

Pięknie ilustrowany poradnik makijażowy

Książka Twój make-up z gwiazdami jest pięknie ilustrowana, wydana na kredowym papierze w formacie A4, przez co możemy dokładnie przyjrzeć się tajnikom poszczególnych makijaży. Magdalena Pieczonka szczegółowo opisuje poszczególne kroki. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, wynosząc z niej wiele cennych porad.

Komentarze (3)

Lanza

8 miesięcy temu

Podziwiam piękne prace Magdaleny Pieczonki w programie Mai Sablewskiej. Makijaż to szybki sposób na dużą metamorfozę:)

Zostaw komentarz