Jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu
Demakijaż to jeden z najważniejszych elementów w codziennej pielęgnacji cery, niezależnie od jej rodzaju. Resztki makijażu z okolic oczu należy usuwać bardzo delikatnie, stosując do tego odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria, aby nie podrażnić skóry i narządu wzroku.

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy to sposób na usunięcie z jej powierzchni zanieczyszczeń i bakterii, jak również odświeżenie jej i przygotowanie na aplikację kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak: kremy, serum, maseczki. Oczy, jak i skóra wokół nich to miejsca, które łatwo podrażnić, dlatego należy wiedzieć jak wykonać prawidłowo demakijaż, aby skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie usunąć resztki kolorowych kosmetyków, takich jak: tusz do rzęs, cienie do powiek, eyeliner.

Akcesoria do demakijażu oczu

Rękawica do demakijażu to rewelacyjne akcesorium do wielokrotnego użytku, które poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Miękka w dotyku rękawiczka dostępna jest w różnych wersjach, dlatego też mogą ją używać zarówno osoby z cerą tłustą, mieszaną, a nawet z suchą i skłonną do podrażnień. Aby ją zastosować, wystarczy zwilżyć ją delikatnie wodą, najlepiej ciepłą. Rękawicę należy lekko przyłożyć do oka, a po chwili ścierać makijaż tak jak klasycznym wacikiem. Alternatywą dla klasycznych płatków kosmetycznych są waciki wielorazowe marki Glov. Produkty można stosować jedynie z dodatkiem ciepłej wody bądź ulubionego kosmetyku do demakijażu. Waciki są w pełni bezpieczne dla każdego rodzaju cery, nie zawierają barwników ani drażniących substancji, dlatego mogą je stosować osoby, nawet z bardzo wrażliwą skórą.

Najlepsze kosmetyki do demakijażu oczu

Demakijaż oczu można również wykonać z pomocą kosmetyków o delikatnym składzie, najlepiej z przeznaczeniem dla cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nieodpowiedni preparat do demakijażu może spowodować zaczerwienienie, a nawet pieczenie oczu oraz delikatnej skóry wokół nich. Do usuwania resztek kolorowych kosmetyków świetnie sprawdzają się gęste mleczka, jak również płyny micelarne, najlepiej o właściwościach natłuszczających. Do demakijażu oczu świetnie sprawdzają się również naturalne oleje, w szczególności, gdy do wykonania make-upu wykorzystano mocne w działaniu, wodoodporne kosmetyki. Rynek kosmetyczny oferuje różnego rodzaju olejki roślinne, które można bezpiecznie zastosować w codziennej pielęgnacji skóry, w tym także oczyszczania twarzy. Do demakijażu oczu sprawdzi się, np. olejek jojoba, który skutecznie rozpuszcza zaschnięte kosmetyki, oczyszcza skórę, a jednocześnie delikatnie ją nawilża i odżywia.

Demakijaż oczu, krok po kroku

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Podczas demakijażu nie należy zatem jej intensywnie pocierać, aby zmniejszyć ryzyko powstania podrażnień, zaczerwienień, zmarszczek, a nawet reakcji alergicznych. Rękawicę do demakijażu czy wacik kosmetyczny nasączony łagodnym kosmetykiem należy przyłożyć lekko do oczu i odczekać kilka sekund, aby preparat delikatnie rozpuścił makijaż. Po chwili wacik wystarczy ściągnąć do dołu, zgodnie z kierunkiem wzrostu rzęs, a następnie powtarzać czynność, wymieniając waciki, aż do momentu, jak będą całkowicie czyste.  Makijaż wykonany kosmetykami wodoodpornymi jest trudniejszy do usunięcia i może wymagać lekkiego pocierania skóry, aby uzyskać zadowalający efekt oczyszczenia, dlatego osoby z cerą wrażliwą i mają skłonność do podrażnień, powinny ich unikać.