Kultura Styl życia

Lato w Pensjonacie pod Bukami – Dorota Gąsiorowska, Marzena Rogalska i inni

Lato w Pensjonacie pod Bukami

Lato w Pensjonacie pod Bukami stanowi zbiór opowiadań autorstwa najpopularniejszych polskich pisarek specjalizujących się w literaturze obyczajowej. Znajdziemy tutaj historie stworzone m.in. przez Dorotę Gąsiorowską, Marzenę Rogalską, Magdalnę Witkiewicz, Karolinę Wilczyńską, Magdalenę Majcher, Joannę Szarańską. Każda opowieść jest inna i dotyka innych problemów. Jednak istnieją pewne cechy, które łączą ze sobą opowiadania wydane pod zbiorczym tytułem Lato w Pensjonacie pod Bukami.

Magiczne miejsce dla zagubionych dusz

Pensjonat pod Bukami stanowi magiczne miejsce, w którym nawet najbardziej okrutna rzeczywistość niespodziewanie staje się łaskawa.  Urok tego magicznego zakątka udziela się jego tymczasowym mieszkańcom, przynosząc im ulgę i spokój.

Pensjonat pod Bukami jest budowlą zabytkową, która znajduje się w sercu Bieszczad. Ośrodek został starannie odrestaurowany i teraz przyciąga do siebie wszystkie zagubione dusze.

Schronienie dla osób poszukujących swojej ścieżki w życiu

Miejsce to swój szczególny charakter zawdzięcza osobie atrakcyjnej i dystyngowanej starszej pani o imieniu Róża. To właśnie jej urok osobisty co roku przyciąga osoby szukającego swojego miejsca w życiu oraz własnej ścieżki rozwoju, która zapewni im szczęście.

W tym roku Pensjonat pod Bukami okazuje się schronieniem dla młodych małżeństw, pokłóconych sióstr, kochanków sprzed lat i singli. Każdy z bohaterów ma swoje problemy, z którymi musi się zmierzyć, aby jego życie stało się pełniejsze i szczęśliwsze.

Magiczna moc poezji

W każdym z pokoi można znaleźć grafikę zawierającą cytat z wiersza Stachury lub piosenki Starego Dobrego Małżeństwo. Poezja ta okazuje się cenną wskazówkę dla zagubionych dusz. Odmienia ich serca i życie, skłaniając do refleksji.

Lato w Pensjonacie pod Bukami to zbiór opowiadań różnych pisarek, dlatego różnią się one stylem. Ten zabieg okazał się świetnym rozwiązaniem, ponieważ poszczególni bohaterowie przemawiają do nas zupełnie innym językiem, ukazując problemy, z którymi przyszło im się zmierzyć. To książka, która bawi, wzrusza i uczy, jak żyć pełnią szczęścia.

Dodaj komentarz