Moda

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze jeansów

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze jeansów

Jeansy cieszą się dużą popularnością pośród kobiet, jednak nie każda z nas wie, jak je wybrać, by rzeczywiście wyglądać w nich dobrze. Niewłaściwy model może bowiem deformować sylwetkę. Przedstawiamy najczęściej popełniane błędy przy wyborze jeansów.

Zły rodzaj stanu

Małej liczbie kobiet pasują biodrówki, wyglądają one dobrze u pań z szerokimi biodrami i dużymi pośladkami, wówczas nie zsuwają się z pośladków. U szczuplejszych kobiet lepiej sprawdzą się spodnie z wysokim stanem, te przepięknie podkreślają talię i pośladki, eksponując twoją kobiecą figurę.  Jednak stan nie może też być zbyt wysoki, bo wydłuży dolną część sylwetki, ale skróci górną.  Pamiętaj o tym przy wyborze jeansów. Należy je dostosować do swojej figury. Nie ma w tym nic oryginalnego, że gdy masz figurę kolumny, czyli brak wyraźnego wcięcia w talii, nie powinnaś nosić spodni z wysokim stanem, gdyż te będą cię uciskać w żebra lub wyglądać mało estetycznie.

Zły odcień spodni

Jeśli jesteś drobną kobietą, nie zakładaj czarnych spodni ani ciemnogranatowych, bo te optycznie wyszczuplą twoją figurę, przez co możesz wyglądać bardzo niekorzystnie. Ciemne odcienie jeansów są zarezerwowane dla bardziej krągłych pań, a jasne dla szczuplejszych, ponieważ optycznie powiększają strategiczne części ciała.

Zły rozkład kieszeni

Kieszenie potrafią rozkładać się dość oryginalnie i przyjmować nietypowe długości. To spory problem, ponieważ źle wszyte lub zaprojektowane mogą zrobić z twoich pośladków naleśnika, nawet jeśli masz ładną, krągłą pupę. Kieszenie nie powinny być za długie, gdyż takie deformują pupę. Natomiast wszyte równolegle do krawędzi jeansów także pozbawiają pośladki krągłości. Gdy są wszyte na kształt odwróconej litery V optycznie powiększają pupę.

Zbyt twarda tkanina

Oryginalne jeansy, które znają nasi rodzice, zawierały wyłącznie bawełnę, były bardzo ciężkie i twarde. W rezultacie ciężko było je naciągnąć na pośladki, spodnie lubiły z nich zjeżdżać pod wpływem sił ciężkości, nie opinały kształtnych pośladków i wyglądały dość męsko. Na dodatek brak elastanu sprawiał, że jeansy podczas klękania, schylania się itp. deformowały się na trwałe, później już nie wracały do swojego wyjściowego kształtu.

Niedopasowane jeansy

Niektóre trendy modowe są dość oryginalne, lansuje się bowiem zwisające pokracznie jeansy, które prezentują się fatalnie w realu. Spodnie powinny przylegać przynajmniej do pośladków i bioder, od kolana w dół mogą być rozszerzane, jeśli jesteś jabłkiem i chcesz wyrównać proporcje sylwetki.

Dziwne dodatki psujące figurę

Czasem przetarcia na wysokości kolan ucinają twoją sylwetkę w połowie i sprawiają, że twoje nogi prezentują się dość pokracznie. Natomiast kokardy i zamki z tyłu jeansów powiększają pośladki. Jeśli masz zgrabną pupę, to te parę centymetrów więcej z pewnością cię ucieszy. Gorzej, gdy borykasz się z nadwagą.

Źle wszyty zamek

Taki zamek będzie się otwierał w ciągu dnia, gdy będziesz kucać i siadać. Nie chcesz nikogo prezentować swojej bielizny, a noszenie dłuższych bluzek zakrywających suwak wygląda niezbyt ciekawie i deformuje sylwetkę.

Zbyt prześwitujący materiał

Białe i pastelowe jeansy lubią prześwitywać. Nie każdej z nas będzie to przeszkadzało, bo też stopień prześwitywania bywa różny, poza tym nie wszystkie kobiety przejmują się widocznym fragmentem cielistych fig.  Jeśli jednak pracujesz w biurze, gdzie musisz zawsze prezentować się nienagannie i atmosfera jest dość sztywna, wybierz raczej nieco ciemniejszy kolor jeansów lub jasne spodnie uszyte z grubszego materiału.

Dodaj komentarz