Fitness Taniec

Kurs tańca – sama czy z partnerem?

kurs-tanca-sama-czy-z-partnerem

Marzysz, aby zacząć tańczyć? Chciałabyś, aby Twój mąż również miał ochotę na taneczną przygodę? Zmuszać go, przekonywać, przekupywać… a może jednak zostawić go w spokoju i dać za sobą zatęsknić? Oto jest pytanie.

Pomiędzy kobietami i mężczyznami jest tak wiele różnic dotyczących osobowości, ulubionych zajęć, punktów widzenia na te same sprawy, że z pewnością dużo łatwiej jest wymienić co nas łączy, a nie dzieli.

Z pewnością taką kwestią jest taniec. Na planecie Mars, z której pochodzą mężczyźni taniec to aktywność raczej zakazana, niepraktykowana i znienawidzona. U nas na Wenus wręcz przeciwnie. Generalnie kobiety kochają tańczyć, natomiast (nie wszyscy oczywiście, ale zdecydowana większość) mężczyźni omijają parkiet szerokim ruchem.

Czy zmuszać męża do tańca?

To niesamowite, że taniec wyzwala w każdej z płci ekstremalnie odmienne uczucia. Kobietom szaleństwo na parkiecie pozwala uwolnić emocje, poczuć rytm muzyki, a przy okazji spalić ogromną ilość kalorii. Dla mężczyzn taniec to najczęściej szalenie stresujące wyzwanie, które najczęściej kończy się kompromitacją. Większość facetów wstydzi się tańczyć, ponieważ uważają, że nie potrafią tego robić.

Jeżeli w Twoim mężu konieczność zatańczenia z Tobą (np. na weselu) doprowadza go niemalże do zawału serca, to odpuść mu kurs tańca towarzyskiego. Zlituj się nad nim i nie zmuszaj go do tego, aby palił się ze wstydu lub strachu wśród innych par w szkole tańca.

Najprawdopodobniej, żadne Twoje prośby ani namowy nie przyniosą skutku, a tym bardziej ani odrobiny przyjemność z tańca dla obu stron.

Zuzanna Górka

Marzysz, aby zacząć tańczyć? Chciałabyś, aby Twój mąż również miał ochotę na taneczną przygodę? Zmuszać go, przekonywać, przekupywać… a może jednak zostawić go w spokoju i dać za sobą zatęsknić? Oto jest pytanie.

Możesz tańczyć sama!

Jeżeli Twoja propozycja zapisania się na kurs tańca została bezapelacyjnie odrzucona, zaakceptuj ją. Przecież Twój mąż nie może być idealny we wszystkim! Może nie chce/nie potrafi/wstydzi się (lub wszystko razem wzięte) tańczyć, ale z pewnością wynagrodzi Ci to w innej postaci.

Tylko w żadnym razie nie rezygnuj ze swojego pragnienia tańca! Zapisz się na zajęcia, które będą sprawiać Ci najwięcej przyjemności. A masz w czym wybierać…

W każdym mieście znajdują się szkoły tańca i fitness cluby oferujące zajęcia taneczne dla kobiet solo. Ostatnio bardzo modna jest zumba, której latynoskie rytmy oraz proste kroki pełen seksapilu podbiły serca kobiet na całym świecie. Oczywiście, niezmiennie popularna jest salsa solo dla kobiet, czy inspirowany bollywoodzkimi klimatami – taniec brzucha.

Zuzanna Górka

Komentarze (8)

Emilly27k

9 lat temu

Oczywiście ,że z partnerem. Można go zapytać, ale nie zmuszać, bo pomyśli sobie o nas ,że taniec nie jest dla nas odpowiedni. Otóż właśnie jest,że taniec jest potrzebny, ale w stosownym czasie i miejscu:) :)))

drobina

10 lat temu

Mój mąż wprawdzie nie depcze mi po palcach w tańcu, ale pewnie by się zapłakał, gdybym go zapisała na kurs tańca;

Mindi

10 lat temu

Dobrze mi się tańczy z mężem ale lubię tańczyć i z chęcią uczestniczyłabym w zajęciach tanecznych czy kursie. Niestety są to tylko moje chęci, nawet próbowałam i zapisałam się na Salsę solo ale taniec ten bardzo obciąża biodra i musiałam zrezygnować.

pati25

10 lat temu

Są różne okazje na których chcemy aby nasz partner tańczył.Niektórzy mężczyźni sami zapisują się na kurs tańca,aby na imprezie nie wstydzić się.Dużo par wybiera kurs tańca przed własnym weselem.Inni mężczyźni rezygnują z takich kursów.Starają się ćwiczyć taniec w domu

hallina

11 lat temu

Ale jak umie to już połowa sukcesu-na imprezach chyba nie musisz się martwic,że ci na palce będzie wchodził.Żartuję.Ale zawsze dobrze jak facet umie tańczyc-tak mnie się wydaje

filodendron

11 lat temu

Halinko ,jesteś szczęściarą, mój mąż w ogóle nie lubi tańczyć,ale tańczyć umie bo nauczyła go jego matka,która miała szkołę tańca.

hallina

11 lat temu

To jestem szczęściarą,bo mój mąż od kilku lat chodzi ze mną na zajęcia taneczne-tak się przyswyczail do tej cotygodniowej dawki ruchu,że chyba sam już sobie nie wyobraża,że mogłoby byc inaczej

Zostaw komentarz