Ktoś musi umrzeć

Sarah A. Denzil jest autorką świetnych thrillerów psychologicznych, Ktoś musi umrzeć stanowi drugi tom cyklu Isabel Fielding. Spotkamy tutaj dobrze nam znanych bohaterów – Leah i psychopatyczną Isabel. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Program ochrony świadków

Leah i Tom korzystają z programu ochrony świadków, ukrywają się przed Isabel, jednak ta nie poddaje się i wytrwale ich szuka.  Codzienność głównej bohaterki wcale nie wygląda różowo. Leah musi być bardzo ostrożna. Pomimo iż zyskała nową tożsamość, nieustannie musi oglądać się za ramię, bo zdaje sobie sprawę, do czego zdolna jest Isabel.  Nawet drobne podejrzenia wprawiają główną bohaterkę w stan głębokiego niepokoju i skutkują przeprowadzką.

Leah boi się, że zagrożenie czyha wszędzie

Leah boi się nie tylko samej Isabel, która jest psychopatką. Uważa, że zagrożenie stanowią dla niej także inni członkowie społeczeństwa, którzy obwiniają ją za pomoc przy uwolnieniu tej krwiożerczej bestii.

Problemy wychowawcze z Tomem

Tom, młodszy brat, który nie wie, że jest jej synem poczętym w wyniku gwałtu, zaczyna sprawiać sporo problemów Leah. Wkracza on bowiem w okres buntu.  Leah rozpoczyna pracę w domu opieki, gdzie zaprzyjaźnia się z George`a. Mężczyzna ten jako dziecko stracił ukochaną matkę, gdy ta próbowała wynieść z płonącego domu jego siostrę, Abigail.  George uważa, że dziewczyny nie było wówczas w domu, została wcześniej porwana, a ogień wzniecony w celu pozbycia się wszelkich śladów. Mężczyzna pragnie poznać prawdę, zanim umrze. Leah deklaruje chęć pomocy.

Choć powieść Ktoś musi umrzeć koncentruje się na Leah, to widzimy też wysiłki Isabel, która po ucieczce ze szpitala musi uważać na policjantów. Wciąż jednak marzy o zemście na Leah.