Kultura Styl życia

Reputacja – Marcin Kiszela

Reputacja - Marcin Kiszela

Gdzie przebiega granica między tym, kim jesteśmy naprawdę, a wizerunkiem, który staramy się wykreować? Marcin Kiszela wzorem najlepszych hollywoodzkich scenarzystów od pierwszych stron wrzuca czytelnika w szalone tempo opowieści o sławie, traumie i grzechach przeszłości. Thriller psychologiczny Reputacja nie pozostawia miejsca na oddech. Premiera już 12 lutego.

 

Milena Bilkiewicz jest największą gwiazdą polskiej estrady i jednocześnie staranną wizerunkową kreacją. Jej przeszłość to pilnie strzeżona tajemnica. Pewnego dnia Milena znika. Do Alicji, asystentki i przyjaciółki piosenkarki, dociera jedynie nagranie wideo z uprowadzoną i porywaczem kryjącym się za maską dziecka. Kobieta nie zawiadamia policji. Obawiając się gigantycznego skandalu, postanawia działać na własną rękę.

Komu wierzyć? Alicji, przyjaciółce gwiazdy, Szymonowu, zagubionemu testerowi gier komputerowych, czy Michałowi, wielkomiejskiemu człowiekowi sukcesu? A może najbardziej wiarygodny jest Sebastian, zawodnik MMA, ochroniarz Mileny? W świecie opartym na kłamstwie prawda jest najbardziej deficytowym towarem.

Marcin Kiszela do tej pory znany był jako autor horrorów i groteski, scenariuszy do gier komputerowych, a także jako tłumacz bestsellerowych powieści. Teraz po raz pierwszy próbuje swoich sił w thrillerze. Opowiadając historię zaginięcia gwiazdy mediów, Kiszeli udało się stworzyć boleśnie wiarygodny obraz zagrożeń, jakie niosą ze sobą media społecznościowe. Tytułowa reputacja ma drugie dno i wskazuje na coś zgoła różnego od medialnego wizerunku.

Zło czai się wszędzie. Sięgnijcie po ten thriller psychologiczny i zobaczcie, jak wygląda życie w blasku fleszy od kuchni.

Adam Szaja, smakksiążki.pl

Świeży głos w literaturze gatunku.

Damian Matyszczak, Kawiarenka Kryminalna

Niebezpiecznie bliskie naszym wirtualnym czasom. Takiej narracji jeszcze w kryminale nie było.

Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

Marcin Kiszela – rocznik 1981. Pisarz, tłumacz, redaktor, scenarzysta gier komputerowych. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowego edytorstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym. Czas spędza głównie w wirtualne rzeczywistości. Mieszka w Krakowie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz