Dzieje się Nagrody

Kto wygrał podwójne zaproszenie na spektakl Stosunki prawne?

kto-wygral-podwojne-zaproszenie-na-spektakl-stosunki-prawne

Stosunki prawne to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.

On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów.

Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi?

Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji.

Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

Spektakl Stosunki prawne, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

Spektakl Stosunki prawne został zaplanowany na 22.02.2015 r. na godzinę 19:00 w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksala 2 w Warszawie. Dzięki uprzejmości Teatru ME/ST mamy do przekazania jedno podwójne zaproszenie na tę sztukę.

Podwójne zaproszenie na spektakl Stosunki prawne otrzymuje:

  • martak

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja, artykuł sponsorowany

Komentarze (8)

pati25

7 lat temu

Gratuluję Ci martak tej wspaniałej nagrody 🙂 Dużo wspaniałych wrażeń podczas oglądania tego przedstawienia Ci życzę 🙂 Baw się dobrze 🙂

Zostaw komentarz