Kultura Styl życia

Koniec samotności – Janusz Leon Wiśniewski

Koniec samotności – Janusz Leon Wiśniewski

Samotność w sieci to powieść, którą miałam okazję czytać jako uczennica liceum.  Książka dogłębnie mnie poruszyła, dlatego ucieszyłam się, gdy jakiś czas temu Janusz Leon Wiśniewski zapowiedział jej kontynuację. Jak oceniam powieść Koniec samotności? Czy spełniła pokładane w niej nadzieje?

Syn bohaterów Samotności w sieci

Wydarzenia, które zostały opisane na kartach powieści, rozgrywają się 20 lat później. Główni bohaterowie Samotności w sieci mają już dorosłego syna, Jakuba, którego losy będziemy śledzić na kartach książki Koniec samotności.

Związek młodych ludzi

Nadia jest Polką, która przyszła na świat w Hamburgu. Dziewczyna pracuje jako konserwatorka zabytków, gdy ją poznajemy, znajduje się na terenie klasztoru, gdzie oddaje się swojej wielkiej, życiowej pasji. Widać, że Nadia zna się na swoim fachu i jest w nim prawdziwą specjalistką. Za pośrednictwem internetu poznaje Jakuba, syna Agnieszki i Joachima. Mężczyzna sprawia wrażenie wyrwanego z minionej epoki. Jest bardzo skryty, ale też wrażliwy na krzywdę innych.  Jakubowi nie można odmówić romantyzmu i czułości. Niestety, bardzo trudno przychodzi mu okazywanie uczuć. Tak naprawdę znajdują one ujścia jedynie w czułych wiadomościach wysyłanych do Nadii.

Związek tych dwojga młodych ludzi obfituje w piękne uczucia.  Nie zabraknie w nim też oczywiście konfliktów, co jest całkowicie normalne. Każda relacja wymaga bowiem wypracowania kompromisów i otwarcia się na perspektywę drugiej osoby.

Wątek książki jako pomost

Pewnego dnia Nadia zagłębi się w lekturze książki, w której Jakub zacznie znajdować znajome elementy.  Czy opisana w niej historia wydarzyła się naprawdę? Jakiego odkrycia dokonają Jakub z Nadią? Dzięki wątkowi książki powrócą wspomnienia i wszystkie wątki zaczną splatać się z bestsellerową Samotnością w sieci.

Historia romantycznej miłości o każdej marzy każda kobieta

Koniec samotności to piękna historia o romantycznej miłości młodych ludzi. Chyba każda kobieta chciałaby spotkać na swojej drodze Jakuba, mężczyznę z zasadami, ogromną wrażliwością oraz szarmanckością. To powieść, po którą musi sięgnąć każda miłośniczka Samotności w sieci. Janusz Leon Wiśniewski po raz kolejny napisał książkę poruszającą kobiece serca.

Komentarze

Zostaw komentarz