Moda

Jak wybierać bluzki, by służyły ci przez lata?

Jak wybierać bluzki, by służyły ci przez lata

Dobrze dobrana bluzka, jeśli jest solidnie wykonana i uszyto ją z materiału wysokiej jakości, może nam służyć przez długie lata. Niestety, bardzo często trafiamy na odzież jednorazową. Nosimy ją 2-3 razy, po czym musimy szukać czegoś innego, bo traci kolor, pruje się lub powstają w niej dziury. Jak wybierać bluzki, by służyły ci przez lata?

Unikaj bluzek ze świecącymi napisami

Świecące na różowo napisy z odrobiną brokatu może wyglądają bardzo efektownie, ale ich urok z reguły mija po praniu. Niestety, z każdym kolejnym napis traci swój połysk i wygląda coraz gorzej. Takie bluzki są fajne, jeśli odnoszą się do ulubionego klubu sportowego i służą nam okazjonalnie do kibicowania na stadionie. Jednak do noszenia na co dzień kompletnie się nie nadają, ponieważ w wyniku częstego prania po napisie zostanie tylko klej, co wygląda mało estetycznie.

Unikaj bluzek z cekinami

One także wyglądają bardzo efektownie, ale cekiny mają to do siebie, że lubią odpadać. W rezultacie powstają po nich mało estetyczne dziury. Cekiny mogą też tracić swoją farbę i wyglądać na znoszone. Im mniej tego typu ozdób na bluzce, tym lepiej.

Unikaj bluzek z naklejkami

Jeśli masz materiał w kwiatowe printy, który powstały w wyniku farbowania, to może on przetrwać długie lata. Gorzej, gdy kwiaty są naklejone przy użyciu wysokiej temperatury. Wówczas mogą się szybko zniszczyć podczas prania. Naklejki mogą też niespodziewanie spękać, co także nie prezentuje się zbyt estetycznie.

Unikaj bluzek uszytych z bardzo cienkiej bawełny i wiskozy

Cienkie tkaniny z jednej strony zapewniają świetną cyrkulację powietrza i chronią organizm przed przegrzaniem. Z drugiej jednak, gdy są zbyt cienkie, szybko zrobią się w nich mikrodziurki, a każde zahaczenie rękawka może się zakończyć powstaniem solidnej dziury.

Unikaj ubrań z wystawy

One często są mocno naciągnięte na manekinie, przez co ulegają już uszkodzeniu w wyniku naprężeń. Do tego wystawienie na działanie promieni słonecznych także im szkodzi. Bluzki pod wpływem słońca płowieją, często też tworzą się na nich plamy – część materiału jest jaśniejsza (ta, na którą pada słońce), a część ciemniejsza (znajdująca się w cieniu).

Unikaj bluzek czarno-białych

Z jednej strony stanowią kwintesencję elegancji i wyglądają naprawdę świetnie. Z drugiej ciężko je wyprać bez zafarbowania białego skrawka materiału. Czerń bowiem lubi puszczać farbę.

Dodaj komentarz