Miłość i związki

Na co powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze partnera?

Na co powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze partnera

Tak naprawdę wiele z nas popełnia kilka zasadniczych błędów przy wyborze partnera, przez co wchodzi w mało satysfakcjonujące związki i jest później nieszczęśliwych. Dlatego też podpowiadamy, na co powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze partnera.

Po pierwsze, emocje

Absolutnie nigdy nie szukaj partnera. Miłość sama cię znajdzie w najmniej oczekiwanym momencie.  Nigdy nie wiąż się, bo już by wypadało sobie kogoś znaleźć, a ten facet jest miły i stara się o ciebie. To najprostsza droga do bycia nieszczęśliwą. Gdy zdrowy rozsądek bardziej przemawia na jego korzyść niż serce, to znak, że powinnaś zakończyć tę znajomość. Mężczyzna powinien od początku wzbudzać w tobie emocje. Te powinny zaś pojawić się w naturalny sposób, gdy spotkasz go na swojej drodze. Wtedy masz pewność, że twoje uczucia są szczere i prawdziwe. Nie powstały pod wpływem strachu przed tym, co ludzie powiedzą, że jesteś singielką. Zresztą co im do tego. Uwierz, gdy spotkasz tego jedynego, zwyczajnie to poczujesz, a nową znajomością zechcesz pochwalić się wszystkim przyjaciółkom.

Po drugie, jego wygląd

Ktoś powie, że takie podejście jest bardzo płytkie i złudne. Ma prawo do takiego poglądu, ale doświadczenie życiowe pokazuje, że jeśli od początku druga osoba nie fascynuje cię pod kątem fizycznym, lecz z czasem przekonała cię co siebie charakterem, to taki związek szybko się rozpadnie. Po paru miesiącach stracisz ochotę na seks, nie będziesz chciała, aby on cię dotykał. Każdej z nas podoba się inny typ faceta, warto posłuchać tego, co podpowiada nam nasz wewnętrzny głos. Jeśli ten facet od początku wzbudza w nas emocje, a na dodatek pociąga nas fizycznie, uwielbiamy, gdy nas dotyka, całuje i marzymy o seksie z nim, to jesteśmy na dobrej drodze.

Po trzecie, charakter

Nie wystarczy, że mężczyzna wzbudza w nas emocje i pociąg fizyczny. To za mało, ważny też jest jego charakter. Jeśli widzisz, że on ma skłonność do przemocy, chodzi wiecznie pijany, awanturuje się na ulicy etc., to znak, że to nie jest facet dla ciebie. Lepiej od takiego uciekać i to czym prędzej.

Po czwarte, czy seks z nim ci odpowiada

Pociąg fizyczny to jedno, a drugie to zadowolenie z erotycznej sfery życia. Jeśli widzisz, że on jest zbyt brutalny i twoje prośby o to, aby robił coś delikatniej, rozwinął grę wstępną etc., nie skutkują, to odpuść sobie. Ten facet to egoista, który ani myśli o zaspokajaniu twoich potrzeb. W sypialni nigdy nie będziesz z nim szczęśliwa, a to rodzi ogromną frustrację.

Po piąte, komunikacja

Czy boisz się mu powiedzieć prawdę, czy robisz to wprost bez zbędnego zastanawiania? Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w rozmowach z nim, to poważny sygnał alarmowy. Gdy spotykasz właściwego faceta, nie boisz się mu odmówić seksu i podać prawdziwego powodu, bo wiesz, że nie zrobi o to afery.

Po szóste, czułość

Większość z nas jej potrzebuje, dlatego złym rozwiązaniem jest wiązanie się z mężczyzną, który nie zaspokaja tej elementarnej potrzeby, gdyż jest gruboskórny. Chyba każda z nas przynajmniej raz w życiu trafiła na faceta, który był jak skała lodowa. Zero współczucia, zero czułości. Zastanawiałaś się, czy poza czubkiem własnego nosa widzi cokolwiek.

Po siódme, czy czujesz się dla niego ważna

On może mieć problem z mówieniem o uczuciach, ale jego zachowanie powinno ci zapewniać poczucie bezpieczeństwa. To, że facetowi zależy na nas i jesteśmy dla niego dostatecznie ważne, bardzo często się po prostu czuje. On np. interesuje się twoim życiem, jest dla ciebie wyrozumiały, czuły oraz delikatny w łóżku.

Po ósme, czy jest zaradny i odpowiedzialny

Jeśli facet totalnie nie umie nic zrobić w domu, nawet przybić głupiego gwoździa, to w pewnym momencie dostaniesz szału, zwłaszcza gdy sama nie radzisz sobie z takimi sprawami. Bez sensu jest wzywać fachowca do każdego drobiazgu. Z drugiej strony dzwonienie po ojca czy wujka też jest dość krępujące.  Podobnie jest, gdy mężczyzna ciągle zwalnia się z pracy, nie przejmuje się, za co będzie żył, bo przecież rodzice dadzą mu kasę. To szczyt nieodpowiedzialności.

Po dziewiąte, czy możesz na niego liczyć

To bardzo ważne, czy w trudnych sytuacjach możesz liczyć na faceta. Czy ci doradzi, pomoże, czy zostawi samej sobie. Jeśli już teraz nie możesz na nim polegać, to wiedz, że do związku się nie nadaje.

Po dziesiąte, podejście do kobiet, dzieci i zwierząt

Zapytaj faceta o podejście do kobiet, dzieci i zwierząt, a dowiesz się, z kim masz do czynienia. Jeśli on obraża kobiety, uważa je za głupsze, mniej uzdolnione za kierownicą etc., to ciebie też będzie postrzegał jako gorszą od siebie. Jeśli nie znosi dzieci, to nie założysz z nim rodziny. Trudno też być z kimś, kto nienawidzi zwierząt, bo śmierdzą, a ty masz swojego pupila.

Po jedenaste, akceptacja

Mężczyzna powinien cię akceptować taką, jaką jesteś, a nie zmieniać na siłę. Jeśli mu nie pasuje twoja figura, kolor włosów etc., niech poszuka sobie odpowiedniejszej kandydatki.  Ty nie powinnaś się na siłę zmieniać, aby sprostać jego wymaganiom.

Po dwunaste, jego zapach

Zapach mężczyzny mówi dużo o nim. Jeśli on ci ładnie pachnie, to znaczy, że ma dobre geny, które dość znacznie różnią od twoich, jeśli chodzi o główny układ zgodności tkankowej. Mieszanie skrajnie odmiennych genów jest dobre dla przyszłego potomstwa. Dlatego natura wyposażyła nas w nos, abyśmy mogły ocenić, z którym partnerem możemy mieć w przyszłości zdrowe dzieci.

Dodaj komentarz