Kultura Styl życia

Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska

Kolejne 365 dni

Kolejne 365 dni stanowi ostatni tom sagi mafijnej autorstwa Blanki Lipińskiej, pisarki, której debiut literacki trafił na listy bestsellerów. Powracamy tutaj do dobrze znanych nam bohaterów – Laury i Massimo, których los postanowił wystawić na ciężką próbę. Czy ich związek ją przetrwa?

Ból po stracie dziecka

Laura po postrzale, którego ofiarą padła w domu Matosów, trafia do szpitala, gdzie zostaje poddana szeregowi operacji ratujących życie.  Gdy kobieta wreszcie wybudza się ze śpiączki, przy jej łóżku wiernie trwa jej mąż. Niestety, Laura szybko ukrywa, że straciła ukochane dziecko. Ono było za małe, by mogło przetrwać postrzał.

W miarę upływu czasu żona bossa zaczyna czuć się coraz lepiej fizycznie. Zostaje nawet wypisana ze szpitala do domu. Niestety, jej kondycja psychiczna nie jest równie dobra. Laura pogrąża się w depresji, a Massimo zamiast wspierać partnerkę, oddala się od niej. Kobieta czuje się bardzo samotna, na szczęście może liczyć na swoją przyjaciółkę, która postanawia ją wyrwać z matni. Zabiera ją do terapeuty, a następnie obie koncentrują się na stworzeniu własnej marki modowej. Projekty ubrań skutecznie odciągają myśli Laury od dziecka, które utraciła.

Problemy w małżeństwie Laury i Massima

Choć Laura psychicznie czuje się coraz lepiej, brakuje jej bliskości i troski męża. Massimo pojawia się tylko od czasu do czasu, akurat wtedy gdy najdzie go ochota na seks z żoną. Laura coraz częściej śni o bliskości z Nacho, mężczyzną, który zajmował się nią podczas porwania. To właśnie on uratował główną bohaterkę, strzelając do ukochanego swojej siostry, a następnie organizując przeszczep serca dla Polki. Laura spędziła z nim wiele pięknych chwil, Nacho nie tylko fascynował ją fizycznie, ale też okazał jej dużo serca i czułości.

Kogo wybierze piękna Polka?

Laura wraz z Olgą wyjeżdżają do Portugalii na spotkanie z największymi projektantami mody. Podczas bankietu Laura wpada na Nacho wraz z siostrą. Czy Polka powróci do Massima, który jest dla niej coraz bardziej brutalny i okrutny?  A może da szansę uczuciu, które właśnie zaczęło kiełkować w jej sercu? Kto okaże się dla niej lepszym partnerem? Czy żonie Dona uda się uciec do kochanka?

Dojrzała powieść Blanki Lipińskiej

Kolejne 365 dni to książka, której wartka akcja wciąga bez reszty. Liczne zwroty akcji czynią z niej fascynującą lekturę. Blanka Lipińska w swojej najnowszej książce poruszyła tematykę gwałtu w małżeństwie, problemu, z którego wciąż naśmiewa się wielu polityków.  Kolejne 365 dni to także historia o tęsknocie za prawdziwym uczuciem i bliskością emocjonalną drugiej osoby. To niewątpliwie najlepsza powieść w dorobku literackim Blanki Lipińskiej, ponieważ okazała się nadzwyczaj dojrzała. Kolejne 365 dni to książka, która skłania kobiety do refleksji, czy aby na pewno nie tkwią one w toksycznym, niesatysfakcjonującym związku.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz