Miłość i związki

Jak nauczyć się okazywać uczucia?

Jak nauczyć się okazywać uczucia

Niektóre osoby po prostu mają problem z okazywaniem uczuć. Czasem wynika to z ich introwertycznej osobowości, czasem ze strachu, a kiedy indziej z braku dobrych wzorców. Jak nauczyć się okazywać uczucia?

Z okazywaniem uczuć jest jak z jazdą na rowerze, nigdy nie jest za późno, by się tego nauczyć. Ta umiejętność może nie przyjść od razu lub być trudna do zdobycia, ale z czasem zaczniesz radzić sobie coraz lepiej.

Po pierwsze, naśladuj innych. Np. popatrz na to, jak uczucia okazuje druga osoba. Może po prostu pyta, jak ci minął dzień. Wtedy normalnie odpowiedz i też ją o coś zapytaj. Możesz odnieść się do jej hobby i zapytać, co teraz czyta. Możesz zapytać ją o pracę, plany na weekend. Cokolwiek, co ci przyjdzie do głowy.  Klucz do sukcesu to odpowiedź na pytanie i zadanie później jakiegoś pytania.

Kiedy indziej druga osoba chce się spotkać, wyjść razem na miasto. W takiej sytuacji po prostu się zgódź i zaproponuj kolejne spotkanie.  Zobacz, to jest proste, najpierw odpowiadasz pozytywnie na czyjeś pytanie lub propozycję, a potem sam zadajesz pytanie i wychodzisz z analogiczną inicjatywą.

Jeśli druga strona dużo się przytula, przytulaj ją też. Jeśli łapie za rękę, obejmuje cię, całuje etc., odwzajemniaj to. Na pewno poczuje wtedy, że tobie na niej zależy.

Jeśli ktoś wysyła ci zdjęcia, krótkie filmiki, to możesz zwyczajnie na to odpowiedzieć lub pochwalić się czasem jakąś fotą związaną z twoją pasją.

Po drugie, musisz przestać się wstydzić okazywania uczuć. To nic złego. Nawet jeśli pokażesz się z wrażliwej strony, to nic złego się nie stanie, gdy wybierzesz właściwą osobę. Jeśli kogoś kochasz, to ta osoba musiała cię czymś ująć. Zaufaj jej i po prostu odpowiadaj na jej gesty dokładnie tym samym.

Po trzecie, nie przejmuj się tym, czy wychodzi ci to perfekcyjnie, warto zrobić cokolwiek niż nic. Nawet  jeśli zadasz jakieś dziwne pytanie, to nic się nie stanie.  Spokojnie, zawsze możesz uściślić, o co ci chodziło. Grunt to nie stać w miejscu, tylko spróbować. Gdy zrobisz to raz, poczujesz niesamowitą siłę sprawczą i zobaczysz, że choć bardzo się bałeś, przyniosło to tylko pozytywne rezultaty.

Będąc jak lustro, nigdy się nie ośmieszysz ani nie odsłonisz, bo odpowiadasz drugiej osobie tą samą monetą. Odpowiedzią na miłą wiadomość. Zgodą na spotkanie, która ona zaproponowała, całusem na całusa.

Dodaj komentarz