Dzieje się Konkursy Zasady

Kogo nagradzamy w Menopunktowaniu?

kogo-nagradzamy-w-menopunktowaniu

Drodzy Użytkownicy!

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że Menopunktowanie jest tylko miłym dodatkiem do komentarzy na portalu Menopauza.pl .

Widząc jednak, jak wielką wagę niektóre osoby przywiązują do tego czynnika oraz mając świadomość, że komentarz komentarzowi nie jest równy pod względem treści, postanowiliśmy zmienić system nagradzania. Nie chodzi nam wszak tylko o chwalenie produktów, które polecamy, ale faktyczny wkład w tworzenie portalu: uważne czytanie artykułów, podejmowanie dyskusji, przedstawianie swojego punktu widzenia oraz wysuwanie propozycji czy to dotyczących tematów, o których chcielibyście poczytać, czy w ogóle kierunku rozwoju serwisu.

W związku z tym podjęliśmy decyzję, że począwszy od nowego miesiąca, czyli lutego (styczeń zostanie rozliczony jeszcze dawnym sposobem, aby nikt nie czuł się poszkodowany) to nie 3 osoby z największą ilością punktów będą przez nas obdarowywane prezentami. Zdecydowaliśmy, że pod uwagę będziemy brać aż 15 osób, które zdobyły w danym miesiącu najwięcej Menopunktów. To z ich grona głosami całej redakcji wytypujemy 3 lub więcej użytkowników, mających – naszym zdaniem – największy wkład w rozwój portalu w danym miesięcy. Wybrane przez nas osoby, zostaną nagrodzone upominkami.

Co będziemy brać pod uwagę przy wyborze osób nagrodzonych poza ilością punktów?

  • Merytoryka. Najważniejsza jest treść komentarza. Pragniemy docenić osoby, które przy okazji same dzielą się swoją wiedzą oraz rozpoczynają dyskusje.
  • Czas. Zależy nam, by nagradzać osoby, które udzielają się przez cały miesiąc, a nie tylko kilka dni, po czym znikają na tydzień lub dłużej.
  • Kultura osobista. Nawet podejmując polemikę, można to zrobić w sposób spokojny, wyczerpujący argumentację danej strony. Taką postawę cenimy.
  • Ogólne zaangażowanie. Menopauza.pl to portal otwarty na czytelników, dlatego chętnie czytamy Wasze sugestie i opinie, przesyłane nam na maila redakcji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni osobom, które zgłaszają nam błędy, jak np. umieszczenie komentarza pod złym artykułem, umieszczenie dwukrotnie tego samego tekstu itp. A może sami napiszecie dla nas jakiś tekst?
  • Polecanie nas. Cieszymy się, gdy polecacie nas osobom, które nie tylko rejestrują się na portalu, ale także zaczynają czynnie uczestniczyć w jego życiu. Podobnie, jeśli piszecie np. bloga i tam wspominacie o serwisie Menopauza.pl lub podajecie nas jako źródło informacji – pochwalcie się tym.

Nie ma znaczenia natomiast w jakich działach dana osoba się udziela oraz czy jej wkład dotyczy np. tylko forum, czy portalu ogólnie. Wszystkie działy i tematy są dla nas równie ważne, a rozumiemy, że nie każda tematyka musi być interesująca dla jednej osoby. Wypowiadajcie się więc tam, gdzie dobrze się czujecie.

Zasada Menopunktowania dotycząca tego, że jedna osoba nie może zostać nagrodzona więcej niż 2 razy pod rząd pozostaje bez zmian.

Uwaga, zmiana!

Ze względu na proces integracji portalu Menopauza.pl z portalem DojrzałaKobieta.pl chwilowo zawieszamy Menopunktowanie (od listopada 2012). O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy!

Pozdrawiamy serdecznie

Redakcja

Komentarze (47)

Aneczka2015

9 lat temu

Cieszy mnie tu jedna bardzo ważna rzecz a mianowicie, że Redakcja rozwiewa nasze wątpliwości na bieżąco i kontakt nie jest utrudniony 🙂

Redakcja

9 lat temu

Aneczka2015, trochę zmieniły się zasady, niebawem opublikujemy w widocznym miejscu nowy regulamin. Zależy nam na nagradzaniu osób, które są zaangażowane w życie portalu, bo bez użytkowniczek nasze serwisy nie mogłyby istnieć;) Prosimy o chwilę cierpliwości:)

Aneczka2015

9 lat temu

I tu kolejne nowe zasady dla mnie, trudno mi było ,,dogrzebac” się do tych zasad, wg. mnie powinny być umieszczone w bardziej widocznym miejscu :)^_^

elle@elle

9 lat temu

zmienila sie Redakcja w skladzie i zmienily sie zasady,fajnie ze teraz kazdy za aktywnosc ma szanse dostac upominek

elle@elle

10 lat temu

Mi tu sie bardzo podoba,portal polecila mi Emily27k, fajnie ze Redakcja organizuje niegrzeczne konkursy z grzesznymi nagrodami i ksiązkami,to jest super ze nie potepia się nas dojrzałych kobiet za naszą seksualnośc ,i że nie ma tu zdewociałego towarzystwa!

nicolle_26@o2.pl

11 lat temu

Witam. Jestem użytkownikiem tej stronki nie ze względu na nagrody, konkursy itp. Dla mnie ważniejsze jest to ,iż mogę podzielić sie swoimi przeżyciami i problemami z kobietami , które być może przeszły to co ja. Ogólnie super stronka. Pozdrawiam redakcję i wszystkie kobietki:)

pati25

13 lat temu

Ja wchodzę tu codziennie już prawie miesiąc.Piszę tu nie tylko aby zdobyc wyższe miejsce w rankingu zdobywając punkciki.Piszę bo lubię tą stronę,to forum.Mogę dowiedziec się wielu cennych dla mnie rzeczy,poprosic o radę.A to ,że Redakcja nagradza upominkami to jest miły dodatek.Piszmy więc nie tylko dla punkcików

Emilly27k

13 lat temu

Pewnie,że można pisać również bez punktów ja również tak mam.Zdarza się ,że tematy podchodzą i są w nas. Ulcia nie zrażaj się.Są również inne konkursy na zakładce.No cóż siłą nie zmuszę do pozostania, ale uśmiechem.

izabelle

13 lat temu

ulcia21 jak już wiele osób wspominało to punktowanie to jedynie miły dodatek. Najważniejsze jest to że można wejść na portal i przeczytać wiele interesujących artykułów, porozmawiać na forum na przeróżne tematy, po prostu miło i pożytecznie spędzić czas przed komputerem 🙂

ulcia21

13 lat temu

A ja Wam powiem szczerze.Nie podoba mi sie absolutnie to punktowanie.Dla mnie jest to walka o nagrody.Wchodze na stronke dosc sporadycznie i widze.Mysle,ze jak komus odpowiada strona to bez nagrod bedzie pisal na forum.A pozatym to nie kazdy ma tyle czasu.Ale to jest moje zdanie.Pozdrawiam Was cieplutko:)

GloriaVictis

13 lat temu

Wolałam się upewnić, bo zamieściłam już sporo komentarzy i trochę się przestraszyłam, że może było to niepotrzebne, albo wręcz niewłaściwe z mojej strony :-). Bo jeszcze nie bardzo się łapię o co chodzi z tym całym punktowaniem i wyścigiem szczurów (bo i takie stwierdzenia znalazłam). A podoba mi się u Was bardzo i jak najbardziej mam zamiar zagościć tu na dłużej :-).

Annagata

13 lat temu

Za szybko mi się przycisnęło.Zauważyłam,że mamy wśród nas „drukowanego”rodzynka,który zostawił nas daleko w tyle.Nie mówię oczywiście o Romeo,bo to nasz stary,dobry przyjaciel 😉 Kim jesteś TOMASZP13.Taki tajemniczy i niedościgniony.Może powiesz nam coś o sobie,bo pojawiłeś się tak nagle!Pozdrawiam!Albo pozdrawiamy wszystkie,prawda dziewczyny?

Annagata

13 lat temu

Możesz pisać co chcesz i ile chcesz,tak jak to opisała redakcja.Nie ma mowy o żadnym podpadaniu,wiadomo,że możemy nie zgadzać się z czyimś zdaniem,ale to nasza prywatna sprawa.jesteśmy tu przyjaciółmi i dzielimy się swoimi przeżyciami,radościami i smutkami.Po prostu jest fajnie.A dziewczyny są super.Na pewno zagościsz u nas na dłużej.

GloriaVictis

13 lat temu

Drogie Panie jestem tu nowa a to jest kolejny wątek na którym czytam o punktach i komentarzach. Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi w tym całym sporze, bo nie chciałabym już na początku Wam podpaść :-), czy tutaj komentowanie dowolnych tematów i w dowolnej ilości jest niemile widziane? Jakie komentarze są w porządku, a jakie nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

sara

13 lat temu

Bardzo się cieszę że mogłam do Was dołączyć,jako nowa jeszcze nie bardzo wiem o co chodzi z tą punktacją,ale portal super,artykuły mnie ciekawią.

Emilly27k

13 lat temu

Pewnie wiadomo o co chodzi.Annagato możliwe,że nie czytały regulaminu, ale cieszę się ,że
Jiji59 zauważyła problem jako pierwsza , ale tak naprawdę ja zauważyłam.Nie chciałam robić sprawy i uznać za błahostkę. Widzę ze niestety sprawy się mają wysoko. Annagato bardzo dobrze,że policzyłaś punkty tych Pań.Współczuje z powodu bólu głowy. Ja idę umyć naczynia.
Annagato przyłóż sobie na czoło lub głowę sok z cytryny, to pomaga.

Annagata

13 lat temu

A gdzie mieszkasz małgosiu?Bo może byśmy wpadły na świeżuśki chlebek i pyszne bułeczki!!! hi hi 😉

malgosia74

13 lat temu

Jeszcze cos dopowiem … niektórzy czasem maja tyle spraw do załatwienia czy słuzbowych czy poprostu obowiązki w domu i nie zawsze znajduje sie zbyt dużo czasu na przesiadywanie przed ekranikiem… ale jak zasiadamy to poświęćmy sie dla dobra ogółu bo po to jest ten Portal… a nie dla punktów tylko… To nie „Wielka Pardubicka”na litość boską… Miałam ten temat poruszyc wczesniej …. ale się powstrzymałam widzę teraz że nie mnie jedna to ruszyło mimo że i ja na razie ( !!!) znajduje się w tej czołówce… Trzymajcie sie kobietki ide konczyć obiadek i potem czeka mnie pieczenie chlebka i bułeczek, jak wieczorem skończe to sie napewno odezwę…

malgosia74

13 lat temu

Annagata ja już nic więcej nie dopowiem …. Jedni sa to po to żeby dobrze radzic i sie czegos dowiedzieć a inni, cóż…. Brak słów… Jak to gdzies wyczytałam nie liczy sie ilość tylko jakość… i my wiemy dobrze o co chodzi…. Pozdrawiam Cię serdecznie i myslę że jiji wraca do zdrowia bo mi jej brakuje… 🙂

Annagata

13 lat temu

Kochane,nie uwierzycie co dzisiaj zrobiłam.Zaparłam się i policzyłam na forum wszystkie komentarze naszych wyścigowych pań.No i jakby nie liczyć,to nijak nie wychodzi wysoki wynik.To są komentarze tylko z forum,być może są też inne,ale pierwsza z pań ma ich 46,natomiast druga 9.Redakcja zmieniła przecież zasady nagradzania w menopunktowaniu,ale panie widocznie nie doczytały.Jesteśmy przecież dla siebie.Wspólne rady są bezcenne.Zastosowałam sie do rady jiji,żeby na migrenę wziąć polopirynę.Rewelacja!Przestało boleć!Jiji jesteś wielka!!! (Mam nadzieję,że nie jestem bardzo złośliwa,ale lubię uczciwość,a w tym przypadku ta poszła chyba na spacer) ;-))

Emilly27k

13 lat temu

Annagato masz rację, ale cieszę się ,że dołączasz o nas , które myślimy podobnie. Możliwe mamy sposoby myślenia inne ale jedno nam w główce-niesprawiedliwość.Ja Wam powiem jedno , że można uzyskać 2 razy nagrodę w rankingu , ale na litość boską dziewczyny są konkursy, nie widzicie tego.Tutaj kieruje słowa swoje do Pani amchojnacka i Pani nadii1919. Nie będę się kryła z emocjami co czuje, bo moje koleżanki też czują walkę i ,że stanowicie zagrożenie.Po co tam walka.Lepiej było bez was.Nic nie wnosicie na portal.Szkoda mi Was. Annagata ,Jiji59, Emilly27k , Małgosia74 , Kasia , Stenka i wiele innych coś wnoszą a wy nic.Nawet Romeo pisze, choć jest chłopakiem. Z miłą chęcią go,pochwalę.

Annagata

13 lat temu

Bardzo dziękuję za miłe słowa odnośnie moich komentarzy.Staram się pisać to,co myślę i przeżywam.Ale faktycznie wyścig na górze jest fascynujący.Przypomina mi się komentarz pewnej Pani,nie pamiętam nicka,która z uśmiechem skomentowała wyścig,bodajże w zeszłym miesiącu,że jedna z forumowiczek zarejestrowała już pół dzielnicy,byleby były punkty.Ale swoja droga zabawa jest przednia.Rzeczywiście,jiji masz rację,jak na Służewcu.

Emilly27k

13 lat temu

Jiji59 kochana dziękuję za gratulację.Mi wystarczy zgodnie z regulaminem 5 komentarzy.Czasem napisze się się te więcej komentarzy. Zauważ kochana ,że ta sytuacja staje się żenująca.Była taka co jej zależało, ale nie wiem czy teraz jest ona w klasyfikacji.Ty też fajnie się masz.Podobają mi się Twoje komentarze.Przynajmniej są uzasadnione. Małgosia czy Annagata też ładnie piszą.Romeo nawet się stara.Znam go osobiście. To bardzo miły chłopak.Wiem,że jest samotny, ale jak jest wśród nas to nie jest taki sam.Kochana wiesz jak jest Redakcja czuwa nad wszystkim. Jiji59 to moja pierwsza tu wygrana , ale jakie zaskoczenie. Ja kocham czytać książki. Minie 25 lat jak czytam. Co ciekawe kreśliłam po książkach jako mały szkrab . dobrze,że to były książki dla dzieci.

Emilly27k

13 lat temu

Jiji59 również zwróciłam uwagę na sytuację tych 2 Pań.Rywalizacja jaka pomiędzy nimi jaka jest aż mnie niestety przeraża.Można wszystko przebaczyć, ale gry fair play nie.jiji59 masz całkowitą rację, ja też czuję się jakbym była na wyścigu i nie wiem momentami na jakiego konia postawić czy na nadi1919 czy na amchojnacką.Nie będę ukrywała,że mi się ta walka nie podoba.Cieszę się że nie tylko ja zwróciłam uwagę. Osobiście do pewnego momentu siedzę cicho , ale kiedy widzę ,że sytuacja robi się nieciekawa to wtedy wyrażam swoje myśli i nie będę tolerować rywalizacji. Można czasem nie dostać nagrody, jak się wyczerpał limit ale to nie znaczy ,że się nie chce być i wiernie uczestniczyć w portalu. Redakcja czuwa , bo zależy im na nas.Przygotowuje dla nas konkursy.Jedno mnie kochana denerwuje, może Ciebie też ,że w ogóle nie znalazłam żadnej wypowiedzi Pani z miejsca 2.Redakcja zawsze podkreśla,że liczy się regulamin, zaangażowanie, zwracanie uwagi na istotne sprawy.Dla mnie osobiście rywalizacja tych 2 Pań jest nie do zaakceptowania.Jiji59 droga gdybym zobaczyła zaangażowanie w stronę tych 2 Pań no może pani z miejsca 1 napisze komentarze, to byłam bym skłonna uwierzyć w uczestnictwo na portalu.Małgosia ma rację,że musimy być cierpliwe.Do nas też szczęście się uśmiechnie.Jesteście super kobiety, ale po co ta cała rywalizacja/ No po co? Dla nagród.W porządku, jeśli chcecie otrzymać nagrodę powiedźcie, a potem i tak znikniecie. Rywalizacja nie ma sensu.Te słowa akurat kieruje do Pań z miejsca 1 i 2.Zastanówcie się się czy rywalizacja ma być powodem wykluczenia z portalu?

Stenka

13 lat temu

Wpisy troche bardzeij od siebie, ale zgadzam się to ściganie niektórych osób jest żałosne. niekórzy wpisują swoje uwagi we wszystkie wątki, a przecież nie o to chodzi. Nie każdy interesuje się wszystkim. I jak coś mnie nie inetresuje to nawet nie otwieram wątku na forum, inne czytam, ale jak nie mam nic ciekawego do napisania, to nie piszę, Myslę, żę z czasem co niktórym znudzi się to śiganie i pisanie o niczym nowym. Dużo tu znalazłam ciekawych rad i wspomnień i te mnie najbardziej interesują.

7-zyczen

13 lat temu

Jabluszka pysznie wygladaja i zachecaja do uczestnictwa…Ugryz mnie…:):):)To czerwone jest bardzo wymowne:):):)

Emilly27k

13 lat temu

joasiaaa wiesz nie zawsze jest tak,że piszą wszystkie Panie zgodnie tak jakbyśmy tego chcieli. Możliwe ze liczy się same wypowiedzi. Czasem są one bez sensu.

joasiaaa

13 lat temu

Bardzo dobre zmiany. Myślę, że zachęcą one niejedną z nas do pisania lepszych i precyzyjniejszych komentarzy.

7-zyczen

13 lat temu

Glupie te punktowanie!Chce sie podzielic tyloma sprawami,a odpowiedzi sa niektore mechaniczne,aby poprostu byc i punkt zdobyc.Nic od siebie.To nie jest fair,bo zaangazowania wiele tu nie widze…Przykro mi…Pa…

Małgorzata

13 lat temu

Pomysłowo i sprawiedliwie:) taj mogę podsumować wasze rozważanie. Ja wam powiem, ze czasem dodając komenatarze w ogóle zapominam się zalogować – to najlepszy dowód na to, że nie zależy mi na punktach. Ale w konkursach wiernie biorę udział. Udało mi się wygrać już piżamkę z Italian Fashion, więc wszystkie czekajcie cierpliwie, bo i do was niedługo może uśmiechnąć sie szczęście:)

jkokosza

13 lat temu

Ja też nic nie wygrałam i nie rozpaczam z tego powodu, przecież nagroda to nie wszystko. Jestem szczęśliwa,że chociaż pisząc mogę się wygadać, podzielić z innymi, poczytać ciekawe artykuły i zaczerpnąć ciekawych porad innych osób.

Annagata

13 lat temu

Ja również jeszcze nic nie wygrałam,ale przecież wszystko jeszcze przede mną.Ale najważniejsze dla mnie jest,że mogę spotkać tutaj wiele wspaniałych osób i po prostu pogadać o „babskich”sprawach.I chyba po to została stworzona możliwość pisania komentarzy,bo zawsze można podzielić się poglądami albo skorzystać z niejednokrotnie fantastycznych rad.Jesteśmy przecież w różnym wieku.z różnym życiowym doświadczeniem i to jest wspaniałe.A jeśli przy okazji ktoś coś wygra,to radość dla wszystkich.Bo chyba po to się tu spotykamy,by być razem i cieszyć się wzajemną obecnością.jest to jakiś ewenement,bo przecież nie znamy się osobiście,nigdy się nie widziałyśmy,ale łączy nas jedno-menopauza.pl!!!!!!

Emilly27k

13 lat temu

Nie wiem dlaczego zrobiła się taka walka o te nagrody.Ja nic nie wygrałam, ale szczęśliwa jestem ,że tu jestem.Czytam wszystkie uwagi, odniesienia do komentarzy.Dla mnie też bez sensu jest ściganie się o nagrodę.Jak otrzymam ,będzie mi miło.Fajny portal,ale nie podoba mi się rywalizacja.

picola

13 lat temu

Przeczytałam z uwagą tekst od redakcji i zastanowiłam się nad sobą, wchodzę na ten portal z przyjemnością, ale faktycznie staram się napisać przynajmniej 5 postów dziennie, żeby te głupie punkciki dostać. Bez sensu, rezygnuję, chętnie czytam Wasze artykuły bo niektóre są naprawdę ciekawe, ale inne interesują mnie nieco mnie. Przyznaje miło jest dostać nagrody, ale ścigać się w komentarzach jest bezsensowne. Żałuję, że na początku dałam się w to wciągnąć. Ja rezygnuje (ale tylko z wyścigu), a dalej z przyjemnością będę tu zaglądać.

Emilly27k

13 lat temu

Dla mnie też portal jest bardzo fajny ponieważ mogę się wcześniej dowiedzieć o niektórych sprawach kobiecych i nie tylko.Zawsze staram się czytać dwa razy uważniej przy poważnych tematach zanim skomentuje.Korzystam z rad doświadczonych koleżanek na portalu.Nie uważam , aby były rywalkami.Sama jest tu być przyjemność, coś podpowiedzieć,zaprosić kogoś.

7-zyczen

13 lat temu

Mhm..ja to jestem chyba wczorajsza albo nie tutejsza…:):):)Od samego poczatku myslalam,ze wlasnie takie sa zasady…myslalam,ze liczy sie tez i zaangazowanie,szczere porady czy nasze opinie,a nie tylko jakas gonitwa.Jest mi bardzo milo,jak kolezanka napisze,ze skorzysta z mojej porady lub tez to zrobila,jak podniose kogos na przyslowiowym duchu czy dorzuce slowko swoich doswiadczen i przemyslen.Jakby nie bylo,to chyba telepatycznie polaczylam sie z Szanowna Redakcja i sa zmiany:)Swietnie.Tak czy inaczej bede czestym gosciem portalu,bo jest naprawde wyjatkowy i trafia adekwatnie w to czego szukalam do tej pory.Reasumujac dodam,ze sama tez wiele skorzystalam znajdujac wiele porad,ciekawostek i nowinek o ktore trudno gdzie indziej.Sa jasne,klarowne,a przede wszystkim wiarygodne.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje:):):):):)

Emilly27k

13 lat temu

Podoba mi się takie podejście Redakcji do sprawy ,ale teraz zrobił się mimo wszystko taki wyścig szczurów.Zasady mi się podobają teraz ponieważ są jasno określane.

topik4433

13 lat temu

Brawo dla Redakcji 🙂 Kolejne zmiany i to na lepsze 🙂 Nic dodać nic ując dbacie o nas pod każdym względem. Portal się rozwija, osób zarejestrowanych przybywa i oby tak dalej 🙂

Stenka

13 lat temu

Bardzo mi sie podoba taki sposób nagradzania. Nie będzie wreszcie prześcigania się w zobywaniu punktów. Oczywiście, że każdy lubi byc obdarowywany, zdobywanie punktów za wchodzenie na portal, czy zapraszanie znajomych jest O.K., ale punkty za każdy kometarz niekoniecznie.

hallina

13 lat temu

Jak zwykle Redakcja stanęła na wysokości zadanie- jasne ,przyjrzyste zasady i to chodzi,a nie o jak tu trafnie jedna pani nazwała „wyścig szczurów”- tych wyścigów już na pewno mamy dośc w pracy,tu ma byc przyjemnie ,miło,domowo

Zostaw komentarz