Natura i eko Uważaj, chemia!

Usuńmy przykry zapach z lodówki

usunmy-przykry-zapach-z-lodowki

Już wiesz, że czysta, pachnąca świeżością lodówka gwarantuje dłuższą zdatność spożywania przetrzymywanych w niej produktów, oszczędność wydatków spożywczych i przede wszystkim – zdrowie naszej rodziny. Co zrobić, gdy mimo naszych starań i dbałości o porządek w lodówce unosi się nieprzyjemny zapach?

Jednym z popularniejszych ostatnio rozwiązań jest użycie zakupionego w sklepie odświeżacza do lodówki. Według producenta świetnie neutralizuje on przykry zapach sera, mięsa czy ryb. Dla najlepszej skuteczności warto umieścić go nie na półkach, ale na drzwiach lodówki.

Warto również skorzystać z niestandardowych, ale skutecznych środków naturalnych. Oto te, które sprawdziliśmy i możemy Wam polecić:

1. Starym, sprawdzonym sposobem jest umycie lodówki ciepłą wodą z octem.
2. W rogu lodówki ustaw spodeczek z górką kawy lub w innej wersji – sody oczyszczonej. Wymieniaj je co 2 tygodnie. Dodatkowo możesz położyć połówkę jabłka lub świeżą skórkę z cytryny.
3. Użyj jeżyka, czyli skórki z cytryny z powbijanymi goździkami.
4. Surowe mięso możesz skropić sokiem z świeżo wyciśniętej cytryny. Jednocześnie wydłużysz możliwy czas jego przechowywania przed gotowaniem lub smażeniem.

Aby nie dopuścić do pojawienia się przykrych zapachów w lodówce warto pamiętać aby:

1. Produkty o szczególnie nieprzyjemnym zapachu jak czosnek czy sery francuskie trzymać w oddzielnych, zamykanych pudełkach.
2. Dbać o czystość w lodówce i chronić ją przed bakteriami poprzez używanie specjalnych preparatów, które zapobiegają rozwojowi pleśni.
3. Garnki i inne naczynia, w których przechowujesz ugotowane potrawy powinny być zamknięte za pomocą pokrywki.
4. Zapewnić swobodny przepływ powietrza we wnętrzu lodówki, nie możesz jej przeładowywać.

A jak Ty walczysz ze zmorą każdej gospodyni domowej, czyli przykrym zapachem z lodówki?

Anna J

Komentarze (17)

filodendron

9 lat temu

Też muszę wypróbować tę kawę.Dobry pomysł.Też chciałabym Wam coś doradzić ,ale pewnie wszystko wiecie,a tak mam ochotę dać jakąś propozycję -pomyślę.

pati25

9 lat temu

Zapachu z naszej lodówki,przykrego zapachu chyba każda z nas nie lubi.Stosujemy różne sposoby,aby się go pozbyć.Proponuję na talerzyk wysypać proszek do pieczenia.Co kilka dni wymieniać.Dobrze pochłania zapach.Innym sposobem może być umieszczenie połówki jabłka w lodówce.Ono także pochłania przykry zapach

nowa

9 lat temu

Nigdy nie stosowałam żadnego odświeżacza do lodówki.Sposobu z kawą nie słyszałam ale wypróbuję, natomiast dla mnie najskuteczniejszym sposobem jest mycie w ciepłej wodzie z octem, płynu do naczyń też nigdy nie dodawałam do wody.Ale warto podkreślić,że jak się często robi porządek w lodówce to aż takich brzydkich zapachów nie ma mowy by były.

manna

10 lat temu

Odświeżacz do lodówki nie zdał u mnie egzaminu. Moja lodówka zdaje się nie zauważyła nawet jego obecności. Soda oczyszczona, natomiast zdała egzamin na 5+

wodniczka50

10 lat temu

Witam
Wiele ciekawostek tu się dowiedziałam i na pewno skorzystam.
Ja myję lodówkę wodą z octem, oczywiście zawsze wkładam prawdziwą kawę i zapach z niej zawsze jest świeży.

pati25

10 lat temu

W walce z przykrym zapachem może byc umieszczenie jabłka w lodówce,które pochłania wszelkie zapachy.Najgorszy chyba jest zapach kiszonej kapusty.Po otwarciu lodówwki zapach jest okropny

topik4433

10 lat temu

Annagata super pomysł z tą kawą. Moja Mama zawsze przeciera lodówkę octem, to też dobry sposób. A kawę zawieszę od zlewem i zobaczę efekty 🙂

jkokosza

10 lat temu

Ja do czyszczenia lodowki używam specjalnego płynu do lodówki ,który doskonale czyści wszystkie pozostałości, plamy i nadaje świeżość. Annagato jak używasz do lodówki kawy to polecam waniliową, świetnie pachnie i to bardzo długo:)

vitalis89

11 lat temu

kilka razy uzylam sody oczyszczonej, ale zdecydowanie polecam kawe, zapach jest o wiele przyjemniejszy. poza tym kawa z ekspresu moze posluzyc poxniej do peelingu. Sztuka jest wykorzystanie wszystkiego co ma sie pod reka przy minimalizacji wysilku 😉

danatwa

11 lat temu

Jeszcze przypomniało mi się że dawn0 dawałam otwarty albo proszek do pieczenia albo sodę i też „zapaszek” znikał.

Małgorzata

11 lat temu

Świetny patent masz z ta kawą Annagato:) Moja mam również praktykowął mycie lodówki wodą z octem. Ja uzywam gotowych pochłąniaczy, ale mam wrażenie że ich 3 miesięczna skutecznosć to gruba przesada. Dziś spróbuję kawę, a później kolejne pomysły. Napiszę wam co było najskuteczniejsze:)

Annagata

11 lat temu

Kawa to świetny sposób na pozbycie się przykrych zapachów z lodówki.I nie tylko z lodówki.Ja robię małe pakuneczki -do serwetki papierowej wsypuję kawę,robię mały tobołek i wieszam w różnych miejscach,między innymi pod zlewem,gdzie stoi kosz ze śmieciami.Również,gdy opróżniam ekspres do kawy,to pozostałości kawy po zaparzeniu wyrzucam do kosza na śmieci.Działa jak złoto.Próbowałam również cytryny,ale kawa jest zdecydowanie lepsza.

Zostaw komentarz