Andropauza Depresja Męska Strefa

Andropauza bez tajemnic

andropauza-bez-tajemnic

Okres menopauzalny jest od wielu lat przedmiotem zainteresowania zarówno kobiet, jak i lekarzy, natomiast zaburzenia występujące u dojrzałych mężczyzn były dotąd ignorowane. Dolegliwości z tym związane były zazwyczaj przypisywane starzeniu się.

Okres przekwitania u mężczyzn jest często bagatelizowany przez nich samych, jak i przez lekarzy. Niemniej coraz częściej otwarcie mówi się o andropauzie, sami mężczyźni których to dotyczy są coraz częściej zainteresowani tym, w jaki sposób złagodzić dokuczliwe objawy. Często zdarza się tak, że zanim udadzą się po poradę lekarską, najpierw zasięgają informacji w Internecie, czytają różnego rodzaju poradniki, rzadziej rozmawiają z bliskimi. Najczęściej wstydzą się przyznać, że coś im dolega i ostatnią rzeczą o jakiej myślą to rozmawiać o swoich słabościach z innymi. Przeciętny Kowalski nie jest świadomy tego co się dzieje z jego organizmem w czasie przekwitania, tym bardziej nie ma pojęcia w jaki sposób może sobie pomóc.

Proces starzenia się panów jest dopiero od niedawna przedmiotem zainteresowania społeczeństwa oraz badań naukowych. Również od niedawna wiedza na ten temat stała się popularyzowana i dostępna. Dotychczas w większości społeczeństw panowała stereotypowa opinia, o powiązaniu objawów andropauzy z kryzysem wieku średniego, który występuje około 10 lat wcześniej. Z wcześniejszych badań nad menopauzą wiadomo, że odczuwanie dolegliwości ma ścisły związek z naszym nastawieniem. Dlatego tak istotne jest odpowiednie podejście osób w średnim wieku do problemów, jakie je spotykają. Wizerunek dojrzałych osób w społeczeństwie odgrywa również istotną rolę, ponieważ każdy z nas pragnie być akceptowany.

Właśnie dla takich osób powstał nasz portal, aby dojrzali Panowie nie musieli już błąkać się po Internecie ze swoimi problemami. U nas znajdą wszystko czego potrzebują. Fachową wiedzę z zakresu andropauzy, porady jak zminimalizować jej skutki, jak radzić sobie z problemami. To również miejsce zrzeszające osoby z podobnymi przypadłościami, gdzie będziecie mogli wspólnie uczestniczyć w dyskusji na forum, do czego gorąco Was zachęcamy. Korzystając z Waszego cennego doświadczenia, nasz portal na pewno zyska na praktycznej wartości!

Borys

Komentarze (2)

Annagata

13 lat temu

Rzeczywiście,często andropauza jest bagatelizowana przez samych mężczyzn,ale też i lekarzy.Myślę,że panowie uważają,że to takie niemęskie rozczulać się nad sobą.A przecież to nie są żarty.Faktem natomiast jest,że w większości jesteśmy wzrokowcami,a szczególnie panowie,więc może to jest sposób na zainteresowanie ich problemem andropauzy.A szata graficzna naszego portalu jest rzeczywiście niezwykła.Sama najpierw patrzę na zdjęcia!

Małgorzata

13 lat temu

Zgodzę się autorem, ze okres przekwitania u mężczyzn jest bagatelizowany przez nich samych, ale również przez media. Obraz dojrzałego faceta w filach i serialach to przystojniacy ze srebrną grzywką, czerwonym szybkim autem i dwudziestolatką u boku. Mój mąż, który jest ode mnie 10 lat starszy właśnie powolutku wkracza w ten okres, więc regularnie podsyłam mu co ciekawsze linki od was. Choć on bardziej niz tekstem interesuje sie pomysłowymi zdjęciami:) Ale taki jego zawód. Pozdrawiam Redakcję:)

Zostaw komentarz