andropauza-bez-tajemnic

Okres menopauzalny jest od wielu lat przedmiotem zainteresowania zarówno kobiet, jak i lekarzy, natomiast zaburzenia występujące u dojrzałych mężczyzn były dotąd ignorowane. Dolegliwości z tym związane były zazwyczaj przypisywane starzeniu się.

Okres przekwitania u mężczyzn jest często bagatelizowany przez nich samych, jak i przez lekarzy. Niemniej coraz częściej otwarcie mówi się o andropauzie, sami mężczyźni których to dotyczy są coraz częściej zainteresowani tym, w jaki sposób złagodzić dokuczliwe objawy. Często zdarza się tak, że zanim udadzą się po poradę lekarską, najpierw zasięgają informacji w Internecie, czytają różnego rodzaju poradniki, rzadziej rozmawiają z bliskimi. Najczęściej wstydzą się przyznać, że coś im dolega i ostatnią rzeczą o jakiej myślą to rozmawiać o swoich słabościach z innymi. Przeciętny Kowalski nie jest świadomy tego co się dzieje z jego organizmem w czasie przekwitania, tym bardziej nie ma pojęcia w jaki sposób może sobie pomóc.

Proces starzenia się panów jest dopiero od niedawna przedmiotem zainteresowania społeczeństwa oraz badań naukowych. Również od niedawna wiedza na ten temat stała się popularyzowana i dostępna. Dotychczas w większości społeczeństw panowała stereotypowa opinia, o powiązaniu objawów andropauzy z kryzysem wieku średniego, który występuje około 10 lat wcześniej. Z wcześniejszych badań nad menopauzą wiadomo, że odczuwanie dolegliwości ma ścisły związek z naszym nastawieniem. Dlatego tak istotne jest odpowiednie podejście osób w średnim wieku do problemów, jakie je spotykają. Wizerunek dojrzałych osób w społeczeństwie odgrywa również istotną rolę, ponieważ każdy z nas pragnie być akceptowany.

Właśnie dla takich osób powstał nasz portal, aby dojrzali Panowie nie musieli już błąkać się po Internecie ze swoimi problemami. U nas znajdą wszystko czego potrzebują. Fachową wiedzę z zakresu andropauzy, porady jak zminimalizować jej skutki, jak radzić sobie z problemami. To również miejsce zrzeszające osoby z podobnymi przypadłościami, gdzie będziecie mogli wspólnie uczestniczyć w dyskusji na forum, do czego gorąco Was zachęcamy. Korzystając z Waszego cennego doświadczenia, nasz portal na pewno zyska na praktycznej wartości!

Borys