kochaj siebie ideal-nie-doskonały

Co czyni kobietę piękną i atrakcyjną? Wbrew obiegowej opinii nie chodzi tutaj o kremy za kilkaset złotych i ubrania od popularnych projektantów. To, co świadczy o pięknie, kryje się wewnątrz nas. To zapał, z jakim realizujemy swoją pasję, miłość, z jaką wychowujemy dzieci i umiejętność pokonania niejednej burzy. Bohaterki książki Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe to zwykłe kobiety. Każda z nich inaczej się  realizuje – jedna wychowuje trojaczki, druga prowadzi blog o tematyce lifestylowej, a Anna Dereszowska jest szczęśliwą matką kursującą między teatrem a planem filmowym. Wszystkie panie łączy jednak jedno – pasja, z jaką podchodzą do tego, co robią w życiu. Choć nie wszystkie bohaterki książki Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe to klasyczne piękności,  bije z nich coś niezwykłego. To wewnętrzne piękno  połączone z podkreślaniem swojej kobiecości.

Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe – historia zwykłych kobiet

Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe to historia ośmiu kobiet, które różni wszystko – typ urody, doświadczenie życiowe, wykształcenie i wykonywana profesja.  Bohaterki książki zostały wybrane na podstawie nadesłanych listów, z których treścią możemy zapoznać się w ww. publikacji. Matka trojaczków, blogerka lifestylowa, miłośniczka stylu pin-up girl, motocyklistka po poważnym wypadku – to tylko niektóre z pań, których historię poznamy w Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe.

Porady psychologiczne – jak wzmocnić swoją samoocenę?

Książka składa się z kilku części. Na początku poznajemy historię wszystkich ośmiu bohaterek, w tym Anny Dereszowskiej. Opowiadają one o swoim życiu, nagłych przełomach, swoich największych osiągnięciach i życiowych pasjach.  W kolejnym rozdziale doktor Violetta Nowacka, psycholog z wieloletnim doświadczeniem, pokazuje, jak wzmocnić pewność siebie i pokochać siebie, pomimo wad.  W tym dziale znajdziemy też parę psychotestów, których wypełnienie pomoże nam zbudować nowe, silniejsze „ja”.

Pielęgnacja włosów – porady Jagi Hupało

Kolejny rozdział został poświęcony pielęgnacji włosów. Każda z bohaterek opowiada o swoich puklach i problemach w ich codziennej pielęgnacji. Stylistka fryzur, Jaga Hupało, udziela fachowych porad związanych z pielęgnacją włosów. Dzięki niej dowiemy się, jak należy prostować włosów, aby ich nie zniszczyć. Ba, odpowiednio dobrana prostownica dzięki funkcji jonizacji może zapobiec elektryzowaniu się włosów. Jaga Hupało opowiada też o programie, który pozwala przymierzyć nową fryzurę i sprawdzić, czy na takim efekcie nam zależało.  Poznajemy też zasady doboru olejku do porowatości włosów oraz dowiadujemy się, kto może, a kto nie powinien stosować masek bogatych w proteiny.

Podstawy pielęgnacji twarzy – porady doktor Moniki Bujanowskiej

Po tajnikach pielęgnacji włosów przechodzimy do pielęgnacji twarzy. W przypadku tego rozdziału możemy liczyć na fachowe porady lekarza kosmetologa, doktor Moniki Bujanowskiej, która na co dzień pracuje w klinice doktora Szczyta.  Specjalistka zwraca uwagę na funkcję, jaką pełni peeling. Przybliża też podstawowe zasady pielęgnacji twarzy. Swoje porady adresuje do poszczególnych bohaterek książki Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe oraz osób mających zbliżony do nich rodzaj cery.

Nie lada gratkę dla czytelników książki Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe stanowią rady Anny Dereszowskiej, która jest ambasadorką kampanii Pielęgnacja Kobieca Philips. Ta utalentowana polska aktorka, choć wygląda perfekcyjnie, też miewa problemy charakterystyczne dla zwykłych śmiertelników. Dzięki książce Kochaj siebie! Ideal-nie-doskonałe możemy przekonać, że każda z nas może być piękna i zadbana, choć rzadko która z nas mogłaby pracować dla agencji modelek. Nasze piękno tkwi bowiem w naszym wnętrzu i zapale, z jakim podkreślamy swoją kobiecość. Nie musimy być „zrobione”, wystarczy, że czasem rozpuścimy włosy i ułożymy je w luźne fale lub dla odmiany założymy sukienkę.

Irmina Cieślik