Life Style Psychologia

Kilka słów o powstaniu medycyny estetycznej

kilka-slow-o-powstaniu-medycyny-estetycznej

Medycyna estetyczna powstała jako wyniki zapotrzebowania współczesnych czasów. Kult młodości jak i rozwój technik chirurgicznych spowodował, że na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie poprawić każdy element swojego ciała. Zastanówmy się jak to było na początku…

Medycyna zachodu

Za prekursora owej dziedziny uważa się francuskiego lekarza Jean Jacques Legranda, którego specjalizacją była endokrynologia. Założył on w roku 1973 w Paryżu Francuskie Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej. Jego działanie ukierunkowało rozwój nauki medycznej na dziedzinę poświęconą estetyce oraz wyglądowi.

Należy również wspomnieć, że paryski lekarz jak wynikało z jego specjalizacji, na co dzień miał kontakt z kobietami w okresie menopauzalnym. Właśnie te doświadczenia były impulsem do zwrócenia większej uwagi na możliwości medycyny w pomocy przekwitającym kobietom.
Nie bez znaczenia był również fakt, że Francja już od najdawniejszych czasów słynęła z elegancji jak i troski o nieskazitelny wygląd.
Kierunkiem rozpowszechniania się nowej dziedziny nauki była Europa Zachodnia i kraje rozwijające się.

Do Polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90 XX w. za sprawą polskiego lekarza studiującego we Francji. Od tamtego momentu jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi medycznych w kraju.

Ania 14-stek

Medycyna estetyczna powstała jako wyniki zapotrzebowania współczesnych czasów. Kult młodości jak i rozwój technik chirurgicznych spowodował, że na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie poprawić każdy element swojego ciała. Zastanówmy się jak to było na początku…

Jednak zawsze pamiętajmy…

  • Lekarze specjalizujący się w nowej dziedzinie starają się ciągle podkreślać, że na nasze dobre samopoczucie duży wpływ ma nie tylko wygląd zewnętrzny, lecz również spokój ducha jak i prawidłowe dbanie o ciało przez całe życie.
  • Pamiętajmy również, że medycyna estetyczna to nie tylko botoks wstrzykiwany podczas operacji, ale również zabiegi paru minutowe, nie ingerujące chirurgicznie w organizm.
  • Wraz z rozwojem owej dziedziny zauważmy coraz częściej, że składniki do przeprowadzania zabiegów są pochodzenia naturalnego.

Współczesne czasy wymogły na nas intensywne dbanie o wygląd i prezencję. Pamiętając, że można posiłkować się nowinkami medycznymi nie bagatelizujmy sposobu życia w młodości jak i w późniejszych latach. Drogie Panie, nie wszystko można poprawić.

Ania 14-stek

Komentarze (9)

pati25

9 lat temu

Medycyna estetyczna stała się bardzo popularna.Coraz więcej osób poddaje się różnym zabiegom aby poprawic wygląd.Ja nie zdecydowałabym się na takie zabiegi.

Iva.

9 lat temu

Uwazam, ze medycyna estetyczna to bardzo potrzebny i fajny wynalazek, jezeli korzystamy z niej UMIEJETNIE. To nie tylko wstrzykiwanie botoxu, powiekszanie ust czy wypelnianie bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym. To rowniez zabiegi nie ingerujace chirurgicznie w nasz organizm jak slusznie podkreslono w artykule.
Istnieja zabiegi medycyny estetycznej ktore bardzo szybko poprawiaja nasz wyglad. Wszelkiego rodzaju zabiegi z zastosowaniem kwasow sa swietne na problemy ze zmeczona, szara cera, na klopoty z przetluszczaniem sie skory.
Dla przykladu peeling kwasem migdalowym odswieza i rozjasnia skore, ma wlasciwosci bakteriobojcze i moze byc stosowany rowniez dla osob z tradzikiem. Zmniejsza drobne zmarszczki i poprawia napiecie skory. Od tego na pewno nie mozna sie uzaleznic. Zabiegi z zastosowaniem kwasow sa wspaniale poniewaz pobudzaja produkcje kolagenu (kolagen odpowiada za elastycznosc skory) i tym samym polepszaja jej ogolna kondycje. Za pomoca medycyny estetycznej usuwa sie rowniez przebarwienia, zaczerwienia (tzw. rumien) i rozszerzone naczynka krwionosne. Medycyna estetyczna to wreszcie mikrodermabrazja ktora polepsza kondycje cer suchych, luszczacych sie, jest swietna dla cer z tradzikiem, z bliznami, z przebarwieniami, z zaskornikami. Tego typu zabiegi nie „przyczyniaja sie do zestarzenia i zeszpecenia skory”. Sa to zabiegi bardzo pomocne dla osob borykajacych sie z roznymi problemami natury estetycznej. Osobiscie jestem pozytywnie nastawiona do tego typu zabiegow.

summer

9 lat temu

Nie wydaje mi się, żeby moje wąskie usta były nieestetyczne! Co innego jakiś odrażający defekt, który powoduje, że ludzie odwracają głowę, nie chcąc patrzeć – wtedy operacja powinna się należeć takiej osobie w ramach ubezpieczenia!

bess22

9 lat temu

Medycyna estetyczna odpowiada zapotrzebowaniom ich zwolenników.To sposób,aby przedłużyć młodość,aby oszukać naturę,innych ludzi i siebie.To do niczego nie prowadzi,tylko wyznacza prostą drogę do świata iluzji,nadziei na cud.Nie wiem tylko,czy w życiu o to właśnie chodzi?Czy istnieją ważniejsze rzeczy niż młodszy,atrakcyjniejszy wygląd?.Takie są czasy kiedy wszyscy się spieszą,chcą mieć wszystko od razu,przy najmniejszym wysiłku.Taka jest natura ludzka?

brysia

9 lat temu

Ja mam dobre samopoczucie z swoimi zmarszczkami , lekko nadwagą i jeszcze i innymi mankamentami, zaakcpetowałam siebie taką jaka jestem i jest mi z tym dobrze.
Co nie oznacza, że nie dbam o siebie czasami wizyta u kosmetyczki, dobre kremy i trochę wysiłku fizycznego i to mi pomaga.

krewetka

9 lat temu

Jestem takiego zdania, że co naturalne to piękne. Oczywiście każda z Nas chce uwydatnić swoje piękno. Jedne robią to poprzez makijaż (co wydaje mi się całkowicie naturalne;-), drugie upiększają się za pomocą chirurgicznych sztuczek.
Gdy człowiek zdecyduje się na te chirurgiczne sztuczki musi pamiętać, że będzie od nich uzależniony już do końca życia. Ponieważ to nie jest „wieczna młodość”, tylko sztuczna młodość, która wymaga powtarzania danych zabiegów.

okulary

9 lat temu

Medycyna estetyczna,podbija świat,osoby medialne z biegem przemijającego czasy,muszą z tego skorzystać .Nawet to jest od pewnego czasu głośne zjawisko,że mają postawione takie warunki,więc nia mają wyjścia.Inaczej sprawa się ma z młodymi, przystojnymi i pięknymi osobami,które chcą być jeszcze piękniejsze i korzystają z usług tej medycyny.To może być zgubne po jakimś czasie bo tych zabiegów moc,przyczyni się do zestarzenia i zeszpecenia skóry wtedy już nic nie pomoże.

trojan94

9 lat temu

Kobiety dla zachowania piękna /oczywiście w ich mniemaniu/, dla dobrego samopoczucia czy przedłużenia okresu młodości- potrafią zrobić bardzo wiele. Opisany wyżej lekarz, mając kontakt z pacjentkami okresu menopauzalnego poznał ich charakterologicznie i wiedział, że większość z nich ma poczucie przemijającego czasu, więc dla zwiększenia ich atrakcyjności wymyślił i opracował medycynę estetyczną.

Zostaw komentarz