Kultura Styl życia

Jesienny motyl – Agata Suchocka

Jesienny motyl

Agata Suchocka w swojej najnowszej powieści Jesienny motyl pokazuje dwoje ludzi, którzy znaleźli się w niełatwym położeniu przez niewłaściwe decyzje. Nic nie dzieje się przypadkowo. Czasem sami ściągamy na siebie pewne problemy, dokonując niewłaściwych wyborów.

Jesienny motyl – powieść tylko dla dorosłych

Jesienny motyl to powieść niezwykle realistyczna i drastyczna. Dlatego też jest przeznaczona dla osób dorosłych. Akcja książki rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu, gdzie jedni pławią się w luksusach, a drudzy nie mają dachu nad głową i muszą żebrać o każdy grosz. To ogromny dramat ludzi, którzy muszą schować własną godność do kieszeni, aby walczyć o przetrwanie.

Przebojowa i wyrachowana 40-latka

Lidia to przebojowa 40-latka, która mocno stąpa po ziemi. Kobieta bywa wulgarna, wyrachowana i zgorzkniała, dlatego też na początku nie wzbudza sympatii czytelnika. Na każdym kroku zdaje się demonstrować swoją wyższość. Tymczasem, gdy na swojej drodze spotyka Olgierda, mur, którym się szczelnie otoczyła, zaczyna pękać.

Mężczyzna, który trafił na samo dno

Olgierd miał kiedyś marzenia, które pragnął spełnić. Niestety, niewłaściwie ulokował swoje uczucia, przez co trafił na samo dno. Dziś, aby zarobić parę złotych, prostytuuje się na dworcu we Wrocławiu. Oddaje się innym mężczyznom. Pewnego dnia drogi Olgierda i Lidii nieoczekiwanie się splatają.

Książka pełna mocnych scen

Jesienny motyl to książka obfitująca w silne emocje i mocne sceny, dlatego warto się na to przygotować przed lekturą. Są one jednak ukazane w sposób wyważony, autorka nimi niepotrzebnie nie epatuje, aby wzbudzić tanią sensację. Jesienny motyl to niewątpliwie najbardziej dojrzała powieść w dorobku literackim Agaty Suchockiej.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz