Kultura Styl życia

Jann i jego Gladiator podbijają serca polskich oraz zagranicznych fanów

Jann i jego Gladiator

Josh Sorenson z pexels

Choć polskie preselekcje do Eurowizji miały miejsce tydzień temu, to wciąż nie ostygły emocje związane z tym wydarzeniem kulturalnym. Głosy widzów i jurorów nie zawsze układają się tak samo, co doskonale widać na Konkursie Piosenki Eurowizji czy Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jann z utworem Gladiator okazał się zdecydowanym zwycięzcą televotingu. Warto podkreślić, iż młody artysta podbił też serca zagranicznych fanów.

 

Spis treści:

  1. Jann z utworem Gladiator był faworytem fanów z Polski i z zagranicy
  2. Gladiator w wykonaniu Janna bije rekordy popularności
  3. Dlaczego fani widzieli w Jannie idealnego reprezentanta?
  4. Autentyczność Janna jego ogromnym atutem
  5. Polska spada w zakładach bukmacherskich
  6. Polish Eurovision Party z udziałem Janna?
  7. Czy Blanka wyjdzie z półfinału?

Jann z utworem Gladiator był faworytem fanów z Polski i z zagranicy

Zakłady bukmacherskie często odzwierciedlają nastroje społeczne. Na ich podstawie udaje przewidzieć się zwycięzców televotingu w poszczególnych krajach oraz samego majowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Przed rozpoczęciem polskich preselekcji narodowych bukmacherzy największe szanse na wygraną dawali Jannowi z utworem Gladiator. Piosenka przypadła do gustu zagranicznym fanom, którzy chętnie oddawali na nią głosy w ankiecie na serwisie Wiwibloggs. To największy niezależny portal poświęcony Eurowizji, który prowadzą ludzie z różnych zakątków świata.

Gladiator w wykonaniu Janna bije rekordy popularności

Jann z utworem Gladiator dość szybko stał się viralowy. Jego utwór był nie tylko chętnie odtwarzany na platformach streamingowych typu YouTube i Spotify, ale też zyskał ogromną popularność na TikToku. Sam Jann w wywiadzie udzielonym kanałowi eurowizyjnemu Dobry Wieczór Europo! podkreślał, że Gladiator nie został stworzony pod Eurowizję. Młody artysta najpierw stworzył utwór, który pochodził z jego wnętrza, a następnie długo zastanawiał się, czy międzynarodowy konkurs to dla niego odpowiednia ścieżka kariery. W końcu wysłał zgłoszenie.

Dlaczego fani widzieli w Jannie idealnego reprezentanta?

Polscy fani Eurowizji przeprowadzali liczne ankiety, które miały wyłonić idealnego reprezentanta. Zarówno społeczność zgromadzona wokół Dziennika Eurowizyjnego, jak i OGAE Polska uznała, że do Liverpoolu powinien jechać Jann. Jego zwolennicy podkreślali, że Gladiator przy dobrze dopracowanym występie scenicznym może zająć jedno z czołowych miejsc. Od kilku lat na Eurowizji obserwuje się nowy trend. Najwięcej punktów zdobywają występy oryginalne, które przykuwają uwagę. W zeszłym roku Konstrakta, która reprezentowała Serbię, uplasowała się bardzo wysoko w rankingu widzów. Ci docenili również barwną Mołdawię, która przedstawiła rodzimy folklor w lekko rock`n`rollowym wydaniu. Dwa lata temu po trofeum sięgnęła rockowa kapela Maneskin, jej charyzmatyczny frontman spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów. Jann, który podczas występu często zmieniał skalę głosu i zaprezentował ciekawy układ choreograficzny, mógłby powalczyć o Grand Prix.

Autentyczność Janna jego ogromnym atutem

Jann wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że stawia na autentyczność. Nad jego występem w preselekcjach pracował sztab ludzi, ale to on miał prawo do ostatniego zdania. Artysta nie chce działać wbrew sobie. Autentyczność Janna dało się wyczuć podczas występu konkursowego, który okazał się niezwykle emocjonalny i intrygujący. Gladiator przypadł do gustu publiczności, o czym świadczyła wrzawa pod sceną.

Polska spada w zakładach bukmacherskich

Świetny występ w polskich preselekcjach został doceniony przez widzów. Jann zajął pierwsze miejsce w televotingu. Niestety, jurorzy sklasyfikowali go na czwartej pozycji. Gladiator był faworytem nie tylko polskich widzów, którzy ciepło przyjęli występ młodego artysty, ale również zagranicznych obserwatorów. Tuż po wygranej Blanki z utworem Solo Polska zaczęła wyraźnie spadać w rankingu bukmacherów. Przed końcem preselekcji momentami zajmowaliśmy szóste miejsce. Niestety, widzowie nie dostrzegają tak dużego potencjału w zwycięskiej propozycji jak w utworze Gladiator.

Polish Eurovision Party z udziałem Janna?

Jann, mimo iż nie będzie reprezentował Polski na Eurowizji, otrzymał zaproszenie na Polish Eurovision Party, impreza 1 kwietnia odbędzie się w Warszawie. Po reakcji artysty można przypuszczać, że z niego skorzysta.

Czy Blanka wyjdzie z półfinału?

Wielu fanów Eurowizji ubolewa nad tym, że Jann nie będzie reprezentował Polski w Liverpoolu. Sam piosenkarz nie żałuje, gdyż cieszy się z ogromnego poparcia fanów, które otrzymał. Blanka z utworem Solo raczej wyjdzie z II półfinału, ponieważ nie ma silnej konkurencji. W finale trudno będzie jej osiągnąć spektakularny sukces, ponieważ to piosenka radiowa, która nie wyróżnia się niczym szczególnym. Bukmacherzy spore szanse na wygraną dają w tym roku Finlandii, Czechom, Norwegii, Ukrainie, Serbii i Szwecji, przy czym ta ostatnia nie wybrała jeszcze reprezentanta. Wiele wskazuje jednak na to, że w jej barwach wystąpi Loreen, która z utworem Euphoria wygrała Eurowizję. Niestety, Polska po raz kolejny nie skorzystała ze swojej szansy. Europa od pewnego czasu stawia na autentycznych i charyzmatycznych artystów takich jak Michał Szpak, Jamala, Maneskin czy Konstrakta. Nie opłaca się być jednym z wielu prezentujących podobny utwór.

Dodaj komentarz