Kultura Styl życia

Maneskin podbija Europę! Zwycięzcy Eurowizji 2021 wystąpili w Polsce

Maneskin podbija Europę! Zwycięzcy Eurowizji 2021 wystąpili w Polsce

Zdjęcie autorstwa 42 North z Pexels

Tegoroczna Eurowizja okazała się szczęśliwa dla włoskiej formacji Maneskin. Zespół, który gra rocka z elementami reggae, hip hopu i popu, podbił serca widzów w całej Europie. Zazwyczaj słuch o zwycięzcy Eurowizji ginął wraz z zakończeniem konkursu. Tym razem sytuacja prezentuje się zgoła odmienne. Maneskin podbija Europę! W miniony weekend zwycięzcy Eurowizji 2021 wystąpili w Polsce.

Eurowizja odzyskuje prestiż za sprawą formacji Maneskin

Od pewnego czasu Eurowizja nie cieszy się takim prestiżem jak dawniej. Przestano traktować ją jako przepustkę do sławy i kariery międzynarodowej. W tym roku konkurs odbył się po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19. Okazał się nie tylko dużo bardziej ciekawy od poprzednich edycji, ale też praktyczny dla samych wykonawców. Włoski zespół Maneskin jest gwiazdą w swoim kraju, ale poza jego granicami niewiele osób wiedziało o jego istnieniu. Fenomenalny występ na scenie w Rotterdamie sprawił, że rockowa kapela zyskała ogromną popularność w różnych zakątkach Europy. Zaczęliśmy masowo przesłuchiwać utwory grupy w serwisie streamingowym Spotify. Dziś nawet w Polsce Zitti e buoni (zwycięski utwór Eurowizji 2021) oraz I Wanna Be Your Slave cieszą się ogromną popularnością.

Zwycięzcy Eurowizji 2021 koncertują w całej Europie

Choć Maneskin wygrał Eurowizję zaledwie miesiąc temu, już zdołał gościć w wielu zakątkach Europy. Włoska formacja wystąpiła m.in. w Berlinie, Holandii, Szwecji oraz w Polsce. W miniony weekend odbyła się kolejna edycja sopockiego festiwalu organizowanego przez telewizję Polsat.  W sobotni wieczór wystąpili artyści, których płyty sprzedają się najlepiej w Polsce. Choć album grupy Maneskin trafił do sieci Empik dopiero na początku czerwca, to już zdołał uzyskać status złotej płyty.

Maneskin otwarcie sprzeciwia się dyskryminacji

Grupa Maneskin na sopockiej scenie zaprezentowała 3 utwory, w tym eurowizyjny Zitti e buoni oraz I Wanna Be Your Slave. Zespół pojawił się na scenie w ciekawych strojach. Wszyscy członkowie grupy mieli na sobie czarne, koronkowe bluzki. Wokalista zespołu Maneskin, Damiano, założył biżuterię. Podczas jednego z wywiadów grupa podkreśliła, że pomalowane paznokcie u mężczyzny niczym nie różnią się od pomalowanych paznokci u kobiety. Grupa chce walczyć ze stereotypami oraz dyskryminacją słabszych. Upomina się o te grupy społeczne, których status jest najbardziej zagrożony.

Maneskin w Sopocie i ich deklaracja dotycząca tolerancji

Podczas występu w Sopocie Damiano pocałował w usta Thomasa, po czym oświadczył, że każdy ma prawo kochać, kogo chce. Wszyscy jesteśmy wolnymi ludźmi. To ważne słowa, zwłaszcza w Polsce, gdzie homofobia wciąż stanowi duży problem. W miastach, zwłaszcza na zachodzie kraju tolerancja ma się nie najgorzej. Jednak małe ośrodki, zwłaszcza na wschodzie kraju często chcą ogłaszać się jako miejsca wolne od LGBT.

Maneskin zagra w Polsce kolejny koncert

Występ grupy Maneskin przypadł do gustu Polakom. Włosi przyjadą do Polski ponownie, w sierpniu wystąpią w Trójmieście w ramach  okrojonej wersji Open`era.

Już dawno żaden zwycięzca Eurowizji nie miał tak zapełnionego grafiku koncertów jak zespół Maneskin. To dobry prognostyk dla samego konkursu, który dzięki temu ma szansę odzyskać dawny prestiż i popularność. To także zachęta dla uczestniczących w nim krajów, aby wysyłały zespoły oraz wykonawców, którzy w ojczyźnie cieszą się dużą popularnością.

Dodaj komentarz