Jaki odkurzacz wybrać
Grafika dostarczona przez partnera

Wszyscy lubią porządek, jednak nie wszyscy lubią sprzątać. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które ułatwiają czy niemal wyręczają nas w tym zadaniu. Jednym z nich jest odkurzacz. Jaki wybrać, by cieszyć się czystym dywanem przy minimalnym wysiłku?

Dobry odkurzacz przede wszystkim skutecznie zbiera kurz i drobne zanieczyszczenia z podłogi. W związku z tym warto zwrócić uwagę na moc silnika – im większa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z wsysaniem brudu. Jednak moc silnika to nie wszystko. Na rynku jest mnóstwo modeli odkurzaczy, które różnią się między sobą formą czy funkcjonalnościami. Możesz zdecydować się zarówno na klasyczny odkurzacz, jak i na nowoczesny robot sprzątający. Ranking tego rodzaju produktów ułatwi Ci wybór najlepszego sprzętu.

Odkurzacz pionowy – wygoda i ulga dla kręgosłupa

Bolą Cię plecy od pochylania się podczas pracy z odkurzaczem? Postaw na odkurzacz pionowy! Ranking tego typu urządzeń zdominowany jest przez nowoczesny sprzęt z takimi funkcjonalnościami jak zginająca się rura, umożliwiająca dotarcie do wszystkich zakamarków, podświetlane szczotki czy możliwość prania dywanów. Chcesz wybrać najlepszy odkurzacz dla siebie? Sprawdź ranking odkurzaczy pionowych.

Robot sprzątający – wszystko zrobi za Ciebie

Robot sprzątający, który sam jeździ po mieszczeniu, pożerając kurz z dywanów i podłogi to kusząca opcja dla wszystkich tych, którzy cenią wygodę i nie narzekają na nadmiar czasu. Wystarczy tylko włączyć urządzenie, a robot zajmie się resztą.

 

Specjalne oprogramowanie, sensory i czujniki sprawiają, że urządzenie dokładnie „wie”, jak się poruszać po pomieszczeniu, by odkurzyć je całe, nie zostawiając ani kawałka nieposprzątanej przestrzeni. Sprzęt planuje swoją trasę, bez trudu omija przeszkody oraz  rozpoznaje, kiedy wjeżdża na dywan.

Robot sprzątający to urządzenie bezprzewodowe, działające za sprawą akumulatora. Po skończonej pracy wystarczy go naładować w stacji ładującej. Poznaj ranking robotów sprzątających: https://rankingly.pl/ranking-robotow-sprzatajacych/ i wybierz model najlepszy dla siebie.

Klasyczny odkurzacz  – workowy czy bezworkowy?

Fani tradycyjnych rozwiązań prawdopodobnie zdecydują się na klasyczny odkurzacz. Wśród urządzeń tego typu możemy wyróżnić modele workowe oraz bezworkowe. Te pierwsze mają wewnątrz worki, które trzeba wymienić po zapełnieniu.

 

Odkurzacze bezworkowe, zwane również cyklonowymi, zamiast worków mają specjalne zbiorniki na kurz i brud. Dzięki temu są bardziej przyjazne dla środowiska (zapełniony worek odkurzacza z tworzywa sztucznego zamienia się w śmieć, który będzie długo się rozkładał), jak i dla portfela (nie trzeba dokupować kolejnych worków).

Odkurzacz wodny – dobry wybór dla alergików

W tego typu urządzeniu zanieczyszczenia trafiają do zbiornika z wodą. Kurz i brud zostają w wodzie, a odkurzacz wydmuchuje czyste powietrze, dzięki czemu alergeny z kurzu nie trafiają znowu do powietrza w pomieszczeniu. Po skończonej pracy należy wylać wodę i wypłukać pojemnik. Należy pamiętać, że odkurzacz wodny to nie to samo, co odkurzacz z funkcją prania.