Jak wykonać naturalny makijaż
Apostolos Vamvouras z Unsplash

Czy wiesz, że naturalny makijaż to najlepszy przyjaciel każdej kobiety? Zazwyczaj każda z nas, niezależnie od wieku i rodzaju cery, ma nierówną pigmentację, która wymaga wyrównania. Na szczęście można to zrobić w taki sposób, aby nasz make up nie rzucał się w oczy. Dobrze wykonany dodaje pewności siebie i sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie niezależnie od wieku. W naszym artykule podpowiadamy, jak wykonać naturalny makijaż.

Spis treści:

  1. Make up no make up – na czym polega jego urok?
  2. Jak wykonać naturalny makijaż? Postaw na odpowiedni podkład!
  3. Czym nakładać podkład?
  4. Jak ukryć zaczerwienienia skóry?
  5. Rozjaśniający korektor pod oczy
  6. Jak wykonać naturalny makijaż? Puder transparentny, który zmatowi make up
  7. Róż do policzków, aby twarz nie wyglądała płasko

Make up no make up – na czym polega jego urok?

Naturalny makijaż świetnie sprawdza się u kobiet, które pragną lepiej wyglądać w pracy czy na spotkaniu z przyjaciółką. Jednocześnie zależy im na tym, aby nie sprawiać wrażenie zbyt mocno pomalowanych. Naturalny makijaż do perfekcji opanowały Francuzki, które uchodzą za symbol dobrego stylu.

Jak wykonać naturalny makijaż? Postaw na odpowiedni podkład!

Podkład stanowi podstawę każdego makijażu, ponieważ każda z nas ma nierówną pigmentację skóry. U jednych przebijają drobne naczynka krwionośne, czego efektem jest zaczerwienienie. U drugich dość mocno wybijają się pryszcze oraz przebarwienia po nich. Na szczęście niedoskonałości cery można ukryć, sięgając po właściwy podkład do twarzy. Cera tłusta potrzebuje beztłuszczowego fluidu, który charakteryzuje się wysoką koncentracją pigmentu. To właśnie ten ostatni pozwoli zatuszować niedoskonałości cery. Z kolei beztłuszczowa formuła kosmetyku nie zapcha ujść gruczołów łojowych. Cera dojrzała jest sucha i pozbawiona jędrności. W jej przypadku najlepiej sprawdzi się nawilżający podkład do twarzy. Należy jednak unikać tych fluidów, do których producent dorzucił świecące drobinki, ponieważ te rozświetlając lico, bezlitośnie podkreślą też istniejące zmarszczki. Cera normalna zazwyczaj potrzebuje tylko wyrównania kolorytu, dlatego lekki podkład stanowi dla niej idealne rozwiązanie.

Czym nakładać podkład?

Wiele kobiet aplikuje fluid za pomocą własnych palców. Uważają one, że ten najlepiej stopi się ze skórą pod wpływem ciepła ich dłoni. Niestety, resztki kosmetyku mogą wchodzić pod paznokcie. Można też uzyskać smugi. Jeśli chcesz nałożyć cienką warstwę podkładu, sięgnij po pędzel do fluidu. Jego włosie zbierze nadmiar kosmetyku, ale też może utworzyć smugi na nierównościach twarzy.  Znane influencerki i makijażystki aplikują podkład za pomocą zwilżonej gąbeczki. Ta pozwala ładnie stopić fluid z cerą. Ponadto wybierając gąbeczkę do makijażu w kształcie jaja, możemy dotrzeć do wszystkich zakamarków naszej twarzy, w tym skrzydełek nosa i linii włosów.

Jak ukryć zaczerwienienia skóry?

Zaczerwieniona cera stanowi ogromny problem u kobiet, które cierpią na trądzik różowaty. Punktowe zaczerwienienia mogą pojawić się też po peelingu mechanicznym, drażniącym kosmetyku czy w miejscu, gdzie pojawiły się pryszcze. Jak zatuszować zaczerwienienia skóry? Do tego celu najlepiej użyć zielony korektor do twarzy. Produkt ten nakładamy punktowo.

Rozjaśniający korektor pod oczy

Wiele z nas skarży się na zasinienia pod oczami. Nie ma w tym nic oryginalnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele godzin spędzamy przed ekranami komputerów, a większość z nas nie śpi 8 godzin dziennie. Zasinienia pod oczami zdradzają jednak nasze zmęczenie, czasem stanowią efekt budowy anatomicznej naszego oka. Niezależnie od sytuacji sprawdzi się rozjaśniający korektor pod oczy. Powinien on być o odcień jaśniejszy od naszego podkładu, nie może jednak zbyt mocno odcinać się od fluidu.

Jak wykonać naturalny makijaż? Puder transparentny, który zmatowi make up

Podkład należy utrwalić, inaczej zacznie się ścierać i schodzić z twarzy. Może też zbierać się w załamaniach skóry. Jeśli chcesz dokończyć naturalny makijaż, sięgnij po puder transparentny. Najlepiej sprawdzi się ten w formie proszku. Należy go nałożyć na twarz ruchem dociskowym, dzięki czemu lepiej scali się z fluidem.

Róż do policzków, aby twarz nie wyglądała płasko

Naturalny makijaż nie może być płaski, a taki efekt z reguły uzyskujemy po aplikacji podkładu i pudru. Nasza twarz ma postać bryły. Aby ją odzyskać, sięgnij po róż do policzków. Lekko zarumienione lico w odpowiednich miejscach nie tylko nie wygląda płasko, ale też prezentuje się nader świeżo.