Styl życia

Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody

Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody

Krystal Black z Unsplash

Istnieją różne style wnętrzarskie, które dla wielu z nas stanowią źródło inspiracji. Urządzając mieszkanie, korzystamy z ich wyróżników. Nowością jest aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody, która ma podkreślać nasze naturalne piękno poprzez dobór odpowiednich kolorów i dodatków.

Spis treści:

  1. Sprawdzone style wnętrzarskie czy nowy trend?
  2. Jak analiza kolorystyczna pozwala określić typ urody?
  3. Paleta barw dopasowana do typu urody
  4. Ulubione kolory często podkreślają nasze naturalne piękno
  5. Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody – jak wygląda w praktyce?
  6. Wystrój biura podkreślający urodę właścicielki

Sprawdzone style wnętrzarskie czy nowy trend?

Styl boho, styl industrialny, a może styl glamour? Nie brakuje różnych ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, które cieszą się popularnością wśród osób urządzających własne mieszkanie czy biuro. W sklepach internetowych z branży home decor znajdziemy nawet specjalne kategorie i podkategorie, które ułatwiają zakup odpowiednich mebli czy poduszek. Niewątpliwie to rozwiązanie ma sporo zalet. Możemy określić ogólny kierunek aranżacji mieszkania, a następnie skorzystać z popularnego sklepu online, dobierając z niego przedmioty codziennego użytku i dekoracje do domu. Niemniej coraz więcej z nas decyduje się na nowatorskie rozwiązanie, które nadają sypialni czy salonowi nieszablonowy charakter. Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody pozwala podkreślić nasze naturalne piękno i sprawia, że świetnie czujemy się w danym pomieszczeniu. To też świetne rozwiązanie dla tych z nas, które pracują w domu, np. tworząc content do mediów społecznościowych czy na serwis YouTube.

Jak analiza kolorystyczna pozwala określić typ urody?

Analiza kolorystyczna stanowi niezwykle przydatne narzędzie. Wyróżnia ona 4 główne typy urody, przy czym każdy z nich dzieli się jeszcze na 3 podtypy, łącznie daje to 12 typów urody. Każdemu z nich przypisana jest inna paleta barw. Istnieją jednak typy siostrzane, vide zima z podtypem wiosny oraz wiosna z podtypem zimy, które współdzielą pewne odcienie. Jednak nie wszystkie kolory wiosny sprawdzają się u zimy z podtypem wiosny.  Korzystając ze swojej palety barw, możemy tak dobierać ubrania, dodatki, makijaż, koloryzację włosów oraz wystrój wnętrz, aby te elementy podkreślały nasze naturalne piękno.

Paleta barw dopasowana do typu urody

Dlaczego coraz więcej kobiet pragnie poznać swój typ urody? Istnieją bowiem kolory, które podkreślają nasze atuty i sprawiają, że wyglądamy pięknie oraz promiennie bez grama makijażu.  Np. zima z podtypem wiosny wspaniale prezentuje się w kontrastowych i nasyconych kolorach. Czysta biel, kobalt, fuksja czy krwista czerwień to barwy, które jej służą. Gdy ma je w bliskim sąsiedztwie twarzy, nie widać skutków nieprzespanej nocy czy lekko zmęczonej cery.  Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody działa podobnie. Gdy meble, pościel, doniczki, pościel i okucia są utrzymane w naszej palecie barw, na ich tle prezentujemy się bardzo korzystnie.

Ulubione kolory często podkreślają nasze naturalne piękno

Czy wiesz, że podświadomie wybieramy kolory, które do nas pasują i to właśnie je darzymy największą sympatią? Kobiety o kontrastowej urodzie, vide zimy i wiosny, raczej unikają zgaszonych odcieni, ponieważ wyglądają w nich niezdrowo. Wiele z nich dużo bardziej lubi fuksję niż brąz.  W związku z tym dobierając wystrój wnętrz do swojego typu urody, sprawiamy, że otaczamy się rzeczami pięknymi, wpisującymi się w nasz gust.

Aranżacja wnętrz dopasowana do typu urody – jak wygląda w praktyce?

Przyjrzyjmy się, jak urządzanie mieszkania do typu urody mogłoby wyglądać w praktyce. Załóżmy, że jesteś zimą z podtypem wiosny, czyli chłodnym typem urody, dla którego priorytet stanowi kontrast. W związku z tym dobrze wyglądasz w nasyconych, żywych odcieniach. Pasuje ci śnieżna biel, głęboka czerń, kobalt, fuksja, krwista czerwień, fiolet przypominający kwitnące irysy, ale też butelkowa zieleń. Jeśli jesteś ekstrawertyczką, która nie boi się płynąć pod prąd i zawsze wyraża własne zdanie, postaw na powyższe kolory. Te wbrew pozorom dobrze się ze sobą łączą. Możesz wprowadzić też nasycony oranż i żywą żółć. Spójrz na kwiaty, te przepięknie łączą w sobie wyżej wymienione kolory. Płatki w odcieniu fuksji, żółte pręciki, zielone łodygi – czyż nie jest to naturalne, a zarazem bajeczne zestawienie stworzone przez matkę naturę? Typ urody zima najlepiej prezentuje się na tle wnętrz, w których wykorzystano metalowe elementy w srebrnym odcieniu. Warto zadbać o to, aby wszelkie okucia czy klamki były utrzymane w chłodnej tonacji.

Wystrój biura podkreślający urodę właścicielki

Nie tylko urządzanie mieszkania można przeprowadzić z wykorzystaniem analizy kolorystycznej. To także świetny sposób na to, aby odmienić wystrój wnętrz wykorzystywanych do celów zawodowych. Oczywiście wiele zależy od branży, w jakiej pracujemy. Przychodnia musi być urządzona w ściśle określony sposób, aby kojarzyła się z profesjonalizmem i higieną. Natomiast biuro architektki wnętrz czy właścicielki agencji reklamowej może już podkreślać jej naturalne piękno poprzez dobór odpowiednich kolorów w przedmiotach użytkowych oraz elementach dekoracyjnych.

Zapraszamy do lektury:

Prezent dla miłośnika jogi na święta

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz