Uroda

Jak przygotować twarz pod mocny makijaż?

Jak przygotować twarz pod mocny makijaż

Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Twarz przed nałożeniem makijażu trzeba odpowiednio przygotować. W przeciwnym wypadku  nawet najdroższe kosmetyki kolorowe o przedłużonym działaniu, nie będą prezentowały się zbyt efektownie. Niestety, często zapominamy o tym, że nasza skóra jest jak płótno malarskie. Odpowiednio przygotowane pozwala na stworzenie pięknego obrazu. W naszym artykule podpowiadamy, jak przygotować twarz pod mocny makijaż.

Spis treści:

  1. Trwałe kosmetyki do makijażu – co mamy do dyspozycji?
  2. Idealny makijaż – jego podstawą jest dobrze nawilżona skóra twarzy
  3. Kosmetyki do demakijażu – jak usunąć mocny makijaż z twarzy?
  4. Tonizacja skóry podstawą jej zdrowego wyglądu
  5. Mocny makijaż wymaga stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych do zadań specjalnych

Trwałe kosmetyki do makijażu – co mamy do dyspozycji?

Istnieją różne metody na przedłużenie trwałości make upu. Najczęściej sięgamy po kosmetyki longwear. Istnieją także produkty do zadań specjalnych. Silikonowa baza pod makijaż, puder fiksujący, fixer w sprayu – wszystko to sprawia, że nasz make up utrzyma się przez długie godziny. Kiedyś po trwałe kosmetyki do makijażu sięgałyśmy tylko wówczas, gdy szykowałyśmy się do większego wyjścia. Puder fiksujący czy silikonowa baza pod makijaż stanowiła podstawę makijażu na wesele. Jednak na co dzień stawiałyśmy na lżejsze kosmetyki kolorowe. Czasy jednak się zmieniły. Obecnie konieczność noszenia maseczki, wymusiła na nas mocny makijaż. Wiele z nas dojeżdża do pracy środkami komunikacji zbiorowej, w których obowiązek zakrywania ust i nosa. Lekki makijaż starłby się przed dotarciem do biura. Tymczasem od wielu z nas oczekuje się, że będziemy wyglądać nienagannie w kontakcie z klientem. Staranny makijaż odgrywa tutaj kluczową rolę. Trwałe kosmetyki kolorowe pozwalają cieszyć się perfekcyjnym make upem, mimo konieczności noszenia maseczki.

 Trwałe kosmetyki do makijażu
Zdjęcie autorstwa Anderson Guerra z Pexels

Idealny makijaż – jego podstawą jest dobrze nawilżona skóra twarzy

Perfekcyjny makijaż to nie tylko zasługa kosmetyków kolorowych wysokiej jakości, ale też pielęgnacji twarzy. Nie da się zmalować pięknego obrazu na kiepskim płótnie. Tak samo nawet kosmetyki longwear nie przetrwają na naszej skórze długich godzin w nienagannym stanie, jeśli nie zadbamy o nawilżenie cery. Jeśli marzy ci się idealny makijaż, postaw na dobry krem nawilżający. Ten na dzień powinien mieć w swoim składzie również filtry przeciwsłoneczne, aby chronił nas przed promieniami UV w drodze do i z pracy.  Pamiętajmy o tym, że słońce, mimo wielu zalet, ma też wady, m.in. powoduje fotostarzenie skóry. Mitem jest, iż cera tłusta czy mieszana nie potrzebują nawilżenia. To właśnie jego brak przyczynia się do nadmiernej produkcji sebum, co powoduje przetłuszczanie strefy T.  Krem do cery tłustej powinien mieć lżejszą, np. żelową konsystencję. W przypadku skóry suchej lepiej sprawdzi się emulsja bogata w emolienty, czyli substancje natłuszczające, które tworzą płaszcz okluzyjny zapobiegający przeznaskórkowej utracie wody.

Idealny makijaż
Zdjęcie autorstwa freestocks.org z Pexels

Kosmetyki do demakijażu – jak usunąć mocny makijaż z twarzy?

Mocny makijaż to niełatwy przeciwnik, jego dokładne usunięcie wymaga posiadania odpowiednich kosmetyków do demakijażu. Każdy make up wymaga starannego zmycia. Inaczej resztki kosmetyków kolorowych mogą zapchać ujścia gruczołów łojowych i przyczynić się do wysypu pryszczy oraz zaskórników, które szpecą skórę. Mocny makijaż najłatwiej usuniemy, sięgając po naturalny olejek do demakijażu. Tego typu kosmetyk bazuje na olejach roślinnych, które doskonale rozpuszczają tłuszcze oraz kosmetyki longwear. Pamiętajmy o naczelnej zasadzie, która rządzi chemią. Podobne rozpuszcza się podobnym. Zatem nasze sebum, które jest tłuste, doskonale rozpuszcza się w tłuszczach, w tym przypadku w olejach roślinnych z olejku do demakijażu. Cera tłusta i mieszana rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy o tym, aby w ich przypadku olejek do demakijażu był wolny od parafiny i jej pochodnych oraz silikonów. Tego typu substancje mogą zablokować ujścia gruczołów łojowych i pogorszyć stan cery, powodując wysyp pryszczy.

Tonizacja skóry podstawą jej zdrowego wyglądu

Tonik to płyn, który większość z nas pomija w codziennej pielęgnacji twarzy. Tymczasem jego stosowanie odgrywa kluczową rolę. Ma on wpływ nie tylko na stan cery, ale w szerszej perspektywie także na trwałość mocnego makijażu. Podczas mycia twarzy i stosowania kosmetyków do demakijażu, często obserwuje się zachwianie naturalnego, lekko kwaśnego odczynu skóry. Należy go przywrócić, aby cera nie była pozbawiona swojej naturalnej bariery ochronnej. Można tego dokonać, sięgając po tonik o lekko kwaśnym pH. Najbardziej godnym polecenia wydaje się tonik aloesowy, gdyż jest on odpowiedni do wszystkich typów cery. Należy jednak upewnić się, że nie jesteśmy uczulone na aloes. Niestety, choć ta roślina łagodzi podrażnienia skóry, może też wywoływać alergie.

Mocny makijaż wymaga stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych do zadań specjalnych

Mocny makijaż wymaga dobrze nawilżonej i odżywionej cery. Krem nawilżający stosowany regularnie potrafi zdziałać wiele dobrego. Jednak przed większym wyjściem warto sięgnąć po produkty pielęgnacyjne do zadań specjalnych, w tym odżywcze maseczki do twarzy. Przed własnym ślubem warto zapisać się też na zabieg bankietowy, który wyraźnie poprawi stan cery.

Dodaj komentarz