Kolorowe eyelinery

Choć kolorowe eyelinery dostępne są na rynku od wiele lat, większą popularność zyskały dopiero niedawno. Do tego czasu standardowym kolorem eyelinera była uniwersalna czerń, łączona z różnokolorowymi cieniami do powiek. Dziś jednak popularne makijażystki coraz częściej sięgają po eyelinery w różnych kolorach, idealne na lato i zapewniające większą swobodę w makijażu oka. Jak wybrać kolorowy eyeliner i w jaki sposób podkreślić nim oko?

We wszystkich kolorach tęczy

Jeszcze do niedawna wybór eyelinerów prezentował się dość ubogo – czerń, brąz, niekiedy szary i nasycony błękit dla tych bardziej odważnych. W miarę z pojawianiem się nowych trendów w makijażu coraz śmielej zaczęto podchodzić do kolorów eyelinera. Dziś te akcesoria do makijażu dostępne są dosłownie we wszystkich kolorach tęczy, od nasyconych po pastelowe i metaliczne. Niektóre eyelinery posiadają nawet specjalną końcówkę zakończoną stemplem, która pozwala stworzyć niepowtarzalny makijaż oka.

Jak wybrać kolor eyelinera? Przede wszystkim kierując się własnymi preferencjami, ale również kolorem oka. Osoby o oczach brązowych lub piwnych powinny sięgnąć po eyeliner w kolorze zielonym, niebieskim lub fioletowym, aby podkreślić kolor tęczówki i dodać mu blasku. Z kolei kolor niebieskich oczu najlepiej uwydatni eyeliner srebrny, granatowy lub czerwony. Ci o zielonych oczach najlepiej wyglądać będą w eyelinerze o kolorze różowym, fioletowym lub – w wersji bardziej wieczorowej – złotym.

Metaliczne lub matowe

Obecnie na rynku możemy znaleźć nie tylko eyelinery o matowym wykończeniu, ale również te zapewniające metaliczny błysk, dostępne chociażby na stronie kosmetykizameryki.pl. Wybór jednego z tych wariantów zależy głównie od osobistych preferencji, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre metaliczne eyelinery mogą sprawiać wrażenie nieco mniej napigmentowanych niż matowe.

Wśród kolorowych eyelinerów o metalicznym wykończeniu na pierwszy plan wysuwa się oczywiście złoto i srebro. Te kolory, choć dość odważne, będą doskonałym elementem makijażu wieczorowego dla osób o każdym kolorze oczu, a w szczególności zielonym i brązowym. Co istotne, złote i srebrne eyelinery są o tyle rzucające się w oczy, że nie wymagają dodatkowego podkreślenia w formie cienia do powiek.

Jak nosić kolorowe eyelinery?

Ogromnym atutem kolorowych eyelinerów jest to, że doskonale prezentują się samodzielnie, bez dodatku cienia do powiek.Oko pomalowane samym eyelinerem będzie prezentowało się lekko i świeżo, a jednocześnie podkreślony zostanie jego kolor. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kolorowy eyeliner połączyć z cieniem do powiek o odcieniu kontrastującym lub pochodzącym z tej samej gamy kolorystycznej.

Dowolność w łączeniu kolorowych eyelinerów ze sobą, a także z cieniami do powiek jest na tyle duża, że najlepszym rozwiązaniem jest eksperymentowanie i odkrywanie swoich ulubionych połączeń. Warto robić to w wolnym czasie, a nie tuż przed wyjściem, dając sobie czas na precyzyjne nałożenie kosmetyków i ewentualne nanoszenie poprawek. Jak wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano i ta sama zasada dotyczy stosowania kolorowych eyelinerów – tylko eksperymentowanie z nimi pomoże odkryć najlepsze połączenia do naszego typu urody.