Kobieta w rodzinie Psychologia

Jak wesprzeć córkę, która bezskutecznie stara się o dziecko?

jak-wesprzec-corke-ktora-bezskutecznie-stara-sie-o-dziecko

Macierzyństwo jest jednym z najpiękniejszych aspektów życia kobiety. Zdarzają się przypadki, kiedy kobieta ma trudności z zajściem w ciąże. Jak wesprzeć córkę, która bezskutecznie stara się o dziecko?

Macierzyństwo – marzenie kobiety

Wiele kobiet marzy o tym, aby zajść w ciążę i urodzić upragnione dziecko. Gdy staranie trwają zbyt długo, pojawia się sygnał ostrzegawczy. Przyczyn może być wiele. Trudności z zapłodnieniem mogą dotyczyć wad genetycznych, licznych chorób czy stanu psychicznego kobiety. Niektórzy starają się o dziecko nawet przez długie lata.

Jak wesprzeć córkę bezskutecznie starającą się o dziecko?

Problemy z zajściem w ciążę naszej córki mogą być dla nas bardzo bolesne. W takim przypadku potrzebne jest wsparcie i duża dawka empatii. Nikt tak nie zrozumie kobiety i takiego problemu, jak jej własna rodzicielka. Postarajmy się podtrzymać na duchu nasze dziecko. Kontakt z bliską osobą może okazać się bardzo wartościowy. Córka będzie miała poczucie, że ma na kogo liczyć w trudnych chwilach. Trudności w staraniu się o dziecko zwykle odbijają się na całej rodzinie, więc warto zadbać o dobre relacje między jej członkami. Kłótnie i niepotrzebne napięcia tylko nam zaszkodzą, więc postarajmy się o ciepłą i rodzinną atmosferę.

Dodatkowa pomoc

Bezskuteczne staranie się o dziecko może prowadzić do podjęcia ważnych kroków takich jak np. adopcja czy próba in vitro. Nasz córka ma prawo do podejmowania własnych decyzji. Z pewnością będzie liczyć na nasze wsparcie oraz poradę w takiej chwili. Postarajmy się zrozumieć i jak najlepiej pomóc. Jako kochająca matka, dużo rozmawiajmy z naszym dzieckiem. Być może nasza pomoc w załatwieniu wszelkich spraw związanych z adopcją okaże się niezbędna. Dobro córki powinno być dla każdej matki priorytetem, okażmy więc jak najwięcej ciepła i miłości.

Problemy z zajściem w ciążę mogą znacząco wpłynąć na psychikę kobiety. Pomoc matki, może okazać się zdecydowanie lepsza niż wizyty u psychologa czy psychoterapeuty. Czasami zwykła obecność bliskiej osoby wystarcza, aby poczuć się lepiej i choć na chwilę zapomnieć o wszystkich zmarwtieniach. Jako matki, bądźmy więc wsparciem dla swoich córek, każdego dnia.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Emilly27k

6 lat temu

Tess to miło,że jesteś wyrozumiałą babcią.
Dla każdej mamy jest to sprawa trudna rozmowy na temat zajścia w ciążę, trudny czas jest wówczas kiedy wszyscy pytają kiedy będzie dziecko. Pytań tego lubię osobiście, ale nie myślę o tym, ponieważ kocham dzieci:) :)))

Tess

6 lat temu

W takich sytuacjach życiowych rodzina i znajomi powinni wspierać młodych. Jestem babcią i okazuję mojej wnuczce dużo miłości, bez pytania o takie sprawy :-X

pati25

6 lat temu

To przykre zarówno dla matki jak i córki,która ma problemy z zjściem w ciążę.Szczególnie w takich przykrych momentach wsparcie matki jest najważniejsze

Emilly27k

6 lat temu

Masz za to nasze wsparcie tu na portalu.
zazdrosneszczęście napisał(a):
> Niestety,ja nie mam dzieci i już ich raczej mieć nie będę ,ale za to jestem najlepszą ciocią na ziemi

Pamiętaj nie jesteś sama:)

zazdrosneszczęście

6 lat temu

Niestety,ja nie mam dzieci i już ich raczej mieć nie będę -_-,ale za to jestem najlepszą ciocią na ziemi :-X

Mindi

6 lat temu

Myślę, że takie wsparcie w kłopotach z zajściem w ciążę potrzebne jest zarówno córce jaki i synowej. Ogólnie to delikatna sprawa i bolesna jeśli czas płynie i nie powinno być nachalnych pytań tylko delikatne zrozumienie, od całej rodziny :-X

Emilly27k

6 lat temu

Wsparcie jest tu bardzo istotne w relacji mamy i córki.
W tym czasie mama nie powinna opuszczać córki.
Jestem za tym aby wizyta u psychologa może pomóc. :)))

Zostaw komentarz