Jak uczcić Dzień Matki
Ijaz Rafi z Unsplash

Maj i czerwiec to szczególne miesiące w roku, podczas których obchodzimy ważne uroczystości. 26 maja przypada Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka, a 23 czerwca Dzień Ojca. To doskonała okazja, aby okazać swoim bliskim zainteresowanie, wsparcie i miłość. Każdy z nas potrzebuje czasem poczuć się kimś wyjątkowym dla swoich krewnych. W naszym artykule podpowiadamy, jak uczcić Dzień Matki. Szukasz dla niej odpowiedniego upominku? U nas dowiesz się, dlaczego warto postawić na prezent spersonalizowany.

Spis treści:

  1. Co zawdzięczamy mamie?
  2. Jak uczcić Dzień Matki?
  3. Zaproś mamę do restauracji!
  4. Ulubione ciasto mamy – dlaczego warto przygotować prezent od serca?
  5. Bukiet ulubionych kwiatów – idealny prezent dla mamy
  6. Dodatki modowe, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Matki
  7. Spersonalizowane prezenty z wykorzystaniem rodzinnych fotografii
  8. Spersonalizowany portfel, czyli praktyczny prezent dla mamy
  9. Wyjątkowy prezent na Dzień Matki. Jak znaleźć odpowiednią fotografię?
  10. Prezent na Dzień Ojca – postaw na ten o spersonalizowanym charakterze z oferty Wanapix!

Co zawdzięczamy mamie?

Matka to najważniejsza osoba w życiu każdego człowieka. To, jak rozwija się relacja z nią, rzutuje na prawidłowy rozwój psychofizyczny niemowlęcia. Tuż po przyjściu na świat jest ono całkowicie bezbronne i zdane na opiekę mamy. Nic dziwnego, że tak wiele jej zawdzięczamy. Matka nie tylko daje życie i zaspokaja nasze podstawowe potrzeby fizjologiczne, ale też uczy, jak budować zdrowe relacje międzyludzkie. To jej zawdzięczamy bezpieczny styl przywiązania i pierwotne zaufanie. Dzięki niej potrafimy okazywać innym empatię, zrozumienie i szacunek. Nic dziwnego, że tak wiele z nas zastanawia się, jak uczcić Dzień Matki. W końcu to wyjątkowy moment w roku nie tylko dla naszej mamy, ale też dla nas, jej dzieci. Z jej osobą wiąże się wiele wspaniałych wspomnień.

Jak uczcić Dzień Matki? Podaruj jej swój czas!

Matka to najważniejsza osoba w życiu, z którą jesteśmy blisko związani. Jej święto warto celebrować, spędzając wspólnie czas. Należy zadbać, aby były to jakościowe spotkania. Nie chodzi o to, aby pójść razem do kina, ale żeby znaleźć czas na rozmowę, czułość i prawdziwą bliskość. Wspólne obejrzenie filmu nie jest złym pomysłem, jeśli później pójdziemy go omówić do ulubionej kawiarni. Znajdźmy czas, aby porozmawiać z mamą o tym, co ją cieszy i martwi. Ona najbardziej potrzebuje bliskości i szczerego zainteresowania. Pozwólmy sobie na intymność, pocałunek w policzek czy wtulenie się w ramiona mamy. Zarówno jej, jak i nam sprawi to ogromną przyjemność.

prezent dla mamy

micheile dot com z Unsplash

Zaproś mamę do restauracji!

Jak uczcić Dzień Matki? Można to zrobić poprzez wspólne wyjście na obiad do restauracji. Mama zapewne zawsze pragnie ugościć cię smacznym posiłkiem czy deserem. Ich przygotowanie wymaga jednak od niej nakładu czasu. Niech w tym wyjątkowym dniu się nie trudzi, zabierzmy ją na obiad do restauracji, do której lubi zaglądać. Pamiętajmy, że to jej preferencje powinny być traktowane w sposób priorytetowy. Nawet jeśli lubisz kuchnię azjatycką, nie zmuszaj mamy do eksperymentowania. Zabierz ją tam, gdzie serwują jej ulubione potrawy. Wspólny obiad, którego mama nie musi własnoręcznie przygotować, to doskonała okazja, aby ze sobą szczerze porozmawiać i odnaleźć na nowo dawną bliskość, o której często zapominamy w codziennej gonitwie.

Ulubione ciasto mamy – dlaczego warto przygotować prezent od serca?

Zamierzasz złożyć wizytę mamie i nie chcesz iść do niej z pustymi rękami? Prezent na Dzień Matki to jedno, drugi istotny element stanowi jej ulubiony deser. Jeśli potrafisz upiec ciasto, które mama chętnie je, to przygotuj dla niej coś słodkiego. To miła zamiana ról. Zazwyczaj mamy przygotowują desery dla swoich dzieci, niezależnie od ich wieku. Czasem można je jednak w tym wyręczyć. Własnoręcznie upieczone ciasto to prezent od serca, który wzrusza i sprawia ogromną radość.

prezent na Dzień Matki

micheile dot com z Unsplash

Bukiet ulubionych kwiatów – idealny prezent dla mamy

Mama, podobnie jak każda kobieta, lubi otrzymywać kwiaty. Jej święto warto uczcić, komponując dla niej piękny bukiet. Przypomnij sobie, jakie kwiaty twoja mama lubi najbardziej. Teraz jest świetna okazja, by sprawić jej radość. W kwiaciarniach, oprócz róż i tulipanów, które możemy kupić przez cały rok, można też spotkać konwalie, bez, piwonie czy irysy w różnych odcieniach. Dzień Matki wypada akurat w maju, gdy przyroda zachwyca nas feerią kolorów i zapachów. Wszystko wokół kwitnie i stanowi ucztę dla naszych zmysłów.

Dodatki modowe, które sprawdzą się jako prezent na Dzień Matki

Każda mama jest inna. Czasem chciałaby sprawić sobie coś ładnego, ale nie ma czasu na to, aby odwiedzić pobliską galerię handlową. Zdarza się również, że nie przepada za panującym tam zgiełkiem i hałasem. Warto ją wyręczyć, kupując nowe kolczyki czy apaszkę. Wybierając dodatki, należy zwrócić uwagę na to, aby wpisywały się w gust naszej mamy. Kolczyki mają podobać się jej, niekoniecznie muszą wzbudzać w nas zachwyt.

Spersonalizowane prezenty z wykorzystaniem rodzinnych fotografii

Kwiaty, własnoręcznie upieczone ciasto czy nowe kolczyki mogą sprawić ogromną radość naszej mamie. Wiele z nas pragnie jednak postawić na prezent spersonalizowany, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Kolczyki kupione w sieciówce nie są tak unikatowe jak rzecz codziennego użytku, na której znajduje się wspólne zdjęcie czy fotografia ukochanego zwierzaka. Wanapix to firma, która stawia na personalizowane prezenty.  Pierwotnie zajmowała się obrazem i fotografią. Dziś łączy swoje zainteresowania sprzed lat z produkcją spersonalizowanych prezentów.  Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości maszyn oraz zatrudnieniu ekspertów w dziedzinie wizerunku i fotografii.

personalizowany portfel

Fotografia: Wanapix.pl

Spersonalizowany portfel, czyli praktyczny prezent dla mamy

Na prezent na Dzień Matki doskonale nadaje się spersonalizowany portfel materiałowy. Zapewne znajdziesz na swoim telefonie lub twardym dysku komputera jakąś fotografię, która pomoże mamie przywołać miłe wspomnienia. Może to być zdjęcie z waszych wspólnych wakacji, fotografia z ukochanym psem czy papugą. Ważne, aby mama wyciągając kartę z portfela, za każdym razem myślała o miłych rzeczach. Warto zadbać o to, aby wykorzystana fotografia nawiązywała do wspólnie przeżytych chwil. Wówczas korzystanie z przedmiotu codziennego użytku, jakim jest portfel, zyska nowy, magiczny wymiar. Możesz wybrać nie tylko grafikę, którą chcesz umieścić na tkaninie, ale też napis. Personalizowany tkaninowy portfel z materiału dostępny na Wanapix posiada kilka różnych przegródek, które pozwalają na przechowywanie karty, banknotów oraz monet. Na bilon zaprojektowano podwójną kieszeń, która ze względów bezpieczeństwa jest zapinana na zamek błyskawiczny. Spersonalizowany portfel można nabyć w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, czerwonej i w odcieniu klasycznego jeansu.

spersonalizowany portfel

Fotografia: Wanapix.pl

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki. Jak znaleźć odpowiednią fotografię?

Personalizowany portfel, do którego samodzielnie wybraliśmy fotografię i napis, sprawia, że mama otrzymuje wyjątkowy prezent, którego nie ma nikt inny. To także symbol naszego zaangażowania, dużo łatwiej można bowiem kupić portmonetkę w galerii handlowej. Prezent na Dzień Matki może mieć charakter sentymentalny, jeśli zdecydujemy się wydrukować na nim swoje zabawne zdjęcie z dzieciństwa, na którym jesteśmy razem z mamą.

prezent personalizowany

Fotografia: Wanapix.pl

Prezent na Dzień Ojca – postaw na ten o spersonalizowanym charakterze z oferty Wanapix!

Prezent dla mamy przyda się także na inne okazje w ciągu roku. Często poszukujemy inspiracji na upominek urodzinowy, imieninowy czy bożonarodzeniowy. Wanapix oferuje prezenty spersonalizowane, nie tylko portfele, ale też zegarki, bawełniane torby, koszulki, bransoletki, pudełka na cukierki czy kubki. Wybierając odpowiednie zdjęcie i napis, na stronie Wanapix możesz zamówić też prezent na Dzień Ojca czy zbliżający się Dzień Dziecka. Każdy maluch ucieszy się, pijąc sok z kubka z wizerunkiem swojego ukochanego psiaka. Wanapix stawia  na prezenty personalizowane, które możesz dostosować do okazji oraz osoby obdarowywanej. Nie zwlekaj, już dziś zapoznaj się z możliwościami, jakie oferuje ta hiszpańska firma z wieloletnim doświadczeniem  w branży fotografii.