Styl życia

Bezpieczeństwo na motocyklu – o co trzeba zadbać, wsiadając na motor?

Bezpieczeństwo na motocyklu

Unsplash

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób najlepiej zadbasz o swoje bezpieczeństwo na motocyklu? Rękawiczki na motor damskie oraz męskie to wbrew pozorom bardzo ważny element wyposażenia podczas podróżowania na dwóch kołach. W ten sposób chronisz swoje ręce nie tylko przed otarciami w razie upadku, ale także wychłodzeniem czy nawet przewianiem. Sprawdź kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że poczujesz się bezpiecznie nawet podczas długiej motocyklowej wyprawy!

Bezpieczeństwo a jazda motocyklem – czy tylko dobrej klasy odzież się liczy?

Kiedy podróżujesz motocyklem, koniecznie weź pod uwagę odpowiednie wyposażenie swojego sprzętu, stan techniczny pojazdu oraz dobrze dopasowaną odzież i obuwie. Tylko kiedy uwzględnisz wszystkie te elementy, będziesz w stanie zapewnić sobie właściwy poziom bezpieczeństwa na co dzień. O czym warto pamiętać, zanim wsiądziesz na motocykl? Oto kilka ważnych kwestii: 

  • odzież motocyklowa;
  • obuwie na motor;
  • stan techniczny pojazdu;
  • własne samopoczucie;
  • warunki pogodowe.

Zanim wsiądziesz na swój motor, koniecznie załóż dobrej klasy rękawice motocyklowe damskie lub męskie w zależności od tego, kto kieruje sprzętem. Nawet początkujące motocyklistki i motocykliści wiedzą, że ubiór jest kluczowy jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Zawsze dopasuj swoją odzież do warunków pogodowych. W ciepłe dni unikaj zbyt grubych kombinezonów, szczególnie podczas jazdy w mieście. Kiedy kompletujesz strój i kupujesz rękawiczki na motor damskie, weź pod uwagę zarówno modele letnie, jak i zimowe czy nawet przejściowe.

Wsiadając na motor, zawsze zakładaj dobre obuwie motocyklowe. Zabezpieczysz w ten sposób swoją stopę przed uszkodzeniami – skręceniem, a nawet złamaniem w skrajnych przypadkach. Zanim wyruszysz, sprawdź stan techniczny motocykla, poziom oleju oraz płynu hamulcowego. Kiedy warunki pogodowe są niesprzyjające, zastanów się, czy w ogóle wyjeżdżać w trasę. Nadmiernie mokra nawierzchnia to częsty powód uślizgów, które mogą być opłakane w skutkach.

Dlaczego bezpieczeństwo na motorze jest tak ważne?

Kiedy wsiadasz na motor, zawsze załóż, chociażby rękawiczki motocyklowe damskie, kurtkę, spodnie i dobre buty. Bezwzględnie nie zapomnij też o kasku! Dopiero tak skompletowany strój pozwoli Ci na bezpieczne podróżowanie na dwóch kołach. Zastanawiasz się, dlaczego bezpieczeństwo na motocyklu jest tak istotne? Jadąc takim pojazdem, nie jesteś osłonięta praktycznie niczym tak, jak w samochodzie. Oznacza to, że podczas jakiejkolwiek kolizji Twoje ciało bierze na siebie całą siłę uderzenia. Jeśli nie chcesz narażać swojego zdrowia, koniecznie stosuj profesjonalną odzież na motor oraz kask posiadające atesty i certyfikaty.

Zapamiętaj kilka prostych zasad bezpieczeństwa, a na pewno będziesz odpowiednio zabezpieczona niezależnie od długości trasy. Stawiaj na dobrą odzież motocyklową, wysokiej klasy obuwie, kaski i co najważniejsze – zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz