Styl życia

Jak sobie uprzyjemnić czas oczekiwania na Boże Narodzenie?

Jak sobie uprzyjemnić czas oczekiwania na Boże Narodzenie

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Dla większości Polaków do najważniejsze święta w roku. Lubimy spędzać czas z najbliższymi, zasiadając do wigilijnej wieczerzy. Wiele osób kocha też świąteczne dekoracje. Jak sobie uprzyjemnić czas oczekiwania na Boże Narodzenie?

Dlaczego warto czekać na Boże Narodzenie?

Ten rok nie należy do najłatwiejszych. Nic dziwnego, że wiele osób w sposób szczególny wyczekuje Bożego Narodzenia. Stanowi ono bowiem odskocznię od codziennych trosk i zmartwień.  W niedzielę rozpoczął się Adwent, czyli czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W jaki sposób można go sobie uprzyjemnić?

Świąteczne dekoracje

Polacy kochają bożonarodzeniowe dekoracje, o czym można było się przekonać w miniony weekend w galeriach handlowych. To właśnie sklepy z elementami dekoracyjnymi cieszyły się największym zainteresowaniem i to właśnie przed nimi ustawiały się długie kolejki chętnych. Jeśli uwielbiasz Boże Narodzenie, możesz zainwestować w świąteczne dekoracje. Istnieją także elementy, które kojarzą się typowo z Adwentem. Jednym z nich jest wieniec adwentowy, który składa się z czterech świec. Symbolizują one cztery niedziele, które dzielą nas od Bożego Narodzenia.

Pieczenie pierniczków

Przyprawy korzenne oraz skórki owoców cytrusowych kojarzą się nam z zapachem Bożego Narodzenia. Jeśli chcesz uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na święta, możesz zająć się pieczeniem pierniczków. Niektóre przepisy zakładają, że ciastka po upieczeniu muszą przeleżeć kilka tygodni, aby stały się dostatecznie miękkie i zdatne do spożycia. To najwyższa pora, aby je upiec.

Zakupy prezentów świątecznych

Kupując prezenty dla swoich bliskich, zastanawiając się, jakie rzeczy sprawią radość poszczególnym członkom rodziny, także można odsunąć myśli od nieprzyjemnych rzeczy. Kompletowanie podarunków bywa niezwykle ekscytującym przeżyciem. Wiele osób woli bowiem dawać prezenty, niż je otrzymywać. Adwent z pewnością stanie się bardziej radosny, jeśli włączymy do niego zakupy prezentów świątecznych.

Słuchanie kolęd

Kolędy dość mocno dzielą nasze społeczeństwo. Część osób wychodzi z założenia, że powinno się ich słuchać dopiero w Wigilię. Puszczane wcześniej tracą swoją magiczną moc. Inni z kolei uważają, że Boże Narodzenie szybko mija, przez co już teraz warto zarezerwować czas na słuchanie kolęd. Ich puszczanie gdzieś w tle może uprzyjemnić wieczór czy drogę do pracy.

Kalendarz adwentowy

Jako małe dzieci mieliśmy do dyspozycji kalendarze adwentowe pełne czekoladek. Pod numerkiem symbolizującym konkretny dzień grudnia można było znaleźć jedną pralinkę. Każda z nich smakowała niesamowicie, gdyż była wyczekiwana.  Dziś wciąż można kupić kalendarze adwentowe ze słodyczami. Pojawiły się też inne, o dość ciekawej zawartości. Coraz częściej w kalendarzach adwentowych znajdziemy kosmetyki, a nawet książki.  Nasza redakcja przyjrzała się poszczególnym propozycjom. Kalendarzem adwentowym, który zasługuje na szczególną uwagę, jest Bell Hypoallergenic. Zawiera on kosmetyki do makijażu oraz akcesoria umożliwiające wykonanie make upu. Większość z nich jest pełnowartościowa. Wszystkie kosmetyki zawarte w kalendarzu adwentowym Bell Hypoallergenic mają formułę hipoalergiczną, która stanowi idealne rozwiązanie dla osób borykających się z uczuleniem.  Na uwagę zasługuje też sam design kalendarza. Jest on utrzymany w biało-szaro-srebrnej kolorystyce, która kojarzy się z zimą.  Jego wykonanie cieszy oko. Wyciąganie poszczególnych kosmetyków odbywa się bez uszczerbku dla paznokci. Każdy kosmetyk jest bowiem zapakowany w niewielki, papierowy kartonik. Jego otwarcie nie nastręcza żadnych trudności. Ponadto opakowanie kalendarza to wyłącznie tekturka, dlatego jest to rozwiązanie godne uwagi dla osób, które przywiązują dużą wagę do ekologii. Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic nie zajmuje dużo miejsca, jego opakowanie jest poręczne. Po wyjęciu wszystkich kosmetyków i akcesoriów można je twórczo wykorzystać. Otwieranie poszczególnych produktów sprawia sporą frajdę, pozwala bowiem wrócić nam, dorosłym kobietom, do beztroskich czasów dzieciństwa i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.  Nie chcemy odbierać Wam niespodzianki, ale możemy zdradzić, że znajdziecie w nim elementy pozwalające na wykonanie pełnego makijażu twarzy oraz zadbanie o swoje paznokcie.

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

Kalendarz adwentowy Bell Hypoallergenic

 

Komentarze (3)

Zostaw komentarz