Miłość i związki

Po czym rozpoznać, że to ta prawdziwa miłość?

Po czym rozpoznać, że to ta prawdziwa miłość

Prawdziwa miłość to coś, o czym każdy marzy, lecz nie każdy potrafi się do tego przyznać. Chcemy kochać i być kochani. Po czym rozpoznać, że to ta prawdziwa miłość? Na co należy zwrócić uwagę?

Mimo licznych starań, nie potrafisz zapomnieć o drugiej osobie

Czasem tak jest, że się z kimś posprzeczasz i nie odczuwasz jego braku. To znak, że nie łączyła was żadna poważna więź. Kiedy indziej pomimo ostrej kłótni, liczysz na to, że druga osoba wyciągnie rękę na zgodę i jakoś się porozumiecie w drażliwych kwestiach.  W tym drugim przypadku, gdy nie potrafisz o niej zapomnieć, chociaż starasz się nadmiernie nie rozmyślać, masz do czynienia z głębszym uczuciem.

Jesteś skłonna pracować nad sobą

Każdy z nas ma jakieś wady. Jeden wybucha bez powodu, drugi się obraża i nie odzywa.  To normalne, że ty także je posiadasz. Jednak kluczową rolę odgrywa kwestia, czy jesteś skłonna nad sobą pracować, czy też niekoniecznie.  Osoby, które wykazują tendencję do autorefleksji i chcą stać się lepsze dla drugiej osoby, kierują się prawdziwym uczuciem.

Tylko przy drugiej osobie czujesz się swobodnie

Jeśli naprawdę się zakochasz, to będziesz czuć się swobodnie przy tym mężczyźnie. Oczywiście, on też może sprawić przez swoje niewłaściwe zachowanie, że utracisz tę naturalność i staniesz się skrępowana. Jednak gdy spotykasz się z niewłaściwym facetem, a on postępuje właściwie, to czujesz nieprzyjemne napięcie. Wynika to z faktu, iż nie jest to mężczyzna dla ciebie i tak naprawdę go nie kochasz.

Czujesz, że to, co was łączy, jest wyjątkowe

Czasem po prostu się z kimś spotykamy, ale bez większych fajerwerków, kiedy indziej czujesz, że to, co was łączy, jest czymś wyjątkowym. To znak, że się zakochałaś. Potrafisz dostrzec wyjątkowość we wspólnym odbiorze lata i zimy. Tak postępują osoby, które dopadła miłość.

Akceptujesz drugą osobę i czujesz się przez nią akceptowana

Jeśli to prawdziwa miłość, to zaakceptujesz drugą osobę taką, jaką jest. Oczywiście, nie oznacza to, że masz być ślepa i nie dostrzegać w nim wad. Jeśli on naraża cię na niebezpieczeństwo, pora to ukrócić. Akceptujesz natomiast jego wygląd, sposób ubioru i pasje.

Jesteś gotowa do kompromisów

Prawdziwa miłość sprawia, że w pewnych kwestiach jesteśmy skłonne pójść na kompromis. Oczywiście, nie można tak postępować w każdej. Trudno pójść na kompromis, gdy ktoś chce związku na wyłączność, a ktoś otwartego.

Czujesz się przy nim bezpiecznie

Jeśli to prawdziwa miłość, nie będziesz odczuwała niepokoju. Potrafisz mu zaufać i cieszyć się z jego obecności. Niestety, choć często szczerze kochamy, to partner sam postępuje w taki sposób, iż naraża się na utratę naszego zaufania.

Lubisz jego dotyk

Jeśli nie kochasz mężczyzny, to jego dotyk będziesz odbierała jako nieprzyjemny, natarczywy lub krępujący. Gdy łączy was prawdziwa miłość, to będzie coś, czego wyczekujesz. Będziesz chciała iść z nim za rękę przez miasto, czy mocniej się przytulić.

Dodaj komentarz