jak-polacy-sie-ruszaja

Ostatnie lata to okres ożywionej debaty na temat kondycji fizycznej naszego narodu. Debaty z grona rodzinnego przeniosły się również do mediów, które żywo poruszone złym stanem naszego zdrowia, nawołują do ruchu.

Jedną z najważniejszych aktywności powinna być dla każdego, bez względu na wiek, poranna gimnastyka w naszej sypialni.
Polacy nie doceniają jak ważne jest rozpoczęcia dnia od stopniowego pobudzenia naszego organizmu do działania. Dbając o poprawę naszego samopoczucia zachęcam do wykonania paru prostych czynności przed poranną toaletą:

Po pierwsze – rozluźnij się i zrób 20 głębokich oddechów, unosząc przy tym ręce do góry

Po drugie – połóż się na plecach i zrób 3 serie po 20 “brzuszków”. pamiętaj aby nie pomagać sobie łokciami i podnosić jedynie łopatki. Już po dwóch tygodniach zauważysz zmiany na Twoim brzuchu.

Po trzecie – skrętoskłon, stajać w lekkim rozkroku o prostych nogach, zegnij lewe ramię dotykając prawej nogi. To samo powtórz w odwrotnej konfiguracji, 10 razy.

Po czwarte – połóż się na plecach, ramiona rozciągnij prostopadle do tułowia i podnieś wyprostowaną nogę raz lewą, raz prawą, przytrzymując ją w powietrzu około 5 sekund. Ćwiczenie powtórz po 20 razy na każdą nogę.

Zaprezentowane ćwiczenia nie zajmą dłużej niż kwadrans, a mogą w znaczący sposób wpłynąć na nasze samopoczucie w ciągu dnia.
Nie pozwólmy sobie na zapominanie o tak ważnej rzeczy jaką jest ruch każdego dnia, bo niedługo może być za późno na domowe ćwiczenia!

Anna Czternastek