jak-odmowic-opieki-nad-wnukiem

Opieka nad wnukami dostarcza sporo radości. Niestety, dzieci często zapominają, że ich rodzice mają swoje życie i nie zawsze mogą się zająć pociechami.

Chwila, w której kobieta zostaje babcią, jest wyjątkowa. Nie można jej porównać do żadnej innej. Młody człowiek potrzebuje osoby, która ochroni go przed złem i przedstawi świat, w którym przyszło mu żyć. Funkcja przewodnika jest niezwykle nobilitująca.

Nadużywanie uprzejmości rodziców

Niestety, dorosłe dzieci często nadużywają uprzejmości rodziców. Podrzucają swoją pociechę dziadkom niezależnie od pory dnia. Wychodzą z założenia, że opieka nad wnukiem jest ich obowiązkiem.

Stereotyp emeryta

Postawa młodych ludzi ma związek ze stereotypem, który utrwalił się w naszym społeczeństwie. Przyjęło się, iż kobieta, która odchodzi na emeryturę, dysponuje sporą ilością wolnego czasu. Niestety, często zapominamy, iż nasza mama ma prawo decydować o swoim życiu.

Aktywność seniorów

Media, popularyzując kursy dla seniorów, sprawiły, iż emeryci wciąż pozostają aktywni. Wprawdzie nie pracują zawodowo, ale chętnie uczestniczą w warsztatach literackich i udzielają się w organizacjach pozarządowych.

Irmina