Moda

Jak nosić spodnie w kwiaty?

Jak nosić spodnie w kwiaty

Większość Polek najchętniej sięga po bezpieczne, neutralne kolory. Ich ubrania rzadko posiadają print. Niewątpliwie połączenie bieli z beżem, czy beżu z czernią zawsze wygląda dobrze. Posiadanie gładkich ubrań w neutralnych kolorach ułatwia komponowanie stylizacji. Czasem jednak chcemy zaszaleć. W niektórych z nas drzemią miłośniczki mody, które lubią przełamywać schematy. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić spodnie w kwiaty.

Spis treści:

  1. Ubrania w kwiaty – wakacyjny trend
  2. Duże kwiaty dodają objętości sylwetce
  3. Kwieciste spodnie w nurcie dopamine dressing
  4. Spodnie kwieciste, czyli główny punkt stylizacji
  5. Jak nosić spodnie w kwiaty?
  6. Stylizacje z kwiecistymi spodniami
  7. Postaw na spodnie kwieciste o dobrym składzie!

Ubrania w kwiaty – wakacyjny trend

Ubrania w kwiaty szczególną popularnością cieszą się latem. Kojarzą się ze zwiewnością, pięknie kwitnącymi skwerami i naturą, która rozpieszcza nasze zmysły pięknymi widokami, zapachami oraz smakami.  Niektórzy twierdzą, że ubrania w kwiaty mają babciny vibe. W rzeczywistości wcale tak nie musi być. Sukienka midi w różne o klasycznym kroju może prezentować się mało współcześnie. Niemniej wystarczą odpowiednie dodatki – modna torebka czy sneakersy, aby przełamać starodawny klimat kreacji. Także krój ma znaczenie. Róże na bluzce zabudowanej pod szyję wyglądają dość staromodnie, ale już na kopertowym crop topie zyskują nowoczesnego wymiaru.

Duże kwiaty dodają objętości sylwetce

Wybierając ubrania we wzory, musimy pamiętać o pewnych rzeczach. Drobne kwiaty pasują krąglejszym kobietom, podczas gdy większe optycznie powiększają sylwetkę, przez co dobrze sprawdzą się u drobnych pań. Jeśli masz wąskie biodra, możesz dodać sobie trochę objętości, sięgając po spodnie w duże kwiaty. Najlepiej, aby ich baza była jasna, wówczas także i ona optycznie poszerzy nasze biodra. To dobre rozwiązanie dla sylwetki typu stożek, która ma mocno zarysowane ramiona i wąską dolną część sylwetki.

Kwieciste spodnie w nurcie dopamine dressing

Spodnie w kwiaty idealnie nadają się na lato, zwłaszcza gdy postawimy na jasną bazę i żywe odcienie printu. W tym sezonie prym wiedzie nurt dopamine dressing. Kładzie on nacisk na soczyste kolory takie jak fuksja, kobalt czy szmaragdowa zieleń. Tego typu odcienie najlepiej wyglądają na kontrastowych typach urody – wiośnie i zimie. Niemniej także pozostałe, bardziej harmonijne typy urody, mogą pozwolić sobie na kwieciste spodnie w nurcie dopamine dressing, te bowiem znajdują się z dala od twarzy.

Kwieciste spodnie

Spodnie kwieciste, czyli główny punkt stylizacji

Niewątpliwie spodnie kwieciste stanowią główny punkt stylizacji. To on przykuwa wzrok i gra pierwsze skrzypce. Aby nie uzyskać efektu chaosu oraz nie wyglądać karykaturalnie, warto postawić na umiar przy wyborze góry i dodatków. Te raczej powinny być gładkie i utrzymane w jednym kolorze. Ten powinien dobrze współgrać z kwiecistymi spodniami.

Jak nosić spodnie w kwiaty?

Kwieciste spodnie mogą nastręczać trudności przy przygotowywaniu stylizacji. Wiele z nas kupuje je podczas wyprzedaży, bo są przepiękne i świetnie leżą. Potem jednak zalegają na dnie szafy, bo nie wiemy, jak je wystylizować. Tymczasem to nie stanowi aż tak dużej trudności, jak mogłoby się wydawać. Istnieją tutaj dwie szkoły, które pokrótce omówimy. Pierwsza z nich zakłada, że spodnie w kwiaty łączymy z prostymi T-shirtami lub topami na ramiączkach utrzymanymi w neutralnej kolorystyce (biel, beż, brąz, czerń, granat).  Takie zestawienia zawsze prezentują się korzystnie. Następnie dobieramy buty i torebkę w odcieniu topu/T-shirtu. Dzięki temu rozwiązaniu nie wprowadzamy zbyt wielu dodatkowych kolorów, zachowujemy też spójność.

Stylizacje z kwiecistymi spodniami

Kwieciste spodnie dają nam szerokie pole manewru, bo zazwyczaj print jest wielokolorowy. W praktyce oznacza to, że jeśli masz kobaltowe, różowe i pomarańczowe kwiaty, to możesz założyć kobaltową, różową lub pomarańczową górę oraz dodatki. Dzięki temu nie wprowadzamy dodatkowych kolorów, a stylizacja, mimo odcieni w nurcie dopamine dressing, prezentuje się spójnie i z klasą.

Postaw na spodnie kwieciste o dobrym składzie!

Mamy lato i upały, więc warto zadbać o skład spodni w kwiaty. W nim powinny znaleźć się naturalne (bawełna, jedwab, len) i sztuczne włókna (wiskoza, lyocell, modal, rayon, acetat, cupro). Dobrze też, aby kwieciste spodnie miały luźniejszy krój. W upalne dni doceniamy wygodę i swobodę ruchów. Ubranie, które nie przylega ściśle do ciała, jest też bardziej przewiewne.

Dodaj komentarz