Czarna sukienka z dzianiny

Wielkimi krokami zbliża się zima. Dni stają się coraz chłodniejsze i krótsze. To doskonała pora, aby uzupełnić swoją garderobę o brakujące elementy. Czarna sukienka z dzianiny stanowi idealną bazę zimowych stylizacji. Jest stosunkowo ciepła, a dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi dobrze łączy się z większością rzeczy.

Czarna sukienka z dzianiny – jaka będzie najlepsza?

W tym miejscu warto doprecyzować szczegóły. W charakterze bazy najlepiej sprawdzi się czarna sukienka z dzianiny o kroju bodycon. Takie dopasowane kreacje dają szerokie pole manewru. Jeśli kupimy czarną, rozkloszowaną sukienkę, to kolorystycznie będzie ona uniwersalna, ale pod względem fasonu już nie. Tutaj w przypadku krótszych kurtek możemy uzyskać efekt babciny. Taka rozkloszowana sukienka nie do końca dobrze wygląda też z długim kardiganem. Czarna sukienka z dzianiny powinna kończyć się przed kolanem. Nie kupujmy długości midi czy maxi, bo te są trudne w stylizacji. Nie ma chyba nic gorszego niż połączenie płaszcza przed kolano z sukienką, która spod niego wychodzi.

Czarna sukienka o kroju bodycon pasuje do koszuli flanelowej

W tym sezonie bardzo modna stała się koszula flanelowa w roli narzutki. Jest ona nieco grubsza, dlatego możemy ją nosić niczym sweter. To dobre połączenie po domu, gdy zrobi nam się nieco chłodniej, ale cenimy sobie wygodę.

Czarna sukienka z dzianiny w roli spódnicy

Jeśli ubierzesz biały, niebieski czy jakikolwiek inny sweter o krótkim kroju na czarną sukienkę z dzianiny, uzyskasz efekt spódnicy. U góry będzie ci cieplej, gdyż będą cię otulały dwie warstwy dzianiny, to dobre rozwiązanie w dzisiejszych czasach, gdy każde przeziębienie stanowi problem. Natomiast klasyczna „spódnica” też będzie grzała. Większość dołów w sklepach odzieżowych jest wykonana z cienkiego poliestru. Ten materiał cię nie ogrzeje, a dzianina tak. Jak widać, by mieć ciepłą spódnicę, nie trzeba jej szukać po sieciówkach, wystarczy kupić dzianinową sukienkę i odpowiednio ją wystylizować.

Dzianinowa sukienka bodycon pasuje pod każdy kardigan

Zima to czas, kiedy otulamy się grubym i ciepłym kardiganem. Ten może kończyć się na wysokości kości miednicy, sięgać lekko za pośladki lub kończyć się tuż lub za kolanem. Dzianinowa sukienka bodycon w kolorze czarnym pasuje pod każdy kardigan. Niezależnie od jego długości, printu czy koloru. Stanowi bowiem bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Czarna sukienka z dzianiny dobrze komponuje się z marynarką

Jeśli pracujesz w biurze, gdzie trzeba wyglądać elegancko, czarną sukienkę z dzianiny połącz z marynarką. Ta może mieć dowolną długość i kolor. W marynarce będzie ci cieplej niż bez niej. Jednocześnie jest to dość formalne rozwiązanie. Czarna sukienka z dzianiny o kroju bodycon stanowi doskonałą alternatywę dla zestawu biała koszula + czarne cygaretki. Taki set w okresie zimowym, gdy jest chłodno, nie stanowi najlepszego rozwiązania.