Kultura Styl życia

Pocałunki w Paryżu – Catherine Rider

Pocałunki w Paryżu

Szukasz romantycznej powieści świątecznej, która niesie ze sobą ważne przesłanie, a jednocześnie bawi i wzrusza? Pocałunki w Paryżu autorstwa Catherine Rider wydają się idealną propozycją. Główni bohaterowie zostali mocno doświadczeni przez życie. W rezultacie zachowują się w ten, a nie inny sposób. Jednak nawet im udziela się magia nadchodzącego Bożego Narodzenia.

Romantyczna podróż do Paryża śladami rodziców

Głównymi bohaterami powieści Pocałunki w Paryżu są Serena i Jean-Luc. 18-latka przylatuje do stolicy Francji aż z Nowego Jorku. Jej wyprawa do Europy ma stanowić romantyczną podróż, która polega na odtworzeniu miesiąca miodowego jej rodziców. Ma to być hołd złożony jej zmarłemu ojcu. Serena boi się bowiem, że niebawem zupełnie o nim zapomni, już teraz zdarza jej się z trudem przypominać jego twarz. Poza tym swoją wyprawą do Paryża chciała poprawić humor swojej mamie. Początkowo stolicę Francji miały zwiedzać wszystkie 3 – Serena, Lara oraz ich matka. Ta ostatnia wycofała się z wycieczki, powołując się na zajęcia dla studentów, o przeprowadzenie których została poproszona. Natomiast Lara całkowicie zapomniała o wyprawie, umówiła się ze swoim chłopakiem, Henrim, na romantyczną podróż do Madrytu.  To ona miała gościć swoje krewne. Nie jest to jednak możliwe, dlatego też starsza siostra załatwia Serenie nocleg w akademiku. W ten sposób poznaje ona Jean-Luka. Mężczyzna ma ojca Amerykanina, dlatego biegle włada angielskim. Ostatnie lata spędził jednak we Francji, ojczyźnie swojej matki.

Gdy gość okazuje się inspiracją

Początkowo Jean-Luc nie jest zachwycony koniecznością opieki nad Amerykanką. Sam bowiem boryka się ze sporym problemem. Musi stworzyć swoją pracę zaliczeniową z fotografii całkowicie od nowa. Nie wie jednak, jak do niej podejść, ponieważ zupełnie nie czuje jej tematu. Odkąd rozstał się z Martine, brakuje mu sił twórczych. Nieoczekiwanie Serena okazuje się dla niego inspiracją. Postanawia towarzyszyć jej podczas zwiedzania Paryża. Ta jednak czuje się niezadowolona z tego faktu, zależy jej bowiem na szybkim odhaczeniu wszystkich punktów z listy. Chce bowiem wiernie odtworzyć miesiąc miodowy swoich rodziców, zrobić zdjęcia z każdej cennej atrakcji stolicy Francji i stworzyć z nich album pamiątkowy dla swojej mamy. Dziewczyna ma na to tylko 24 godziny. Nieoczekiwanie jej plany zaczynają się komplikować…

Czy każdy tak samo odczuwa klimat Paryża?

Czy wspólna wyprawa po Paryżu sprawi, że Serenie uda się poczuć romantyczny klimat tego miasta? A może żadna z atrakcji stolicy Francji nie wzbudzi w niej żadnych większych emocji? Jakie tajemnice skrywa Jean-Luc? Dlaczego tak bardzo kłóci się o wszystko z Sereną? Czy młoda Amerykanka da szansę swojemu koledze ze szkoły, którego spotka w Paryżu? Który z mężczyzn bardziej przypadnie jej do gustu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Pocałunki w Paryżu.

Powieść nie tylko dla nastolatek

Catherine Rider stworzyła niezwykle wzruszającą powieść, która jednocześnie niesie ze sobą sporo ciepła.  Pocałunki w Paryżu to jedna z tych książek, po które mogą sięgnąć zarówno nastolatki, jak i dorosłe kobiety. Historia w niej ukazana nigdy nie traci bowiem na aktualności, podobnie jak przekaz, który ze sobą niesie. Pocałunki w Paryżu to nie tylko opowieść o miłości, ale też stracie i bólu, który jej towarzyszy. Jak go pokonać? Nie ma to na skutecznej i uniwersalnej recepty. Niewątpliwie dobrzy ludzie wokół nas mogą pomóc stanąć na nogi.

Powieść Pocałunki w Paryżu ukazała się nakładem Wydawnictwa Feeria Young, można ją zamówić tutaj.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz