Jak nie bać się żyć

Żyjemy w niezwykle trudnych czasach. Nikt z nas nie może być pewien tego, co przyniesie jutro. Obecnie ciężko cokolwiek zaplanować, bo nie wiadomo, czy jutro będziemy mieli pracę. Przez ciągłe zmiany wiele osób ma problem, aby odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości. W czasach, gdy jutro jest tak niepewne, pomóc może nam tylko umiejętność panowania nad lękiem. Tę zdolność możemy uzyskać, sięgając po poradnik Tima Cantophera pt. Jak nie bać się żyć.

Jaką rolę pełni strach i kiedy jest szkodliwy?

Lęk nie jest niczym nowym. Towarzyszy człowiekowi, odkąd tylko pojawił się na planecie.  Z jednej strony odgrywa pozytywną rolę. Gdy się czegoś boimy, to zachowujemy ostrożność, co  może nas uchronić przed wielkim niebezpieczeństwem. Z drugiej strony lęk może nas znacznie ograniczać, rujnować nasze zdrowie i wpływać negatywnie na samopoczucie.  Naukowcy zauważyli, że osoby, które żyją w permanentnym stresie, częściej chorują na serce, zmagają się z udarem, zaburzeniem pracy jelit, stanami zapalnymi i niektórymi schorzeniami nowotworowymi.  Jeśli zminimalizujemy poziom lęku, będziemy cieszyć się znacznie lepszym zdrowiem. Nasze życie będzie też dostarczało nam więcej radości i satysfakcji.

Wzorce myślenia w stanie niepokoju

Tim Cantopher, autor książki Jak nie bać się żyć, z wykształcenia jest psychiatrą. Dzięki swojej wieloletniej praktyce lekarskiej potrafi opisać bezbłędnie wzorce myślenia, jakie pojawiają się w stanie niepokoju. Są to zazwyczaj przewidywania, czarnowidztwo i tworzenie pewnych założeń. Tim Cantopher pokazuje swoim czytelnikom, jak skutecznie zwalczać lęk, aby strach ich nie paraliżował i nie odbierał energii do działania. Dzięki jego radom zaczniesz lepiej kontrolować swoje emocje, a twoje życie okaże się dużo bardziej szczęśliwe niż do tej pory.

Dlaczego warto zapanować nad lękiem?

Warto zapanować nad lękiem, ponieważ ten nie tylko utrudnia działanie i wpływa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne. Długotrwały strach odbija się także na naszej psychice i poczuciu radości. Osoby, które są bardzo lękliwe, częściej zapadają na depresję. Ich życie jawi się jako pasmo nieszczęść i potencjalnych katastrof. Na szczęście dzięki poradnikowi Jak nie bać się żyć można sobie poradzić z tym problemem.