Kultura Styl życia

Bez ciebie to nie święta – Beth Reekles

Bez ciebie to nie święta

Szukasz dobrej powieści świątecznej, którą możesz pochłonąć w jeden wieczór? Książka Bez ciebie to nie święta idealnie wpisuje się w te potrzeby. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Beth Reekles? Co wyróżnia ją na tle innych?

Wielka miłośniczka Bożego Narodzenia

Eloise jest wielką miłośniczką Bożego Narodzenia. Przygotowania do świąt rozpoczyna na początku grudnia i sprawia jej to wielką przyjemność. Kobieta tak bardzo kocha Boże Narodzenie, że sama podejmuje się organizacji szkolnych jasełek i deklaruje zorganizowanie żywej choinki. To ostatnie zadanie nieco ją przerasta. Ma za mało samochód do przewiezienia świątecznego drzewka. Na dodatek jego wniesienie do mieszkania w bloku nastręcza sporo trudności. Eloise przed klatką schodową spotyka swojego sąsiada. Jamie nie jest miłośniczkiem Bożego Narodzenia, ale pomaga kobiecie z choinką. Nie rozumie jednak, dlaczego w jej mieszkaniu z każdej strony zwisają świąteczne ozdoby. Trochę go przeraża ich nadmiar.

Dziewczyna zorientowana na karierę zawodową

Cara to siostra bliźniaczka Eloise. Jest jednak jej przeciwieństwem pod wieloma względami. Cara  lubi Boże Narodzenie, ale bez przesady. Zamierza spędzić Wigilię w Londynie, pracując na swój wymarzony awans. Ma głowę pełną pomysłów, a jej redakcja docenia kreatywność. Od stycznia ma się zwolnić pewne kierownicze stanowisko. Cara zamierza się o nie ubiegać. Aby ta sztuka jej się udała, musi przekonać do siebie przełożonych, stawiając na ciężką pracę. Do rodziny zamierza przyjechać dopiero w pierwszy dzień świąt. Cara zamierza skorzystać w tym celu z autobusu, gdyż wychodzi to nieco taniej. Pomimo iż pracuje, to utrzymanie się w Londynie do tanich nie należy. Musi korzystać z licznych promocji, aby jakoś wiązać koniec z końcem.

Mężczyzna idealny – jaką posiada skazę?

Cara spotyka się z George`em. Ten mężczyzna zdaje się idealnie do niej pasować. Podobnie jak ona spędza całe dnie w pracy, wynajduje dobre promocje. Nie robi jej afery, że nie docenia magii świąt i życie zawodowe całkowicie odebrało jej wrażliwe serce. George sprawia wrażenie wyraźnie zainteresowanego Carą. Podobno powiedział o spotkaniach z nią swoim rodzicom. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten mężczyzna skrywa jakiś sekret. Co ukrywa i czy stanowi to zagrożenie dla Cary?

Czy święta na nowo zbliżą siostry?

Zapowiadają się białe święta. Czy Cara z pomocą Eloise na nowo odkryje ich magię? Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Dlaczego Jamie nie przepada za Bożym Narodzeniem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Beth Reekles pt. Bez ciebie to nie święta.

Beth Reekles posiada lekkie pióro. Powieść Bez ciebie to nie święta czyta się naprawdę szybko. To jedna z tych książek, które bawią, ale też skłaniają do refleksji. Jednocześnie wprowadzają czytelnika w bożonarodzeniowy klimat. Jeśli chcesz poczuć atmosferę tych magicznych dni, już dziś sięgnij po powieść Bez ciebie to nie święta.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz