Kultura Styl życia

Inni mają lepiej – Krystyna Mirek

Inni mają lepiej

Chyba nie ma osoby, która czasem nie ubolewałaby nad swoim losem, jednocześnie z zazdrością spoglądając na swoich znajomych. Bardzo często zakładamy, że inni ludzie mają dużo lepszą sytuację niż my sami.  Podobnie czynią bohaterki najnowszej powieści Krystyny Mirek pt. Inni mają lepiej.

Koleżanki, które nawzajem sobie nie ufają

Jagoda, Zuza oraz Natalia to trzy koleżanki, które borykają się z różnymi problemami. Każda z nich zazdrości czegoś pozostałym dziewczynom, ale pozuje na szczęśliwą kobietę. Między paniami brakuje szczerości. Stały się one mistrzyniami w grze pozorów. Boją się powiedzieć na głos o własnych zmartwieniach i niepowodzeniach, bo przecież Jagoda jest taka idealna. Ma świetną pracę, super męża i wspaniałe dzieci. Potrafi też zachować smukłą sylwetkę, zdrowo gotować i przy tym uśmiechać się każdego dnia.  Na dodatek Zuza i Natalia obawiają się, że koleżanka jako psychoterapeutka może ich surowo ocenić i wyczuć, że w ich życiu źle się dzieje.

Brak asertywności wywołany przez strach

Gdy Jagoda proponuje wypad do hotelu i dopłatę za pobyt dzieci, każda z jej koleżanek ma obawy, ale obie się zgadzają, bo nie chcą źle wypaść. Zuza martwi się, z kim zostawi swojego starszego ojca. Natomiast Natalia nie wie, jak zareaguje na to jej partner życiowy, którego nieustannie podejrzewa o niewierność, ponieważ z pierwszą żoną rozstał się z powodu zdrady. Na domiar złego wciąż utrzymuje kontakt ze swoją eks ze względu na dobro syna.

Ideały nie istnieją

Choć Zuza i Natalia widzą w Jagodzie chodzący ideał, przez co bardzo jej zazdroszczą, to w rzeczywistości ona też zmaga się z problemami. Przed laty nad jej małżeństwem wisiała groźba rozwodu, jednak udało się ją zażegnać.  Żadnej z kobiet nie stać na szczerość, dlatego wszystkie udają i męczą się, pozując na kogoś, kim nie są.

Inni mają lepiej – czy na pewno?

Inni mają lepiej to książka, która niesie ze sobą ważne przesłanie. Nie należy zazdrościć innym, bo choć koleżanka ma na pierwszy rzut oka wspaniałego partnera, nigdy nie wiadomo, czy on jej nie zdradza. Z kolei za czyimś sukcesem zawodowym może stać wiele wyrzeczeń. Każdy z nas ma coś wyjątkowego, czego inni mogą mu pozazdrościć. Jednak wszyscy cierpimy też z powodu różnego rodzaju braków. Inni mają lepiej to kolejna świetna powieść obyczajowa, która wyszła spod pióra Krystyny Mirek. Czyta się ją szybko i przyjemnie, autorka ukazała w swojej książce problemy zwykłych ludzi. Jej historie nie są oderwane od rzeczywistości, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla czytelnika.

Komentarze (3)

Lanza

8 miesięcy temu

Zawsze z niecierpliwością czekam na nowe powieści Krystyny Mirek. Dobrze wiedzieć, że wyszła ta książka. Zaraz ją sobie zamówię:)

Rosia58

8 miesięcy temu

To prawda, że często oceniamy ludzi po pozorach, a potem się okazuje, że ich życie wcale nie jest takie różowe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Zostaw komentarz