Kultura Styl życia

Ostatnia szansa – Małgorzata Kasprzyk

Ostatnia szansa – Małgorzata Kasprzyk

Szukasz powiewu świeżości w literaturze? Chcesz przeczytać zabawną książkę, która niesie ze sobą ważne przesłanie? Cenisz sobie powieści obyczajowe? To znak, że książka autorstwa Małgorzaty Kasprzyk pt. Ostatnia szansa jest właśnie dla ciebie.

Utrata rodziców w wypadku samochodowym

Ewa straciła rodziców w wypadku samochodowym. Na szczęście nie trafiła do domu dziecka, ponieważ opieki nad nią podjął się wujek. Waldek stanowi zupełne przeciwieństwo swojej siostrzenicy. Jest poważnym biznesmenem, który najpierw zastanowi się kilka razy, zanim coś powie. Tymczasem Ewa ma niewyparzony język, co często ściąga na nią kłopoty.

Poszukiwania kandydatki na ciotkę

Dziewczyna pragnie odwdzięczyć się wujkowi za serce, które jej okazał. Czuje się winna, że z jej powodu nigdy nie znalazł sobie partnerki. Ewa po ukończeniu studiów postanawia rozejrzeć się za kandydatką za ciotką. W tym celu pragnie zatrudnić się w firmie Walka. Nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ wujek obawia się kompromitacji i ośmieszenia. Nie chce, by ekstrawertyczna Ewa zrobiła coś, co odbije się niekorzystnie na jego interesach. Aby tego uniknąć, wysyła siostrzenicę na staż do Gdańska. Dziewczyna wraca z niego z negatywną opinią.

Pomyłka, która zmienia życie Ewy

Los uśmiecha się jednak do Ewy. We Wrocławiu zwalnia się miejsce i dziewczyna otrzymuje swoją drugą szansę. Przez cały czas stara się kontrolować, bo bardzo zależy jej na dobrej opinii kierownika oddziału. Jednak pod koniec dochodzi do pomyłki, która niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Czy Ewie uda się znaleźć kandydatkę na ciotkę? Jak rozwiąże nieporozumienie, do którego doszło we Wrocławiu? Czy wujek jej zaufa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Małgorzaty Kasprzyk pt. Ostatnia szansa.

Zabawna powieść obyczajowa

To jedna z tych powieści obyczajowych, które pozostają w pamięci na długo. Nietuzinkowa historia, która obfituje w zabawne zwroty akcji oraz niesie ze sobą ważne przesłanie dotyczące kompleksów. Czasem wystarczy jedno złe słowo, by zniechęcić kogoś na wiele lat do szukania miłości. Ponadto brak szczerej rozmowy prowadzi do licznych komplikacji. Bez niej kobieta i mężczyzna zupełnie inaczej oceniają tę samą sytuację.

Ostatnia szansa – książka godna uwagi

Małgorzata Kasprzyk w powieści Ostatnia szansa posługuje się poprawną polszczyzną, co znacznie uprzyjemnia lekturę. Książka jest wolna od literówek, widać, że wydawnictwo naprawdę mocno czuwa nad tym, co trafia w ręce czytelników. Ostatnia szansa stanowi doskonałą lekturę na letnie popołudnie, gdy po prostu chcemy odpocząć. Książka jest pełna ciepła i nie znajdziemy w niej brutalności, która ostatnio stała się mocno rozpowszechniona w literaturze.  Ostatnia szansa to jednaj z najlepszych książek, jakie czytałam w ostatnim czasie.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz